Mládež

21.09.2021

Výsledkový servis mládeže Valašského Meziříčí - 21. září

Jak si v uplynulém týdnu vedly mládežnické celky Valašského Meziříčí?

U 10 prohrála se Zašovou 10:11. Branky: Tobiáš Foltýn 2, Aleš Nauš 4, Matěj Daňa, David Hruška, Jan Blabla a Mikuláš Cahlík.

U 11 porazila SD Zašová/Hrachovec 8:5. Branky: Matyáš Veselý 2, Tobiáš Macháň 3, Matyáš Černoch 2, Aleš Závěšický.

Frýdek - Místek - Valašské Meziřičí U 12 11:4. Branky: Vojtěch Hruška, 2, Luboš Pavelka a Matěj Randýsek.

U 14 porazila Hranice 4:2. Branky: Adam Grešák 2, Tomáš Pařenica 2.

Třinec U 18 - VM U 19 4:2 (4:1)
Branky: 3. Kajfosz, 19. Becik, 24. Bartnicky, 38. Kadura – 40. Křenek, 59. Vrána
ČK: 2. Sekyra.

Sestava: Svak – Sušeň (76. Kurinec), Nevařil, Sekyra, Plandor-Křenek, Bílý, Vaigl (46.Juřík), Veselý (64. Pastrnek), -Barbořák, Vrána.

Komentář trenéra Jana Pítra:

:Tentokrát nám úvod zápasu hrubě nevyšel. Po našem rohu jsme soupeře vyslali do brejku a vyložené šance, ten hasil Sekyra faulem, za což byl správně vyloučen.

Následný tečovaný přímý kop skončil v bráně a domácí se ujali vedení. Otřepali jsme se a snažili se vyrovnat. Třinec nás ale třikrát dokázal přibrzdit ve snaze něco se zápasem udělat, když potrestal naše chyby (vystižená pomalá a nepřesná přihrávka; nepohlídaný hlavičkující hráč na zadní tyči; „sežraná“ rozehrávka trestného kopu) a odskočil na rozdíl čtyř branek. Přece jen jsme dokázali na poslední obdrženou branku reagovat gólově Křenkem, který nadvakrát dostal do sítě domácími odražený centr Veselého.

Druhý poločas přinesl naši obrovskou chuť vsítit kontaktní gól a domácí, kteří byli ukolébaní snadným vedením, jsme na jejich polovině zamknuli. Z velkého tlaku vzešlo snížení na 4:2. Rozehraný roh Veselý-Bílý způsobil chaos v malém vápně Třince, ve kterém se nejlépe zorientoval Vrána. Ještě intenzivněji pak pokračovalo dobývání domácí branky, ale i přes obrovskou snahu se nám už další snížení stavu nepodařilo.

Nepovedený zápas nám ukázal, že žádná herní situace se nesmí řešit ležérně a nepřesně. Tresty přicházely a domácí si tak vytvořili pohodlný polštář do druhého poločasu. Ten byl kompletně v naší režii, když jsme domácí dokázali v deseti přehrát a uběhat. Kluci opravdu dřeli a vydali se ze všech sil. Ale soupeř si to, aby si „herně odpočinul“, zařídil v poločase prvním."

Třinec B – VM U17 0:7 (0:2)
Branky: 4. Koňařík, 12. Jašíček, 49. a 80. Kovář, 56. a 68. Hradil, 58. Sedlák
Sestava: Válek – Furmánek, Petřek, Jašíček, Hruška – Kovář – Vavřík, Zeman, Zahradník – Marek, Koňařík(K).
Střídali: 46. Hradil (Marek), Sedlák (Vavřík), 62. Džobák (Koňařík), Kurinec (Zahradník).

Komentář trenéra Michala Vaculy:

"Opět se nám podařilo soupeře zaskočit „totálním fotbalem“. Myšlenka slavného trenéra Rinuse Michelse opět převedena do praxe a potom už se hraje dobře. Prostě hned od úvodního hvizdu jsme na soupeře vletěli jako uragán, napadli jeho rozehrávku a byli důrazní v soubojích. Po ztrátě míče okamžitě fungoval re-presink a i přes fyzickou náročnost tohoto pojetí hry, nám tento styl nadmíru sedí. Skóre 39:1 z posledních pěti zápasů hovoří za vše. První dvě prohry po zahájení soutěže nám otevřeli oči, hodně věcí jsme změnili a nyní se to začíná vyplácet. Moje oblíbené rčení „Není hanba upadnout, ale příliš dlouho ležet“ tady opravdu sedí.

Hned v úvodu, ve čtvrté minutě zápasu, skóroval kapitán Bořek Koňařík. Další branku přidal po skvěle zahrané standardní situaci hlavou Ondra Jašíček. Bořek zahrával rohový kop, míč směřoval „do ohně“ a Jaša vyskočil nejvýš. I dále jsme byli aktivnější, ale v prvním poločasu už jsme další branku nepřidali. Někdy až zbytečná složitost a nepřesnost nás trošku přibrzdily.

Do druhého poločasu jsme doladili menší nedostatky v rozestavení a hru střídáními oživili. Mírně unavený soupeř začal mít velké problémy hlavně s Damiánem Hradilem, který vystřídal Ondru Marka. V situaci, kdy naservíroval skvělou přihrávku Ondrovi Kovářovi před třetí brankou utkání, byla nejvíc vidět jeho obrovská kvalita v důrazu hry tělem. Obránce Třince Damiána trochu zaskočil a v souboji byl důraznější. Získal míč a to právě neměl dělat. Damián ho v následném souboji tvrdě, ale naprosto čistě o míč opět obral a byla z toho krásná branka. Sám Damián se trefil za poločas dvakrát a bylo vidět, že by chtěl hattrick za každou cenu. To bylo bohužel spíše kontraproduktivní. Další, kdo sahal po hattricku, byl Ondra Kovář, který se do druhého poločasu posunul na levou zálohu a soupeři hodně zatápěl svým aktivním pohybem. Pěknou branku vsítil Sam Sedlák, který z hranice šestnáctky poslal utaženou střelu přesně k tyči branky domácích. Třinec byl hodně frustrovaný z takového gólového přídělu a uchyloval se k ne příliš čisté hře. Navíc naše hráče slovně urážel a snažil vyprovokovat. K ničemu jim to ale nebylo. Bylo třeba se s úsměvem povznést a v hlavě mít jediné. My sedm a vy nula.

Nerad bych opomenul naši obranu včetně brankáře. Kvůli pomoci Matyho Svaka naší U19 se mezi tyče postavil Kryštof Válek. Kluk, který začal chytat před pár týdny. Nikdy v brance nestál a řekl si, že to zkusí. Zraje jako víno. Dozvídá se nové praktické věci a někdy je jeho neznalost tohoto řemesla až úsměvná. Ale to vůbec není na škodu. Nikdo učený z nebe nespadl a důležitý je jeho zájem. Z tohoto zápasu má nulu, a to se počítá. Obrana, vedená Ondrou Jašíčkem, získává cenné zkušenosti a vývoji hry aktivně pomáhá. I když je druhý stoper Vojta Petřek, který není vzrůstem tím typický stoperem, dohání centimetry skvělý čtením hry, rychlými rozumnými rozhodnutími a dobrým prvním dotekem. Oba krajní beci na svoji gólovou trefu stále čekají, ale věřím, že se jim taky podaří. Adam Furmánek i Jarek Hruška se neustále zlepšují a snaží se hodně hrát dopředu. Svým vyjížděním pomáhají přečíslit soupeře na jeho půlce a jsou neopominutelnou součástí presinku.