Okresní přebor

14.10.2017

Poličná lehce přejela trápící se Valašskou Bystřici

Poličná – Val. Bystřice 4:0 (1:0) Poličná po dvou prohrách za sebou věděla, že musí tento zápas vyhrát, pokud chce nadále bojovat navrchu tabulky a ne v jejím středu.

Poličná – Val. Bystřice 4:0 (1:0)
Poličná po dvou prohrách za sebou věděla, že musí tento zápas vyhrát, pokud chce nadále bojovat navrchu tabulky a ne v jejím středu. Valašská Bystřice měla za sebou ještě o jednu prohru navíc, takže o motivaci bylo v utkání na obou stranách postaráno. Byli to však domácí, kdo v úvodních minutách šel více pro tři body a za prvních 20 minut si vytvořili tři brankové příležitosti, které ovšem nedokázali proměnit. Hosté naproti tomu spálili jednu šanci. Jinak se hrál v prvním poločase fotbal trochu bez pohybu a důrazu. Jedinkrát po půl hodině hry domácí zrychlili, když po kolmé a rychlé akci středem hřiště po ose Marek Capil, Matěj Šedý, Aleš Žniva posledně jmenovaný na vápně zasekl a vystřelil nechytatelně k tyči.
Do druhé půle vstoupili domácí neproměněnou šancí, ale byli to pak hosté, kteří mohli zápas zlomit na svou stranu. Nejprve však trefili břevno po nedorozumění v domácí obraně a o pár chvil později z přímého kopu tyč. To domácím jako varování stačilo. V 56. minutě po pasu za obranu od Tomáše Marka a příhře Marka Capila zakončoval do prázdné brány Aleš Žniva. Od tohoto momentu Poličná utkání herně ovládla a výsledkem byla v 62. minutě branka Libosvára, kterému opět asistoval skvěle hrající Marek Capil. Ten sám měl v utkání příležitosti skórovat, ale nepovedlo se mu to. Naopak po jeho rohu v 86. minutě uzavřel skóre Petr Roupec, když propálil ze zadní tyče vše, co mu stálo v cestě. Hosté měli ke konci utkání ještě nějaké příležitosti, ale při nich se zaskvěl domácí gólman Štěpán Šedý. Poličná tak ukončila svou sérii dvou porážek a uhrála pro sebe tři body. Hosté naopak padli počtvrté za sebou.
„Podali jsme sice vlažný výkon, ale myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Za stavu 1:0 jsme měli štěstí, hosté dvakrát trefili brankovou konstrukci. Potěšil mně výkonem stoper Marek Capil, který byl u všech našich branek jako asistent,“ dodal k zápasu trenér Poličné Marek Vala.
Branky: 33. a 56. Žniva, 62. Libosvár, 87. Roupec.