VM U19 a U17 – Opět jen polovina úspěchu

Dorostenecké týmy TJ Valašské Meziříčí se utkaly o další body, tentokrát v neděli 2. října ve Frenštátu pod Radhoštěm.

U19: SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm – TJ Valašské Meziříčí 3:0 (1:0)
Sestava VM: Černý, Geryk, Marek, Sovák, Gajdoš, Fiurášek, Jašíček, Solanský, Straka, Bill, Švidrnoch – Škorňa, Pobořil, Vlček, Gajdušek, Odstrčil.
Na půdě divizního nováčka si chtěli hosté napravit svoji výsledkovou reputaci. Ani tentokrát jim nebylo přáno. Valašské Meziříčí se dostalo do prvních několika šancí, bohužel bez gólového zakončení. Místo toho udeřilo na druhé straně – z první akce se domácí prosadili a šli do vedení. Ve 23. minutě utrpěl valašskomeziříčský stoper Sovák bolestivé zranění kotníku a následovalo vynucené střídání. Hosté nesložili zbraně, ale výborná domácí obrana byla proti útočným choutkám Valašského Meziříčí. Když po přestávce Frenštát dvakrát využil chybu hostí, bylo o výsledku utkání rozhodnuto.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Zápas byl herně velmi vyrovnaný. Naše tři chyby rozhodly o vítězství domácích. Musíme opět najít střelecké sebevědomí. Zápasů je před námi ještě víc než dost. Chceme ukázat, že patříme na vyšší příčky tabulky.“

U17: SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm – TJ Valašské Meziříčí 0:8 (0:3)
Branky VM: Vrána 3x, Bílý, Žemla, Palacký, Vašek, Smékal.
Sestava VM: Hořanský, Kristýn, Bílý, Skýpala, Smékal, Palacký, Němec, Vrána, Vašek, Zahradníček, Černoch – Kelárek, Kandra, Žemla, Škorňa.
Již ve 3. minutě se trefil do sítě Frenštátu Vrána. Ve 13. minutě vybíhající brankář domácích před pokutovým územím fauloval osamoceného útočícího hráče Valašského Meziříčí, jeho zákrok byl překvapivě oceněn pouze žlutou kartou. Hosté vzali pevně zápas do svých rukou, a když ve 25. minutě svítil na ukazateli skóre stav 0:3, schylovalo se k pořádnému debaklu. Ojedinělé náznaky akcí domácích řešil hostující tým již v zárodku.
Začátek druhého poločasu poznamenala snad jediná větší chyba hostující obrany. „Zákrok z nouze“ valašskomeziříčského gólmana Hořanského, kdy v souboji o míč tváří v tvář útočníkovi Frenštátu byl před pokutovým územím neúspěšný a následně správně oceněný červenou kartou, vzal na chvíli vítr z plachet hostujícímu týmu. Po pár neklidných minutách konsolidace hry týmu nastala opět parádní kolektivní hra a následovaly krásné akce doplněné pěknými góly. Skóre se nakonec zastavilo až na 0:8.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Vlétli jsme na Frenštát od samého začátku. Hráli jsme jako kolektiv, což jsme dokázali zejména ve druhé půli, kdy jsme i v deseti byli jednoznačně lepším týmem. O góly se dnes rozdělilo 6 hráčů – hrajeme ve velké pohodě. Fotbal nás baví!“