27.08.2017

Žemla rozhodl o výhře sedmnáctky Valmezu v Třinci

Třinec – VM U17 2:3(2:2) Branky: 2. Maroš (TŘI), 15. Pobořil, 18. Lasota (TŘI), 28. Handl, 67. Žemla. Sestava: Hegar – Vrabec, Vašek, Matocha, Válek – Melichařík, Žemla – Vrba, Pobořil (K), Kořistka – Handl Střídali: 41. Kristýn (Kořistka), 79. Halašta (Vrba).

Třinec – VM U17 2:3(2:2)
Branky: 2. Maroš (TŘI), 15. Pobořil, 18. Lasota (TŘI), 28. Handl, 67. Žemla.
Sestava: Hegar – Vrabec, Vašek, Matocha, Válek – Melichařík, Žemla – Vrba, Pobořil (K), Kořistka – Handl
Střídali: 41. Kristýn (Kořistka), 79. Halašta (Vrba).

Souboj dvou kapitánů. I takto jde popsat sobotní měření sil domácího Třince a valašskomeziříčského mladšího dorostu. Třinec vstoupil do utkání aktivně. Už v druhé minutě zápasu unikl obraně Valašského Meziříčí ostrostřelec Lasota a vytvořil jednoduchou pozici pro Maroše. Ten se nemýlil a poslal domácí tým do brzkého vedení. Hosté však nesklopily hlavy a především kvalitní kombinací ve středu hřiště, o kterou se staral Melichařík, Žemla a v neposlední řadě kapitán Pobořil, se postupně dostávali do šancí. Rozbíhali obě křídla Kořistku i Vrbu a v přečíslení jim svojí rychlostí vydatně pomáhal krajní obránce Vrabec. Melichařík svým pokusem zahrozil ve třinácté minutě a dokázal protáhnout domácího brankáře. Výstavní brankou jako v domácím utkání proti Krnovu to však neskončilo. O dvě minuty později byla pro aktivní hosty nařízena penalta a Pobořil srovnal stav utkání. Kapitán domácích Lasota zvedl hozenou rukavici a o tři minuty později poslal Třinec po individuální akci opět do vedení. Zápas měl skvělý náboj a šance si dokázaly tvořit oba týmy. Že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, rozhodl skvěle zužitkovaným brejkem Handl a znovu srovnal stav utkání.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, ale Valmez brzy srovnal krok a hra se opět přelévala ze strany na stranu. Šťastnější ruku měl trenér hostujícího celku, když v poločase poslala na hřiště agilního Kristýna. Ten byl v jednom ze svých úniků zastaven nedovoleným způsobem a hlavní rozhodčí po signalizaci pomezního, který stál v bezprostřední blízkosti zákroku, nařídil druhý pokutový kop pro hosty z Valašského Meziříčí. Toto rozhodnutí zvedlo velkou nevoli domácích a lavičkou Třince cloumalo hodně emocí. Žemla vsítil rozhodující branku utkání a vedení o jeden gól si hosté do konce utkání už pohlídali.