Okresní přebor

03.09.2016

Nejlepší moment zápasu v Poličné? Brankáři Štěpán Šedý a Daniel Cuper při penaltách

POLIČNÁ – STŘÍTEŽ 2:1 P. K. (0:1) Domácí nepřerušili tradici z letošní sezony a i do tohoto utkání vstoupili s několika vynucenými změnami v sestavě a na hře to samozřejmě šlo znát. Sice měli více míč na svých kopačkách, ale dostat se ke kloudnému zakončení ne a ne. Navíc se z náhodné příležitosti po 16 minutách hry trefil krásně zpoza vápna hostující hráč technickou střelou do šibenice. Domácí to trochu zaskočilo a hra se pak srovnala. Postupně ovšem získávala Poličná opět větší převahu a tentokrát už si i dokázala vytvářet šance. Dvakrát šli její hráči sami na gólmana, ale neproměnili a další zajímavé akce se nepovedlo dotáhnout ve finální fázi. Hosté se snažili hrozit především kombinacemi na Josefa Suchopu, ale do zakončení se nedostávali.

POLIČNÁ – STŘÍTEŽ 2:1 P. K. (0:1)
Ve druhé půlce se hra odvíjela stejně. Domácí se snažili, hosté to hráli z obrany a čekali na nějaké příležitosti. Poličná se dostávala do tlaku, měla množství standardních situací, ale nedokázala je přetavit v gól. Až po 70. minutách vybojoval Radim Bártek balon pro Matěje Šedého, který dokázal tváří v tvář gólmanovi konečně srovnat. Poté Poličná dále pokračovala ve snaze získat všechny tři body pro sebe. Dokonce dle přihlížejících z obou táborů vstřelila i branku, když hostující hráč vytáhl rukou míč nejspíše zpoza čáry, ale pomezní, ani hlavní sudí Hyžák nic neviděli, a tak se hrálo až do konce s výsledkem 1:1. V penaltách excelovali oba gólmani. Kopalo se jich celkem 14, z toho šest gólmani skvělými zákroky chytili a sedmou neproměněnou hráč Stříteže překopl. Proto Poličná zaslouženě uhrála bod navíc.
„Zase nám chyběli čtyři hráči základní sestavy. Jak se pořád mění složení a točíme sestavu, má to negativní vliv na naši hru. Střítež to u nás hrála odzadu na jistotu a po celý zápas si nás hlídali. I když jsme měli šance, trápila nás finálka, něco jsme překombinovali. Naštěstí máme dva body po penaltách, kde byli výborní oba brankáři,“ dodal k zápasu trenér Poličné Marek Vala.
BRANKY: 65. Matěj Šedý – 16. Valouch.