Okresní přebor

23.04.2017

Ani ne za 24 hodin a Jan Filgas má korunního prince fair play - Marek Neuberger šel ve Lhotce příkladem

Lhotka – Bynina 1:5 (0:1) Bynina jasně ovládla zápas na Lhotce. Nejkrásnějším momentem duelu bylo fair play gesto hostujícího Marka Neubergera. Na něho byl za stavu 0:2 odpískán pokutový kop, ale Marek byl přesvědčen, že chybně a schválně pokutový kop neproměnil.

Lhotka – Bynina 1:5 (0:1)
Bynina jasně ovládla zápas na Lhotce. Nejkrásnějším momentem duelu bylo fair play gesto hostujícího Marka Neubergera. Na něho byl za stavu 0:2 odpískán pokutový kop, ale Marek byl přesvědčen, že chybně a schválně pokutový kop neproměnil. „My jsme měli v prvním poločase tři velké šance, ale neproměnili jsme je. Inkasovali jsme a poslední možností bylo jak zápas zdramatizovat na začátku druhé půle, kde jsme opět neuspěli ve slibné příležitosti. Musím pochválit hostujícího hráče Neubergera, jak férově zahodil penaltu, která nebyla. Nebudeme brečet nad rozlitým mlíkem, ale s naším přestárlým kádrem jsme nemohli dnes Bynině konkurovat. Ta vyhrála zaslouženě. Díváme se dopředu a víme, že budeme muset do nové sezony, po úspěšné záchraně, budovat tým s mladšími hráči, což však bude velmi těžké vzhledem k přebranému trhu. Jinak zápas byl z obou stran před pěknou diváckou kulisou vedený férově a měl kvalitu,“ řekl k utkání trenér Lhotky Arnošt Pavelka.
„Jsem rád, že se na valašských trávnících množí taková to gesta, jak včera předvedl Jan Filgas a dnes náš Marek Neuberger. Měli jsme dobrý úvod, ale pak jsme se zbytečně zatáhli. Šance měli Rosenkranc a Kuchařík, ale až první branka Rosenkrance nás nakopal k dobrému druhému poločasu, kdy jsme Lhotku jasně přehráli. Měli jsme šance i na vyšší výhru. Mrzí mne ztráta koncentrovanosti při inkasované brance. Děkují hráčům za předvedený výkon,“ dodal k utkání manažer a trenér Byniny David Kelnar.
Branky: 75. Topič – 36. a 53. Rosenkranc, 65. Kuchařík, 66. Košut, 78. Neuberger.