Okresní přebor

14.08.2016

Adam Mynarčík dokonale zmrazil naděje nováčka z Jarcové

VKK B – JARCOVÁ 3:0 (2:0) Domácí rozhodli zápas proti nováčkovi slepenými brankami doslova do šatny. U obou byl během minuty Adam Mynarčík. Domácí nastoupili s dorostenci Hruškou, Batlou, Jakubem Podešvou v základní sestavě a do hry se zapojil i věkem vlastně ještě starší žák 15-ti letý Martin Bil, ale i v této sestavě, která je budoucností karlovsko-karolinského fotbalu nedala soupeři pražádnou šanci a když už jim bylo dáno skórovat, tak se toho zalekli.

VKK B – JARCOVÁ 3:0 (2:0)
Domácí rozhodli zápas proti nováčkovi slepenými brankami doslova do šatny. U obou byl během minuty Adam Mynarčík.
Domácí nastoupili s dorostenci Hruškou, Batlou, Jakubem Podešvou v základní sestavě a do hry se zapojil i věkem vlastně ještě starší žák 15-ti letý Martin Bil, ale i v této sestavě, která je budoucností karlovsko-karolinského fotbalu nedala soupeři pražádnou šanci a když už jim bylo dáno skórovat, tak se toho zalekli. Hosté přijeli taktéž s mladým kolektivem, který určitě bude v budoucnu pro každého soupeře nepříjemným soupeřem. Hrálo se až do 45. minuty bez gólů, ale stačily dvě minuty nastavení a Adam Mynarčík dvakrát vyškolil hostující obranu a ve druhém případě si troufnul i na kličku brankářovi a bylo to rázem do šatny 2:0.
Ve druhém poločase ještě přidal Vlastík Pinkava křižnou střelou třetí gól a bylo rozhodnuto. Hosté se dostali do šance v 63. minutě, kdy v pokutovém území faulovala domácí veteránská posila Aleš Jurajda a byla z toho penalta pro hosty a pro Jurajdu dlouhá tržná rána na levém spánku. „Jurajda utkání dohrál s turbanem a s obrovským přehledem, ale hosté ani z této šance neskórovali, bylo z toho pouze nastřelené břevno,“ řekl předseda VKK Jaroslav Valián. „Nám se v této situaci zranila nejlepší hráč Štěpán Slovák a nevypadá to s ním dobře,“ kontroval hostující trenér Martin Bártek.
Domácí tým vedl Adam Králík mladší, protože hlavní trenér tedy přesněji jeho otec je na dovolené a i tak spolu s Lubošem Škrobákem se radovali nejenom z bodů, ale hlavně z výkonu mladých, kteří velmi dobře zažívají dospěláckou maturitu po boku zkušených hráčů. „V prvním poločase to byl vyrovnaný zápas. My jsme nezvládli závěr a po dvou hrubkách v obraně jsme inkasovali. Nechtěli jsme to vzdát, ale brzká třetí branka nám vzala vítr z plachet. Měli jsme pak šance včetně zahozené penalty, ale koncovka nám nešla. Sbíráme zkušenosti. Představili jsme dnes tři posily – brankáře Romana Potsche z Brna, Jan Vančuru z Valašského Meziříčí a Dominika Bořutu z Poličné. Nenastoupil ještě David Kovář z Juřinky,“ dodal k utkání trenér Jarcové Martin Bártek.
BRANKY: 45. a 46. Adam Mynarčík, 53. Pinkava.