Nezařazené

23.03.2017

Martin Výmola jen slyšel, val do vápna a rozhodni to!

Při prvním jarním zápase Valašského Meziříčí se stal spasitelem svého týmu. Na hřiště přišel v 74. minutě a po pěti následujících rozhodl zápas a také o výhře 2:1 na Dolním Benešovem. Vytáhlý útočník ani s jiným cílem na hřiště nešel, než to rozhodnout. Řeč je o Martinu Výmolovi, který vyhrál naši anketu o nejlepšího hráče Valmezu z utkání proti Dolnímu Benešovu.

Konečné pořadí ankety:

1. Martin Výmola 76 hl.

2. Tomáš Komara 31 hl.

3. Pavel Rohel 23 hl.

4. Jan Wludyka 10 hl.

Martine, kdy jsme vytušil, že nebudete v základní sestavě na první zápas?

Na začátku přípravy to netuší nikdo, ale na generálce už se dala poznat základní sestava a já v ní nebyl. Takže jsem počítal, že od začátku s Dolním Benešovem nenastoupím.

S jakými pokyny jste šel v 74. minutě do zápasu?

Bary (Radim Baroš, asistent trenéra Valmezu, pozn. aut.) mi řekl: Val do šestnáctky. Máš na to 30 sekund, aby jsi dal góla. My jsme totiž měli standardní situaci. Po zápase mi říkal, že jsem se o čtyři a půl minuty s tím gólem zpozdil (smích).

Jak padla Vaše branka?

Po rychle rozehrané standardní situaci následoval centr. Já jsem si počkal na zadní tyč a uklidit míč do branky nebyl problém.

Platíte do kasy v kabině za vítěznou branku?

Za vítěznou branku ne, ale za tento rozhovor pro váš web budu muset, to mi pokladník neodpustí (smích).

Bude vítězná branka dobrá pro to, abyste se dostal do základu v zápase ve Frýdlantu nad Ostravicí?

To je otázka pro trenéry. Samozřejmě bych hrál rád od začátku, ale pokud bych byl třeba takovým žolíkem, jakým teď doma, kdy jsem rozhodl před nádhernou návštěvou našich fanoušků, vůbec by mi to nevadilo. Spousta lidí mi po zápase říkala, že je rádo, že zápas rozhodl Valmezák, a že mi dají hlasy ve vaší anketě.