OFS Vsetín

05.05.2023

Zhodnocení meziokresního turnaje kategorií U 12 a U 13 ve Zborovicích. Celkově máme druhou nejlepší U 12 a nejlepší U 13 v kraji

Ve Zborovicích proběhl Meziokresní turnaj talentované mládeže kategorií U 12 a U 13 v rámci okresů Zlínského kraje.

U 12

Tým U12 sehrál první zápas s výběrem OFS Uh. Hradiště.

Na začátku zápasu na nás soupeř vlétl rychlostí uragánu a po třech minutách jsme prohrávali 0:2. Kluci se oklepali, herně začali na soupeře tlačit a bylo z toho snížení na 1:2.

Po rychlém protiútoku ale soupeř opět odskočil na 1:3 a i přes několik našich šancí jsme nakonec prohráli 2:4, branky vstřelili Matyáš Pajdla a Šimon Vraj.
V druhém zápase s OFS Kroměříž jsme změnili rozestavení a od začátku jsme ovládli hřiště. Vytvořili si spoustu šancí, ale proměnili pouze dvě. Soupeř poté korigoval na 2:1 a závěr utkání jsme si pohlídali.

Autory branek byli Jakub Štefela a Jáchym Blizňák.

Náš poslední zápas s OFS Zlín byl velmi vyrovnaný. Soupeři stačila k postupu na turnaj nejlepších okresních výběrů Moravy remíza a i proto začal velmi opatrně.

Kluci našeho výběru vycítili možnost soupeře ze Zlína porazit a počet gólových šancí se na naší straně začal navyšovat. Klobouk dolů před jejich bojovností a touhou zápas vyhrát.
Po jednom z centrů ze strany se dostal k odraženému balónu Matyáš Pajdla a rozhodl. Tým to ještě více nakoplo a po jednom rychlém protiútoku se opět prosadil Matyáš Pajdla na konečných 2:0.

Nakonec jsme se umístili v konečné tabulce na druhém místě a jen můžeme litovat nepovedeného podzimního turnaje.
I tak kluci předvedli bojovný výkon a skvělou partu.

Naším nejlepším hráčem trenéři zvolili Michala Vrážela z klubu TJ Sokol Kateřinice, který byl tahounem celého týmu.

Trenéři Jaroslav Malíř a Jaroslav Heger

Sestava týmu U12:

Leibl Ondřej, Zavičák Jakub, Štach Vojtěch, Klimo Dan (SK Hrachovec), Marek Václav (TJ Sokol Jarcová), Jakub Štefela (FC Rožnov p. R.), Pastucha Jaroslav, Surý Vít (FC VK+K), Vrážel Michal, Vraj Šimon (TJ Sokol Kateřinice), Vaculín Teodor (TJ Vidče), Blizňák Jáchym, Tomáš Zajíc (TJ Sokol Val.Polanka), Pajdla Matyáš (TJ Kelč).

U 13

Sestava:
Adam Petružela (Vidče), Nikolas Valčík (Vidče), Václav Vanduch (Valašská Bystřice), David Filák (Hovězí), Matyáš Procházka (Liptál), Vojtěch Mikula (Hrachovec), Viktor Zátopek (Hrachovec), Vašek Ondřej (Podlesí), Jamie Malík (Podlesí), Šimon Kubín (Vigantice), Martin Hajda (Dolní Bečva), Tadeáš Děckuláček (Kateřinice), Aleš Kobeda (Kateřinice)
Na jaře 3. května 2023 náš výběr OFS Vsetín čekal odvetný turnaj v okrese Kroměříž ve Zborovicích. Náš výběr ročník 2010 v minulém kole v Rožnově obsadil 2. místo.  Tentokrát kluci mákli ještě o trochu více a bylo z toho parádní první místo. Kdy všechny tři utkáni zvládli vyhrát a se skórem 9:1 právem obsadili místo nejvyšší.

OFS Vsetín – OFS Uherské Hradiště  4:1
V prvním zápase se kluci utkali asi s nejsilovějším týmem na turnaji. Urostlí kluci nám dělali značné problémy a první poločas skončil 1:1, kdy se za nás trefil Aleš Kobeda. Do druhé poločasu jsme si vyjasnili taktiku, upravili pozice na hřišti a pak už to byla neskutečná jízda. Podruhé v zápase se trefil Aleš Kobeda. Třetí branku přidal Vojtěch Mikula, který dřel každý zápas na 110%. Závěrečnou trefu obstaral další hráč Kateřinic Tedeáš Děckuláček a stanovil tak výsledek zápasu na konečných 4:1.

OFS Vsetín – OFS Kroměříž  3:0
Druhý zápas nás čekal asi nejfotbalovější tým turnaje, který předváděl velmi pěkné akce. Naštěstí ani tohoto týmu se náš výběr nezalekl a s výbornou obranou a ještě lepším brankářem udrželi čisté konto v zápase. Do toho opět zářil náš nejlepší střelec v týmu Aleš Kobeda, který si připsal další gól po pěkné akci s Vaškem Ondřejem. I ostatní se chtěli zapsat do listiny střelců, a tak další branku přidal David Filák a na konečných 3:0 upravil skóre David Vanduch. Těžký zápas, který ale kluci zvládli na jedničku a čekal nás poslední zápas o 1. místo.

OFS Vsetín – OFS Zlín  2:0
V posledním zápase jsme do toho chtěli dát úplně všechno a potvrdit naši vítěznou formu. První poločas však kluci působili trošku ospale, možná za to mohl oběd a vydatné svačiny z domova.  V brance nás však podržel po celý turnaj jistý brankář Adam Petružela a připsal si další čisté konto na svůj účet. Do druhého poločasu přišla ostřejší rozmluva s hráči na lavičce a najednou bylo našich kluků plné hřiště. Dvakrát se v zápase trefil Matyáš Procházka, kdy prvně vymetl pavučiny v levé šibenici a podruhé v té pravé. Zápas jsme zvládli i po taktické stránce, a tak se kluci mohli radovat z prvního místa v turnaji.

Všichni předváděli fantastické výkony a jsme rádi s trenéry, že v tomto okrese máme z čeho vybírat. Pochvala patří jak všem zúčastněným hráčům, tak i trenérům, kteří své hráče trénují, a jde vidět, že předvádějí úctyhodnou práci a patří jim za to VELKÉ  DÍKY a jen tak dál.

Nejlepším hráčem našeho výběru byl určen Vojtěch Mikula z SK Hrachovec.