Okresní přebor

26.08.2017

Poličná doma ani napotřetí neztratila ani bod

Poličná – Hošťálková 3:1 (2:1) Domácí Poličná chtěla potvrdit sílu na domácím hřišti a vstoupit do sezony třetím vítězstvím v řadě, zatímco hostující Hošťálková zažívala novou situaci po pár sezonách, kdy přijížděla k zápasu v roli outsidera.

Poličná – Hošťálková 3:1 (2:1)
Domácí Poličná chtěla potvrdit sílu na domácím hřišti a vstoupit do sezony třetím vítězstvím v řadě, zatímco hostující Hošťálková zažívala novou situaci po pár sezonách, kdy přijížděla k zápasu v roli outsidera.Začátek utkání byl ve velkém vedru spíše opatrný. Hosté se snažili aktivně přistupovat ke svému soupeři, zatímco domácí hráli s míčem a kombinačně. Navíc se jim povedly vstřelit 2 branky v podstatě z ničeho. Nejprve po autovém vhazování skóroval hlavou Babala v 6. minutě, poté po chybě v obraně šli v 15. minutě do přečíslení a při snaze Marka Capila přihrát před prázdnou branku na Aleše Žnivu si balon srazil hostující hráč do brány. Po těchto situacích byla vidět nervozita na kopačkách hostujících hráčů, ale Poličná je sama dostala zpět do hry, když chybovala na půli hřiště a hosté dokázali skórovat Stodůlkou. Zbytek poločasu se nesl ve stejném stylu. Domácí měli pořád dokola šance na rychlé protiútoky, ale sami svou nepřesností o tyto šance přicházeli a hosté se tak dostávali do situací okolo vápna, ale nic z toho nevytěžili.
Ve druhé půli Poličná trochu zpřesnila a zklidnila hru a byla to ona, která začala postupně dominovat v zápase. Své šance ovšem nadále neproměňovala a to včetně pokutového kopu v 59. minutě. Až v 65. minutě po centru Drápely z levé strany dokázal hlavou skórovat Aleš Žniva. Zbylých 25 minut už si domácí poměrně zkušeně pohlídali a dokázali udržet tři body, i když to nebyl žádný super výkon.
„Stále děláme chyby v přechodové fázi. Hosté se mnohdy s námi nestíhali vracet, ale my jsme ty situace špatně řešili. Hráči Hošťálkové byli šikovní jeden na jednoho a hráli zajímavý fotbal. Vynikající výkon, na to že to byla jeho premiéra v roli hlavního rozhodčího, podal mlady sudí Jiří Pavlica,“ řekl k utkání trenér Poličné Marek Vala.
„My jsme se dnes porazili sami. Dvě branky jsme dostali po hrubých chybách. Pak jsme sice snížili, ale celkově jsme dělali velké množství chyb a to domácí ještě nedali penaltu,“ řekl trenér Hošťálkové Petr Špaček.
Branky: 6. Babala, 15. vlastní, 65. Žniva – 18. Stodůlka.