Okresní přebor

05.05.2018

Radim Bártek poslal Jarcovou z Poličné s prázdnou

Poličná – Jarcová 2:1 (0:0) Vzhledem k tomu, že před dvěma týdny nepřijela rezerva VKK k zápasu do Poličné, jednalo se pro domácí o první zápas na vlastním hřišti po více jak půl roce.

Poličná – Jarcová 2:1 (0:0)
Vzhledem k tomu, že před dvěma týdny nepřijela rezerva VKK k zápasu do Poličné, jednalo se pro domácí o první zápas na vlastním hřišti po více jak půl roce. Soupeřem byla sousední Jarcová. Počasí vyšlo skvěle, a tak se očekávala velká návštěva, která se bohužel nepotvrdila. Nicméně týmům na hřišti to nevadilo a oba se snažili hrát kombinační fotbal a užít si to. V první půli se ovšem hrálo pouze od vápna k vápnu a bez šancí. Světlou výjimkou byla pro ofsajd neuznaná branka domácího Žilinského a ve 45. minutě šance hostů, která skončila střelou mimo.
Ve druhé půli začala postupně Poličná ve hře dominovat a vyjádřila svou převahu také brankou po hezké kolmé akci Žilinského s Matějem Šedým, kterou zakončil Radim Bártek. Poté následoval "festival" spálených příležitostí ze strany domácích, když postupně Žilinský, Žniva, Marek Capil i Radim Bártek nedokázali zakončit ve vápně v podstatě sami před hostujícím gólmanem. Nakonec se to povedlo až v 71. minutě opět Radimu Bártkovi. Následně se domácí nechali poněkud ukolébat, spálili další šance, nastřelili tyč a hosté ucítili příležitost. Ještě když se jim povedlo v 80. minutě snížit. Do další šance se již ovšem nedostali, domácí také nedotáhli své útoky do zdárného konce, a tak utkání, které kvalitně odřídil sudí Frňka a na lajně pomezní Václavík, skončilo sice těsným, ale zaslouženým vítězstvím domácího týmu.
„Poděkoval bych soupeři, který vždy chce hrát fotbal. Připomínají mi nás před třemi roky. My jsme ale dnes zkušenější, a proto jsme vyhráli. Na můj vkus jsme ale měli vstřelit více branek,“ řekl trenér Poličné Marek Vala.
Branky: 55. a 71. Radim Bártek – 80. Bartošák.