25.12.2017

Vyhodnocení podzimu 2017 VM U17

V podzimní části sezóny jsme odehráli 15 mistrovských utkání a úspěšnou předehrávku prvního jarního kola s HFK Olomouc, která ale do statistik započítaná není.

V podzimní části sezóny jsme odehráli 15 mistrovských utkání a úspěšnou předehrávku prvního jarního kola s HFK Olomouc, která ale do statistik započítaná není. Z těchto patnácti utkání jsme nasbírali celkem 28 bodů, což je pro polovinu sezóny velice pěkný výsledek. V domácím prostředí jsme soupeři podlehli pouze jedenkrát a jednou zápas skončil remízou.

Pět zápasů bylo vítězných. Brankář Honza Hegar udržel tři čistá konta a za jeho záda propadlo 27 pokusů soupeře, což patří k dobrým výkonům, protože průměr obdržených branek na zápas je 1,8.

Pro srovnání. V U15 v jarní části, která byla velmi úspěšná, měl Honza za čtrnáct utkání totožně tři čistá konta a obdržených branek bylo 24, což činilo téměř totožný průměr 1,71.

Vzhledem k tomu, že máme za sebou předehrávku prvního jarního zápasu, kde brankář společně s obranou obdrželi od soupeře jen jeden gól, je pro jaro zatím průměr 1,0. Snad se toho budeme držet co nejdéle.

V útoku jsme soupeři nasázeli 35 branek. Celkové skóre je tedy pozitivní, a to 35:27.

Nejúspěšnějším střelcem svého týmu byl jeho kapitán Radim Pobořil se šesti zásahy do soupeřovy sítě. Následovali: Josef Žemla 5, Lukáš Vrabec 4, Jan Handl 4, Jan Kořistka 3, Vojta Kristýn 3, Matouš Kopecký 3, Lukáš Melichařík 2, Jaroslav Kandra 1 a Marek Lokša 1. Po jednom zásahu pomohli konečnému skóre pravidelně hrající hráči U19 Michal Kelárek a Ondra Němec a hráč U15 Daniel Sovák. Tady je nejvíc vidět spolupráce napříč mládežnickými týmy TJ VM.

Tým byl potrestán celkem patnácti žlutými kartami. Nejtrestanějším hráčem se čtyřmi žlutými kartami byl důrazný obránce Jaroslav Kandra. Tým v podzimní části neobdržel červenou kartu. Nejvíce odehraných minut v mistrovských utkáních měl brankář Honza Hegar, který svému týmu nechyběl ani minutu a odehrál plných tisíc dvěstě minut za podzimní část. Z hráčů v poli byli nejvytíženějšími Petr Zahradníček (1120), Martin Vašek (1092) a Radim Pobořil (1080). Hráči ročníku 2001 Kelárek a Němec, kteří trénují s U19 a za starší dorost prioritně naskakují, odehráli v mistrovských utkáních mladšího dorostu 516, respektive 285 minut. Za tuto spolupráci patří dík trenérovi U19, že poskytujeme těmto talentovaným hráčům dostatek odehraných minut v mistrovských utkáních. V zápase mladšího dorostu se ukázal i člen týmu U15 Daniel Sovák, který dokázal vsítit jednu branku.

V přípravě čekají mladší dorostence zajímaví soupeři a hned od začátku roku začínají zostra proti týmu mužů Branek. Pokračují v dvojzápase ve Vítkovicích, následují nedaleké Hranice a Vsetín, ale i mezinárodní utkání v Korni proti ligovému týmu Bánské Bystrice nebo domácí měření sil proti U19 Tatranu Krásna nad Kysucou, který hraje třetí slovenskou ligu. Celou přípravu završí dorost na soustředění v Ústí nad Orlicí v měsíci březnu těsně před startem sezóny.

Oba týmy dorostu Valašského Meziříčí mají do jarní části vysoké ambice a určitě chtějí bojovat v nejvyšších příčkách tabulky. Spolupráce obou týmů bude pokračovat na vysoké úrovni a tým mladšího dorostu bude co nejvíce podporovat svoje starší spoluhráče, aby i po jarní části slavili na prvním místě tabulky. Dobře si v obou týmech uvědomujeme, že musíme táhnout za jeden provaz a fungovat jako jeden tým. Jako trenér budu chtít opět nabídnout nejen tréninkové jednotky, ale i možnost zasáhnout do mistrovských utkání hráčům ročníku 2003, kteří nyní působí v týmu U15 a postupně je připravovat na dorostenecký fotbal, který je od další sezóny naplno čeká.