Okresní přebor

17.09.2016

Poličná bojuje sama se sebou, ale tři body nakonec urvala

POLIČNÁ – HUSLENKY 2:1 (2:0) Bez útočného dua Šedý, Žniva a tvůrce hry a nejzkušenějšího hráče Tomáše Marka nastoupila domácí Poličná v zápase 7. kola proti týmu z Huslenek, ale s odhodláním urvat pro sebe konečně tři body a prolomit herní krizi, která je provází v posledních zápasech.

POLIČNÁ – HUSLENKY 2:1 (2:0)
Bez útočného dua Šedý, Žniva a tvůrce hry a nejzkušenějšího hráče Tomáše Marka nastoupila domácí Poličná v zápase 7. kola proti týmu z Huslenek, ale s odhodláním urvat pro sebe konečně tři body a prolomit herní krizi, která je provází v posledních zápasech. A za úvodní aktivitu byla oceněna brankou, když se kapitán Petr Bártek prosadil tváří v tvář proti hostujícímu brankáři po 12. minutách hry po kvalitně zahrané standardní situaci. Po této brance začali hrát i hosté a hned si vypracovali jasnou brankovou příležitost, ale sám před gólmanem hostující střelec zklamal a branku těsně minul. I nadále se pokračovalo poměrně útočně a díky chybám měli oba týmy příležitosti skórovat. O něco víc jich přece jen měla domácí Poličná, ale mířidla neměli střelci seřízené správně. A tak poločas skončil 1:0 pro domácí.
Ve druhé půli se Poličná jakoby obávala zisku třech bodů a přenechala aktivitu soupeři. Dařilo se jí sice chodit do brejků, ale ty končily pokaždé stejně - selháním v předfinální nebo finální fázi. A tak dlouho byli domácí pasivní, až je v 74. minutě potrestal hostující střelec Slováček. Hostům jakoby jeden bod stačil a nikam se nehnali, domácí nadále trpěli na nepřesnost, a tak to vypadalo, že utkání dospěje k penaltám. Proti ovšem byla trojice Libosvár, Petr Bártek, Radim Bártek. V 88. minutě přetáhl centr Libosvár na P. Bártka, který míč vrátil a R. Bártek jej uklidil hlavou do branky. Do konce zápasu se hosté vrhli do ofenzivy, ale nic z toho nebylo. Naopak Poličná ještě měla nadějné brejkové situace. Tři body už ale zůstaly doma a domácím se hodně ulevilo. „Nehrajeme dobře, i na tréninku to jde vidět. Nedáváme šance, i když si je vytváříme. Dnes jsme to urvali silou. Máme z toho těžkou hlavu, jak nám to drhne. Uvidíme, zda se od této výhry odrazíme za týden v zápase na Horní Bečvě,“ dodal k utkání trenér Poličné Marek Vala.
BRANKY: 12. Petr Bártek, 88. Radim Bártek – 74. Slováček.