Nezařazené

26.10.2015

Víkendové zápasy týmů TJ Valašské Meziříčí

4. 10. 2015 MSD mužů sk.E/12.kolo TJVM muži "A" vs. FC TVD Slavičín 3:0 (1:0) Branky: 38. Sviták, 48. Dragon, 88. Neuberger. Sestavy: VM: Michut, Macíček, Žilinský, Plešek, Sviták (72. Neuberger), Michálek, Přikryl, Kufa, Dragon (84. Lasovský), Roupec, Kapusta (77. Macíček) SLA: Adamuška, Elšík, Plšek, Vašulka (62. Bartoš), Hlobil, Hladík, Mezírka, Kalus, Macek (46. Hlava), Lukaštík, Švach T., (78. Švach M.)

4. 10. 2015
MSD mužů sk.E/12.kolo
TJVM muži "A" vs. FC TVD Slavičín 3:0 (1:0)
Branky: 38. Sviták, 48. Dragon, 88. Neuberger.
Sestavy:
VM: Michut, Macíček, Žilinský, Plešek, Sviták (72. Neuberger), Michálek, Přikryl, Kufa, Dragon (84. Lasovský), Roupec, Kapusta (77. Macíček)
SLA: Adamuška, Elšík, Plšek, Vašulka (62. Bartoš), Hlobil, Hladík, Mezírka, Kalus, Macek (46. Hlava), Lukaštík, Švach T., (78. Švach M.)
Průběh utkání:
Vítězství se tentokrát nerodilo vůbec lehce.
Slavičín se ukázal jako velmi bojovné mužstvo a jeho odpor se podařilo zlomit až rychlou brankou Dragona na začátku druhého poločasu.
První čtvrthodina byla oboustranně opatrná, jako by obě mužstva čekala, co ukáže soupeř a první velké šance hostů i domácích přišly až po patnácti minutách hry rychle za sebou.
V 16. minutě propadl míč po rohu k úplně volnému Švachovi, který se ale šance zalekl a z pěti metrů poslal slaboučkou střelu přímo do náruče Michuta.
V 18. minutě se Dragonovi otevřela dálnice mezi stopery, ten však podobně jako Švach selhal a místo samostatného nájezdu zvolil zbrklou a nepovedenou technickou střelu.
Dalších deset minut se zase jen bojovalo.
Ve 28. minutě měl první gól na kopačce Dragon, který si odstavil jednoho ze stoperů, sám postupoval na branku, v zakončení ale opět selhal a vysoko přestřelil.
Domácím nešla vůbec kombinace.
Profesorský fotbal Kufy s nekonečným voděním míčů neměl na kluzkém terénu uprostřed hřiště žádnou šanci, naopak hosté hráli v tomto prostoru krátkými přihrávkami na dva doteky velmi rychle, ale vše končilo před pokutovým územím.
Když to nešlo ze hry, pomohli si domácí standardkou.
V 38. minutě byl po rohu a centru Roupce u míče první uzdravený Martin Sviták a hlavou vstřelil uklidňující první branku - 1:0.
Ve 45. minutě se parádně opřel do míče Petr Plešek a nádhernou střelou orazítkoval spojnici břevna a tyče - opravdová paráda.
Začátek druhého poločasu vyšel domácím dokonale.
Ve 48. minutě Přikrylovu střelu z pravé strany vyrazil Adamuška přímo na kopačku Petra Dragona, který měl hodně lehkou úlohu - 2:0.
Po dalších deseti minutách mohlo být definitivně rozhodnuto.
V 57. minutě spálil dvě tutovky po sobě Dragon, když nejdřív po střele Kufy nedokázal zblízka protlačit míč do sítě a po následném centru Přikryla hlavou minul odkrytou branku.
V 58. minutě postupoval z levé strany sám na branku Kapusta, ale výborným zákrokem jej Adamuška vychytal.
Poslední půlhodinka patřila hostům.
Domácí opět nedokázali podržet míč uprostřed hřiště, hosté se dostali z útlumu, zvýšili tempo a jednoduchou kombinací se pomalu, ale jistě přibližovali na dostřel Michutovy branky.
V 60. minutě přímý kop na zadní tyč nebezpečně proletěl vápnem a těsně minul levou tyč.
V 79. minutě jinak velmi jistý Michut tentokrát nedosáhl na centrovaný míč, který Hlava poslal těsně vedle pravé tyče.
V 82. minutě vystřihl pěkné nůžky Plšek, ale Michut byl na zemi včas.
Definitivní rozhodnutí přišlo v samotném závěru utkání.
V 88. minutě hostům nevyšla poslední standardka, při brejku do otevřené obrany a přečíslení vzal na sebe zodpovědnost Neuberger a technickou střelou na zadní tyč pečetil vítězství domácích - 3:0.
25. 10. 2015
1. A třída mužů sk.A/12.kolo
TJVM muži "B" vs. TJ Nedašov 2:3 PK (1:1)
Branky: 45. Kundrát M., 81. Výmola – 14. Marek, 76. Holba.
Sestava:
Majer, Lasovský, Kundrát T., Novák, Kundrát M. (87. Štys), Václavík M. (62. Výmola), Gromus (75. Václavík P.), Macíček, Švajda, Solanský T. (60. Hrabovský), Černý.
MSLŽ/9.kolo
SK Brušperk vs. TJVM ženy 1:6 (0:5)
Branky: 4. Chlápková, 10. Krčmářová, 26. a 71. Vlčková, 30. a 37. Skramuská.
Sestava:
Hermannová, Kovaříčková, Hrazdilová (71. Holeňová), Skramuská, Pernická, Jurčová, Rýdlová, Randuchová (46. Janíčková), Chlápková, Krčmářová, Vlčková (80. Pospíšilová).

