24.08.2017

VM U19 – Dorostenci U19 vyloupili 1. HFK Olomouc

U19: 1. HFK Olomouc – TJ Valašské Meziříčí 1:3 (1:2) Branky VM: Gajdušek, vlastní HFK, Macura Sestava VM: Fröhlich, Pobořil, Koleček, Macura, Gajdušek, Sovák, Smékal, Vrána, Straka, Gold, Jašíček – Kopecký, Žemla, Kandra, Kristýn, Hořanský.

U19: 1. HFK Olomouc – TJ Valašské Meziříčí 1:3 (1:2)
Branky VM: Gajdušek, vlastní HFK, Macura
Sestava VM: Fröhlich, Pobořil, Koleček, Macura, Gajdušek, Sovák, Smékal, Vrána, Straka, Gold, Jašíček – Kopecký, Žemla, Kandra, Kristýn, Hořanský.Tým Valašského Meziříčí odjížděl do Olomouce s velmi malým počtem hráčů. Na valašskomeziříčskou lavičku se tak dostali hned 3 hráči z U17. To, v souboji o čelo tabulky nahrávalo, loni o soutěž výše hrajícím, domácím.
První minuty patřili domácím, kteří z rohového kopu překvapili hostujícího gólmana. Vyražení míče nad sebe a jeho následné chycení těsně za brankovou čárou poslalo 1. HFK Olomouc do vedení. Tento okamžik však vyburcoval valašskomeziříčské k větší aktivitě a najednou jich bylo plné hřiště. Měli častěji míč pod kontrolou, tlačili se do šancí a domácí vůbec nepouštěli na dostřel své branky. Ve 38. minutě poslední olomoucký hráč „zatáhl za záchrannou brzdu“ a po faulu na pronikajícího Vránu následovalo udělení červené karty. Tým 1. HFK podruhé potrestal, z následného přímého volného kopu na hranici pokutového území, Gajdušek gólem na 1:1. Do konce poločasu chybělo jen pár minut a Valašské Meziříčí cítilo šanci na obrat. To se podařilo – odraženou střelu Pobořila jeden z obránců umístil za záda vlastního brankáře.
Druhý poločas zahájili přesilovku hrající hosté v chvilkovém útlumu. V útočné hře se nemohli dostat do tempa. Obranná fáze týmu je však na začátku sezóny „výkladní skříní“ hostujícího týmu, a tak ani hráči 1. HFK nedostali příležitost k ohrožení branky. Rozuzlení přinesla střela Gajduška, kterou hlavou posunul do domácí sítě Macura. Zbytek zápasu už mělo Valašské Meziříčí pod kontrolou.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „I když mnoho hráčů dnes chybělo, zdravě jsme se vyhecovali. Rychlá branka v naší síti nás nezlomila. Zdálo se nám, že domácí kondičně přehráváme a šli jsme za vyrovnáním. Když se nám do půle podařila otočka skóre, věděli jsme, že tohle vítězství si už vzít nedáme.“