Okresní přebor

09.05.2016

Protest Valašské Bystřice a zpráva rozhodčího Tymráka ze zápisu o utkání s Choryní

Nedohrané páteční utkání okresního přeboru Valašská Bystřice - Choryně se bude řešit nejprve na čtvrtečním jednání STK OFS Vsetín s předložením návrhu na jednání DK OFS Vsetín. Zatím jsou veřejně známé dva texty. Je to protest Valašské Bystřice a zpráva rozhodčího Tymráka, proč utkání nebylo dohráno.

Protest Valašské Bystřice:

Vniknutí diváků na hrací plochu - po nepochopitelně odpískaném pokutovém kopu v závěru utkání na hřiště vběhl pouze vedoucí družstva domácích a hlavní pořadatel, který situaci uklidňoval. Žádní jiní diváci na hrací ploše nebyli. Máme video, které toto dokazuje. Takže odmítáme tvrzení, že byl zápas ukončen z důvodů vniknutí diváků na hrací plochu.

Rozhodčí se k utkání dostavil 15 minut před jeho zahájením. Domníváme se, že nepřipravenost rozhodčího Tymráka na zápas mohla být příčinou jeho tragického řízení zápasu a jeho celkového nezvládnutí. Sporné verdikty na obě strany se projevovaly během celého utkání.

Vyloučení hráče D15 Vanduch David - tomuto hráči byla neoprávněně udělena 2. ŽK. V souboji o míč byla našemu hráči udělána "stolička" hostujícím hráčem. Po tomto zákroku domácí hráč v pádu nekoordinovaně zasáhl rukou protihráče. Po odpískání se i hostující hráči domnívali, že se bude kopat proti nim. Po špatném verdiktu rozhodčího, bohužel hráč D15 neudržel emoce na uzdě a řekl rozhodčímu bez hanlivých výrazů, co si o tom myslí.

Nařízení pokutového kopu proti hostujícímu celku (79. minuta) - po odpískání faulu (objektivně řečeno asi nebyl a stalo se to ještě před pokutovým územím) se strhla nevole hostujících hráčů. Někteří hráči nazývali rozhodčího vulgárními výrazy, což rozhodčí přešel bez udělení jakéhokoliv trestu.V 90. minutě za stavu 1:0 signalizoval rozhodčí, že se budou nastavovat 2 minuty. V nastaveném čase úmyslně zdržoval hru domácí brankář, za což dostal oprávněně ŽK. Po tomto trestu se hrálo další minimálně 3 minuty.

Pak hosté nakopli dlouhý míč do pokutového území, který domácí brankář chytil do koše a ve výskoku se srazil s hostujícím hráčem. Domácí brankář se snažil střetu zabránit tím, že vyklonil zvednuté koleno mimo dráhu soupeře, ale bohužel hostující hráč probíhal tak nešťastně, že se jeho žebra střetly s kotníkem a následně kopačkou domácího brankáře. V žádném případě nešlo o úmyslné zasáhnutí protihráče, naopak kdyby se střetu domácí brankář nesnažil vyhnout a nechal koleno na svoji ochranu před sebou, dopadl by souboj asi hrůzostrašně. Hostující hráč atakoval domácího brankáře v době, kdy už měl míč pod kontrolou a šel do souboje úplně zbytečně. Nevidíme jediný důvod. proč by někdo chtěl úmyslně faulovat po už dávno uplynuté hrací době včetně nastavení, když má míč pod kontrolou. S udělením ČK pro domácího brankáře a nařízením pokutového kopu po vypršení hrací doby včetně nastavení zásadně nesouhlasíme.

Také nesouhlasíme s tím, že po tomto špatném verdiktu rozhodčího byli na hrací ploše diváci.Nesouhlasíme také s časem, který uvedl rozhodčí pro nařízení pokutového kopu. Toto se stalo v čase minimálně 90+5, ne-li později. Nechápeme proč rozhodčí zápas dávno neukončil, když po vypršení avizovaného nastavení probíhala hra ve středu hřiště.Kvůli výše uvedeným nepřesným údajům a špatným výrokům uvedených ve zprávě rozhodčího nebyl po zápase domácím vedoucím potvrzen zápis o utkání.Tímto podáváme protest k samotnému řízení zápasu rozhodčím Tymrákem a také ke skutečnostem uvedených ve zprávě rozhodčího.

Zpráva o utkání rozhodčího Tymráka:

Utkání předčasně ukončeno v 90+7 minutě, z důvodu vniknutí diváků na hrací plochu. Z toho důvodu nemohl být zahrán PK proti domácím, nařízený 90+3 minutě za surovou hru brankáře domácích, který obdržel ČK.

Zranění: hosté nahlásili zranění H16 Landa Karel, zlomený nos. Ke zranění došlo neúmyslně, při hlavičkovém souboji. Utkání nedohrál.

Vyloučení: 30.´ ŽK D15 Vanduch David NCH-zmaření slibně se rozvíjející akce podražením. 57.´ ŽK+ČK D15 projevy nespokojenosti s rozhodnutím rozhodčího. Po nařízení PVK slovně protestoval proti jeho nařízení.93+´ D1 Maleňák Josef surová hra-kopnutí soupeře v souboji o míč. Brankář chytil míč a ještě ve výskoku kopl kolíkama soupeře H17, který ho atakoval. 90+1´ ŽK D1 za zdržování hry.93+´

VD domácích Fusek Libor neoprávněně vběhl na hrací plochu a slovně mně napadl "to snad nemyslíš vážně, cos to pískl". Tím spustil následné vniknutí na HP několika domácích diváků. HP sám nebyl schopen zajistit vyklizení HP, proto jsem utkání ukončil bez provedení nařízeného PK. Po utkání VD odmítl potvrdit základní část Zápisu o utkání.