OFS Vsetín

06.10.2022

U 12 čtvrtá, U 13 druhá na meziokresním turnaji v Rožnově pod Radhoštěm

OFS Vsetín pořádal ve spolupráci s FC Rožnov další meziokresní turnaj talentované mládeže Zlínského kraje.

4. OFS Vsetín

Sestava OFS Vsetín: Ondřej Liebl (Hrachovec), Tomáš Zajíc (Valašská Polanka), Václav Marek (Jarcová), Jaroslav Pastucha (VKK), Michal Vaculín (Vidče), Jan Marek (Jarcová), Libor David (Hrachovec), Michael Vrážel (Kateřinice), Petr Nejedlý (Rožnov), Vít Surý (VKK), Jakub Lamačka (Francova Lhota), Lukáš Koryčanský (Hrachovec), Dan Klimo (Zubří), Viktor Beitl (Hrachovec), Šimon Vraj (Kateřinice), Teodor Vaculín (Vidče).

Tým U 12 sehrál první zápas s výběrem OFS Zlín.

Zápas byl vyrovnaný na brankové šance a dlouho i na góly. Bohužel jsme chvíli před koncem zápasu inkasovali druhý gól a už na něj nedokázali odpovědět. Zápas vyhrál OFS Zlín 2:1, naši branku vstřelil Dan Klimo (Zubří).

Druhý zápas s OFS Kroměříž jsme herně zvládli výborně, ale bohužel jsme neproměňovali naše šance a soupeř nás trestal z protiútoku. Ještě dvě minuty před koncem jsme vedli 2:1, ale pak se soupeři povedl rychlý protiútok a vyrovnal na konečných 2:2. Naše branky vsítily Honza Marek (Jarcová) a Jakub Lamačka (Franc. Lhota).

Poslední zápas jsme sehráli s OFS Uh. Hradiště. Začali jsme velmi aktivně a vytvořili si několik šancí, které jsme bohužel neproměnily. Poté se hra vyrovnala a soupeř vstřelil dvě branky, ale do poločasu se podařilo snížit na 1:2. Pokud bychom utkání otočili, byla stále šance skončit v turnaji na druhém místě. Bohužel soupeř v druhém poločase své šance proměnil a my opět ne. Utkání jsme prohráli 1:4, naši branku dal Vašek Marek (Jarcová). I tak kluci předvedli bojovný výkon a skvělou partu.

Naším nejlepším hráčem trenéři zvolili Šimona Vraje z klubu TJ Sokol Kateřinice, který svým nasazením a zápalem do hry šel příkladem pro ostatní.

Trenéři Jaroslav Malíř a Jaroslav Heger

U 13

- OFS Zlín 1:1

- OFS Kroměříž 3:3

- OFS Uherské Hradiště 3:2

Sestava OFS Vsetín: David Filák (Hovězí), Kryštof Orava (Kelč), Šimon Kubín (Vigantice), Jamie Malík (Podlesí), Viktor Zátopek (Hrachovec), Václav Vanduch (Valašská Bystřice), Václav Ondřej (Podlesí), Lukáš Volf (Kelč), Martin Hajda (Dolní Bečva), Nikolas Valčík (Vidče), Jakub Smrček (Vigantice), Tadeáš Děckukáček (Kateřinice), Jan Pokorný (Zašová), Aleš Kobeda (Kateřinice), Lukáš Motošický (Vigantice), Václav Randýsek (Vidče).

OFS Vsetín - OFS Zlín 1:1

Střelci: Tadeáš Děckuláček.

Na úvod turnaje jsme se utkali s týmem, který byl tvořen z výběru okresu Zlína. Šlo poznat, že naši kluci nejsou sehraní a chvílemi se na hřišti hledali. Hodně spálených šancí a některé situace borci řešili velmi špatně. I tak jsme šli do vedení 1:0, kdy se za nás trefil Tadeáš Děckuláček. Neproměněné šance nás bohužel však v zápase připravily o tři body, jelikož nás soupeř ve druhém poločase potrestal a vyrovnal zápas na 1:1, a tak i zápas skončil. Škoda.

OFS Vsetín - OFS Kroměříž 3:3

Střelci: Jan Pokorný, Tadeáš Děckuláček, Aleš Kobeda.

Druhý zápas proti nejsilnějšímu týmu a taky pozdějšímu vítězi výběru z Kroměříže kluci předváděli krásnou podívanou. V prvním poločase naprosto soupeře zaskočili a po trefách Honzy Pokorného a Tadeáše Děckuláčka, jsme vedli 2:0. Ve druhém poločase, ale na nás soupeř naletěl a s pomocí jejich urostlých hráčů zápas otočili během 10 minut na 2:3. Náš tým to však nezabalil. Trefil se Aleš Kobeda a najednou to bylo 3:3. V poslední minutě jsme měli ještě 2 vyložené šance, ale naše hvězdy v koncovce nebyli přesní a konec zápasu tak skončil remízou 3:3.

OFS Vsetín - OFS Uherské Hradiště 3:2

Střelci: Václav Ondřej, Aleš Kobeda, Václav Vanduch.

Poslední zápas proti výběru Uherského Hradiště jsme si konečně chtěli připsat do tabulky výhru a 3 body. První poločas tomu vůbec ale nenaznačoval a byli jsme rádi za stav 1:1, kdy se trefil Václav Ondřej. Nebýt však našeho brankáře Davida Filáka, který se vyznamenal bravurními zákroky, mohli jsme prohrávat i 1:5. Do druhého poločasu jsme nastoupili ve větší pohodě a po trefách Aleše Kobedy a Václava Vanducha to bylo 3:1. Soupeř už jen korigoval trefou na 3:2 a konec zápasu si kluci již pohlídali. Díky této výhře jsme si v turnaji zajistili 2. místo, což není úplně špatný výsledek do jarních odvetných zápasů. Pár společných tréninků a kluci by podali jisto jistě daleko lepší výsledky.

Nejlepším hráčem našeho výběru byl vyhlášen Václav Randýsek (Vidče).