Okresní přebor

11.06.2016

One man show - My name is Petr Libosvár

Poličná – Lužná 8:1 (6:1) Domácí věděli, že přijel poslední tým soutěže, ale nechtěli nechat nic v náhodě. I díky špatnému výkonu na podzim v Lužné a prohře 2:1 se měli na pozoru, dobře kombinovali a od samého počátku si vytvářeli šance, ovšem nevytěžili víc než tyčku po střele Petra Bártka.

Poličná – Lužná 8:1 (6:1)

Domácí věděli, že přijel poslední tým soutěže, ale nechtěli nechat nic v náhodě. I díky špatnému výkonu na podzim v Lužné a prohře 2:1 se měli na pozoru, dobře kombinovali a od samého počátku si vytvářeli šance, ovšem nevytěžili víc než tyčku po střele Petra Bártka. Hosté po rychle vhozeném autu utekli a vybojovali pokutový kop, který ve 14. minutě proměnil Smolek. Poličnou to nicméně nepoložilo, ba naopak. Od této chvíle první půli zcela jasně opanovala. První branku vstřelil se štěstím odrazem od brankáře Petr Libosvár. On a kolega v útoku Matěj Šedý si pro sebe pronajali zbytek poločasu. Libosvár skóroval celkem pětkrát, Matěj Šedý měl 4 asistence a vybojovanou penaltu, kterou proměnil gólman Radek Včelný. Takže do šaten se šlo za stavu 6:1, což pro hosty bylo ještě milosrdné. Druhá půle už se odvíjela v poklidnějším režimu. Domácí s bezpečným náskokem v zádech se snažili kombinovat a vytvářet si šance, ale vždy se něco nepovedlo, případně těšně míjeli branku Lužné. Nakonec se již podařilo přidat pouze branku krásně klopenou střelou Radka Capila zpoza vápna a v samém závěru po překonání ofsajdové pasti po obejití brankáře skóre uzavřel Zbyněk Žilinský. Domácí byli v zápase lepším celkem a vyhráli zcela zaslouženě.

„Týmu jsem již v týdnu připomínal, jak jsme Lužnou na podzim podcenili a jak to dopadlo. Jsem moc rád, že si to vzali k srdci a k utkání přistoupili zcela příkladně. I přes absenci Aleše Žnivy jsme dokázali nasázet 8 branek. Celý tým mě potěšil, ale dvojice Libosvár, Šedý dnes hrála především v první půli téměř bezchybně. Matěj Šedý servíroval gólové přihrávky jako z partesu a Petr Libosvár byl vždy tam, kde měl být. Mančaft musím pochválit. Předvedli výkon, který by tým z vrchu tabulky mě předvést proti sestupujícímu soupeři. Děkuji jim za dárek k dnešním narozeninám. Byla to pro nás všechny taková odměna za poctivou dřinu. A teď nás čeká to nejtěžší - Semetín a Choryně," dodal trenér Poličné Marek Vala.

Branky: 17., 26., 33., 42. a 45 Libosvár, 40. Včelný, 68. Capil, 88. Žilinský – 14. Smolek.