Okresní přebor

28.10.2016

Poličná potvrdila vydařený závěr podzimu - už zase u toho byl zámořský navrátilec Marek Vala

Poličná – VKK B 5:0 (1:0) Stejně jako v jarní části se oba celky setkali v neúplných sestavách. Domácí stály dva body v Bynině z předchozího týdne Matěje Šedého (vymknutý kotník po nešetrné zákroku) a i další hráči si odnesli drobné šrámy, hosté přijeli se čtyřmi dorostenci v základní sestavě.

Poličná – VKK B 5:0 (1:0)
Stejně jako v jarní části se oba celky setkali v neúplných sestavách. Domácí stály dva body v Bynině z předchozího týdne Matěje Šedého (vymknutý kotník po nešetrné zákroku) a i další hráči si odnesli drobné šrámy, hosté přijeli se čtyřmi dorostenci v základní sestavě. Taktika rezervy Karlovic vypadala na první pohled jasně - zavřít to a zkusit rozhodnout ze standardních situací a domácí jim k tomu dávali zbytečnými fauly dost příležitostí. Bohužel pro ně se jim nepovedlo nic než střely zpoza vápna, které byly zblokované. To domácí měli šancí dostatek, ale ne a ne tam něco padnout. Především z křídelních prostorů se prosazovali jak Radim Bártek, tak Petr Bártek, ale v zakončení vždy selhali. Až ve 39. minutě zahrál Jakub Kapusta kvalitní rohový kop a nikým nehlídaný Tomáš Marek se krásně trefil hlavou do šibenice. Do půle měli ještě dobré střely Capil a Marek, ale bez efektu.
Začátek druhé půle možná rozhodl o zbytku utkání. Hned v 46. minutě vysunul Petr Bártek Kapustu, ten nacentroval a Zbyněk Žilinský přidal hlavou druhou branku Poličné. V 59. minutě museli hosté využít své jediné střídání pro zranění Hrušky (všichni přejeme brzké uzdravení, pozn. aut.), což se ukázalo jako další zlomový okamžik, jelikož o pár minut později museli po svalovém zranění dalšího hráče dohrávat o desíti. To už byl stav 3:0, když se pár minut po svém vystřídání trefil hlavou po rohu Štěpán Šedý. A domácí nepřestávali. Nově příchozí hráči Babala, Šedý, Pelc a Roupec prokazovali chuť do fotbalu a snažili se přidat další branky. Po faulu na Roupce a dobře kopnuté standardní situaci dal na 4:0 opět hlavou Jakub Orság. V závěru pak ještě Poličná spálila nějaké šance, ale přece jen se jim povedlo přidat poslední branku na 5:0, když Radim Bártek nedokázal využít svou šanci, ale Štěpán Šedý jeho střelu po vyražení gólmanem s lehkostí doklepl. Domácí si nepokazili sérii vítězných zápasů a v netradičním pátečním termínu urvali pro sebe tři body.
Poličnou v utkání zase po návratu ze zámořského pobytu vedl trenér Marek Vala a jeho svěřenci mu potvrzení předešlé formy i výsledků udělali samozřejmě radost. „I když jsme v úvodu nedali několik šancí, kluci byli trpěliví a ukázali, že hrají poslední zápasy v ohromné pohodě. Závěr podzimu nám vyšel. Dnes jsme dali čtyři branky hlavou ze standardních situací,“ dodal trenér Poličné Marek Vala.
Branky: 39. Marek, 46. Žilinský, 68. a 88. Šedý, 82. Orság.

dscn9430 dscn9432 dscn9433 dscn9434 dscn9435 dscn9436 dscn9437 dscn9441 dscn9442 dscn9443 dscn9446 dscn9447 dscn9450 dscn9453 dscn9454 dscn9457 dscn9460