Okresní přebor

23.06.2018

Poličná oslavila pokořením Krhové dodatečný postup

Poličná – Krhová 3:1 (0:0) Domácí Poličná s vědomím postupu do I. B třídy vstoupila do utkání v euforii a Krhovou od počátku přehrávala.

Poličná – Krhová 3:1 (0:0)
Domácí Poličná s vědomím postupu do I. B třídy vstoupila do utkání v euforii a Krhovou od počátku přehrávala. Vytvářela si i šance, ale v jejich proměňování byla tzv. jalová. Hosté bez gólmana s hráčem v bráně dokázali několikrát se štěstím balon odvrátit z malého vápna nebo brankové čáry a sami vstřelili v 17. minutě branku, která ovšem nebyla pro ofsajd uznána. Jinak se hrál svižný poločas se spoustou nepřesných zakončení ze střední vzdálenosti především na domácí straně.
Utkání nakonec rozhodla druhá půle, která paradoxně přinesla méně kvalitní fotbal, ale o to efektivnější. Poličná do ní vstoupila kvalitněji a nejzkušenější hráč na hřišti Tomáš Marek hned v 47. minutě využil kvalitně zahraný rohový kop Marka Capila a se štěstím a odrazem vsítil branku. Poté začala trochu hluchá pasáž utkání. Jeho kontinuitu narušila četná střídání a chvíli trvalo než si to všechno sedlo. V této části zápasu měla místy i Krhová územní převahu, ale nebezpečná nebyla. Zato Poličná nakonec ano a hned dvakrát v rychlém sledu. Nejprve využil Valuch krásné vysunutí Žarloka v 73. minutě a sám před brankářem se nemýlil, následně po dobré práci u pravé lajny předložil Vaculín balón Libosvárovi a v 79. minutě to bylo 3:0. Poslední desetiminutovka už se spíše dohrávala. Hosté se dostali do dvou šancí po nedůrazu domácích a tu druhou v 81. minutě proměnili. Nic dalšího se však v utkání již nestalo a sudí Hrůzek tak mohl ve své povedené premiéře odpískat konec utkání.
„V prvním poločase jsme dominovali a klidně jsme ho mohli vyhrát 4:0. Nedávali jsme šance ani do prázdné branky. Ve druhém poločase jsme rozhodli paradoxně s horším fotbalem. Rychle jsme dali dvě branky a to nám pomohlo. Oba týmy prostřídaly. Chci hráče za poslední zápas pochválit. Podali kvalitní a koncentrovaný výkon,“ řekl trenér Poličné Marek Vala.
Branky: 47. Marek, 55. Valuch, 80. Libosvár – 82. Blažek.