Okresní přebor

25.06.2016

Proč rozhodčí Kovářová vylučovala brankáře Poličné Včelného a ovlivnila tak zápas?

POLIČNÁ – CHORYNĚ 1:0 P. K. Poličná vstoupila do zápasu sice v oslabené sestavě, ale přesto dominantně. Choryni nepouštěla do hry, měla balon u nohy a kombinovala.

POLIČNÁ – CHORYNĚ 1:0 P. K.
Poličná vstoupila do zápasu sice v oslabené sestavě, ale přesto dominantně. Choryni nepouštěla do hry, měla balon u nohy a kombinovala. Vytvořila si i dvě šance, ale neproměnila je. Již v 15. minutě musel střídat nejlepší hráč posledních utkání Matěj Šedý pro zranění zad. Aby toho nebylo málo, záhy po něm odkulhal ze hřiště také nejzkušenější hráč a tvůrce hry Tomáš Marek. I tak byla Poličná mírně lepším týmem, ale zápas se odehrával bez výraznějších šancí. Ve 40. minutě vstoupila do utkání výrazně sudí Kovářová, která si chybně vyložila výrok domácího brankáře Včelného a ten tak musel předčasně do šaten za údajné vulgarity na její osobu. Hlavní rozhodčí si zvolání Včelného vyložila jako urážku své osoby. V půli navíc musel střídat ještě Adrián Babala, a tak Poličná nastoupila do druhé půlky již bez pěti hráčů klasické základní sestavy a ještě v deseti hráčích. Choryně však ani nadále nebyla lepším týmem, zápas byl vyrovnaný a byli to domácí, kteří ze standardních situací měli tři možnosti, jak zápas zvrátit na svou stranu. Hostům nic nepomohlo ani závěrečné vytažení Luboše Hadvičáka na hrot a zápas dospěl k penaltám. Domácí konečně zvládli proměnit všechny své pokusy, hosté selhali hned v tom prvním a zaslouženě tak zůstaly dva body v Poličné, která na závěr sezony ukázala formu, když ze soubojů s lídry tabulky vybojovala pět bodů.
„Z Choryně jsme měli veliký respekt, jelikož jsem se byl osobně podívat na jejich poslední tři utkání a věděl jsem, jak hrají. My jsme nic nepodcenili a od začátku zápasu jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme neproměnili dvě šance v úvodu a pak jsme se nedokázali proti skvělé obraně a silnému větru k ničemu dostat. Do naší sestavy výrazně zasáhla zranění a pracovní povinnosti. Kluci pak i v deseti ukázali velkou morálku a urvali pro sebe bod navíc. Jsem rád, že to zmákli a na závěr sezony potvrdili skvělou formu. Rád bych pochválil na závěr ještě hráče hostů Jirku Landu, který v zápase několikrát ukázal duch fair play, koho bych naopak nepochválil, a je mi to líto, je sudí Kovářová, která z mého pohledu zápas hrubě a nesmyslně ovlivnila,“ řekl k utkání trenér Poličné Marek Vala.
„Byl to vyrovnaný souboj. Dost to ovlivnilo vyloučení domácího brankáře. Jedinou naši penaltu nedal kapitán Luboš Tvrdoň. Musím pochválit Pepu Landu, který šel do branky a zachytal skvěle. Ječmen má karty a Podmol je zraněný,“ dodal trenér Choryně Karel Haša.