Okresní přebor

27.12.2016

Momenty valašského fotbalového podzimu – díl 9. – Jediný podzimní záblesk Jablůnky

Psal se 15. říjen ještě stále letošního roku a v rámci zápasu okresního přeboru přijel vedoucí Halenkov na půdu poslední Jablůnky. Čekala se jednoznačná záležitost a 50 diváků pod řízením rozhodčího Tetera očekávalo hodně branek, výlučně v síti domácího celku.

Halenkovu sice chyběl nejlepší střelec soutěže Šulák, ale to nemohlo být omluvou pro ostudnou porážku 3:2. Hosté ještě vedli o poločase 1:2 a nic nenasvědčovalo překvapení. Jablůnka v té době dokonce už dávno neměla na place Lukáše Čůmu, který to s bolavý kolenem zkusil, ale v desáté minutě musel dolů pro zranění čelisti.

Jinak ale domácí měli dobrou sílu, protože volno vyšlo Luboši Horákovi a ten jako správný stěžejní střelec domácích nakonec zápas v poslední minutě rozhodl.

Bylo to nakonec senzační vítězství domácích a jejich jediné za podzimní části. Tak to někdy ve fotbale bývá, když poslední může porazit prvního. Jablůnka však bude potřebovat více takových zázračných dnů, aby se na jaře zachránila, naopak Halenkov si v cestě do 1. B třídy musí takové výpadky odpustit.