Okresní přebor

09.09.2017

Lhotka dala první branky, ale jinak v Poličné svatbu Radkovi Včelnému nepokazila

Poličná – Lhotka 5:2 (3:1) Poličná požádala Lhotku o přeložení utkání na sobotní dopoledne z důvodu svatby svého gólmana Radka Včelného a ta jí férově vyhověla, za což patří hostům velké díky. Jinak se ale Poličná většinu zápasu moc pohostinně k Lhotce nechovala a kdyby se neodehrával "festival spálených šancí", mohlo to skončit i dvouciferně. Hosté nastoupili oslabeni o trojici hráčů Topič, Žák a Novák, domácím pro změnu chyběl Včelný, Drápela, Babala a Klvaňa.

Poličná – Lhotka 5:2 (3:1)
Poličná požádala Lhotku o přeložení utkání na sobotní dopoledne z důvodu svatby svého gólmana Radka Včelného a ta jí férově vyhověla, za což patří hostům velké díky. Jinak se ale Poličná většinu zápasu moc pohostinně k Lhotce nechovala a kdyby se neodehrával "festival spálených šancí", mohlo to skončit i dvouciferně. Hosté nastoupili oslabeni o trojici hráčů Topič, Žák a Novák, domácím pro změnu chyběl Včelný, Drápela, Babala a Klvaňa.Poličná vlétla do utkání velmi svižně a vytvářela si množství šancí. Lhotce nepomáhal ani silný vítr v zádech. Již ve 20. minutě to mohlo být 5:0 namísto 1:0. Svou šanci proměnil na dvakrát Marek Vaculín, ale jinak Vaněk, Libosvár, Šedý své šance pálili. Až v 24. minutě Petr Bártek kopl kvalitně roh a Tomáš Marek zvýšil na 2:0. Domácí ovšem nekoncentrovaností hned po rozehrání dovolili hostům snížit, když premiérovou branku týmu v sezoně vstřelil z vápna do šibenice Martin Hadaš. I po této brance byli domácí aktivní a nadále pálili šance sami před brankářem. Nebýt opravdu jejich nemohoucnosti v zakončení, mohl poločas skončit v klidu 7:1 a nikdo by se nedivil. Nakonec to bylo ovšem pouze 3:1, když se povedlo skórovat Petru Libosvárovi po skvělém centru Jaroslava Bártka.
Do druhé půle Lhotka vstoupila aktivně a měla i 2 nadějné průniky. Jinak se ale do hry moc nedostávala. Poličná opět spálila nějakou tu šanci. Až v 54. minutě hodil Petr Bártek rychle aut a Matěj Šedý se sám před gólmanem konečně nemýlil. Od té doby kvalita zápasu upadla. Lhotka se snažila, ale Poličná hru kontrolovala a hrála, co potřebovala. Do hry se dostali všichni střídající hráči na obou stranách a někteří se také v zápase ještě trefili. Na domácí straně v 73. minutě po nedorozumění obrany Aleš Žniva, když se mu povedlo prostřelit gólmana zpoza vápna. Na straně hostí se ze stejného důvodu prosadil v závěru utkání Petr Zbožek. Zápas tedy skončil 5:2 a pro Lhotku to je ještě poměrně lichotivý výsledek.
„My jsme dnes za první poločas byli v sedmi případech zcela sami před brankářem, ale neproměnili jsme. I tak jsme ale v prvním poločase hráli velmi dobrý fotbal. Ve druhém poločase šla úroveň fotbalu od stavu 4:1 dolů a posledních třicet minut ti asi nebylo moc atraktivní pro oko diváka,“ dodal k utkání trenér Poličné Marek Vala.
Branky: 8. Vaculín, 24. Marek, 37. Libosvár, 54. Šedý, 73. Žniva – 25. Hadaš, 88. Zbožek.