24. 10. 2015
MSDD dorostu sk.E/12.kolo
Zubr Přerov vs. TJVM U19 0:2 (0:1)
Branky: 3. Hrabovský, 80. Poláček.
Sestava U19:
Příhoda, Bayer, Geryk (46. Poláček), Solanský, Hrabovský (73. Lejska), Šnajdr, Krajča (81. Fiuráček), Kelnar, Ostřanský (82. Čaňo), Zachrdla, Bill (56. Gilar)
"Dnes jsme předvedli zlepšený výkon a zodpovědným chováním v obranné fázi jsme došli k výhře. Škoda, že jsme po úvodním rychlém gólu nedokázali přidat další z našich mnoha šancí. Domácí nás donutili k trvalému bránění ve druhém dějství, kdy ze svých střel vytěžili pouze dvě trefy do konstrukce branky. My jsme ovšem krátký tlak přestáli a v poslední čtvrtině utkání jsme si vytvářeli příležitosti my. Poláček v jedné z nich zachoval klid a dal zápasu podobu konečného skóre 0:2. Dnes zasloužíme jako tým pochvalu, sice jsme se nevyvarovali některým špatným taktickým řešením, ale díky disciplíně a vstřelení dvou branek jsme si výhru zasloužili,“ řekl k utkání trenér U19 Jan Navrátil.
Zubr Přerov vs. TJVM U17 0:2 (0:1)
Branky: 37. Vozák, 58. Gajdušek.
Sestava U17:
Hořanský, Petrů (46. Gajdoš), Vozák, Marek, Gajdušek (46. Pobořil P.), Sovák, Jašíček (41. Smékal), Švidrnoch, Straka, Vašek, Černoch (41. Pobořil L.).
24.10.2015
MSL žáků sk.Sever/12.kolo
FOTBAL Třinec vs. TJVM U15 2:0 (1:0)
Sestava U15:
Čech, Brabec, Šafář, Kořistka (60. Vinklárek), Ryšánek, Zahradníček (36. Kandra), Smékal, Skýpala, Němec, Vrána, Handl.
Průběh utkání U15:
Série 8 utkání bez porážky skončila v Třinci.
V tomto utkání jsme střelecky propadli, inkasovali z brejků a nakonec dohrávali v 10 bez vyloučeného brankaře.

FOTBAL Třinec vs. TJVM U14 3:2 (1:0)
Branky: David Smilek 2.
Sestava U14:
Fojtík, Válek, Pobořil, Grobař (61. Měrka), Matocha (51. Kašper), Zdražil (51. Palát), Vacula, Melichařík (24. Vrba), Smilek (58. Sovák), Marek (36. Vašek), Němec.
Průběh utkání U14:
Přestože Třinec patří k nejlepším mužstvům soutěže, nebyli jsme horším týmem.
I přes dobré držení míče jsme si ale bohužel nedokázali vytvořit dostatek brankových příležitostí ke skórování, navíc jsme velmi hrubými chybami domácím darovali obě dvě branky.
V utkání patřili k nejlepším hráčům na hřišti Vacula, Smilek, Pobořil, Válek, Grobař a Němec.
SK Uničov vs. TJVM U13 9:4 (4:2)
Branky: Michal Cacek 2, Josef Šušeň, Jan Jašek.
Průběh utkání U11:
Posledním zápasem podzimu byl pro náš tým dnešní duel na Dolní Bečvě.
Hrál se parádní fotbal.
Naši kluci předvedli proti ročníkově staršímu soupeři hru plnou nasazení, bojovnosti a zajímavých fotbalových akcí.
A opět pro nás platí - není až tak podstatné, že jsme nakonec podlehli - důležitější je předvedená hra a zkušenost, kterou si naši kluci ze zápasu odnesou.
Celý náš tým dostává nejen za dnešní zápas, ale za celý podzim velkou pochvalu.
Vždyť naši kluci dokázali z osmi odehraných zápasů šestkrát zvítězit a jen dvakrát odešli poraženi.
Plně se tak zatím naplňují i trenérské představy o úrovni této soutěže, která nás má co nejvíce připravit na žákovskou ligu, která nás bude čekat od příští sezóny.