22.05.2017

VM U19 a U17 – Dva rozdílné zápasy, ale všechny body jsou doma!

U19: FK Krnov – TJ Valašské Meziříčí 1:2 (1:1) Branky VM: Gajdoš, Vrána. Sestava VM: Pobořil L., Bayer, Geryk, Pop, Smékal, Skýpala, Kučera, Gajdoš, Hrabovský, Fiurášek, Straka - Jašíček, Vrána, Pobořil P., Škorňa.

U19: FK Krnov – TJ Valašské Meziříčí 1:2 (1:1)
Branky VM: Gajdoš, Vrána.
Sestava VM: Pobořil L., Bayer, Geryk, Pop, Smékal, Skýpala, Kučera, Gajdoš, Hrabovský, Fiurášek, Straka - Jašíček, Vrána, Pobořil P., Škorňa.S týmem ze středu tabulky nečekal valašskomeziříčské dorostence lehký zápas. První minuty znamenaly několik slibných šancí hostů, které však zůstaly bez gólového efektu. Hráči Valašského Meziříčí poté nechali Krnov „srovnat krok“ a hra v poli se vyrovnala. Dlouhé nákopy Pobořila na útočníky hostů končily převážně na hlavách krnovských. První gól zápasu vsítili domácí. Po přihrávce „dozadu“ zela před útočníkem Krnova téměř prázdná brána. Hosté zaskočeni vývojem utkání pokračovali v nevýrazné hře. Ve 32. minutě, po chybě ve středu pole, musel „zatáhnout za záchrannou brzdu“ Bayer a za zákrok na útočníka Krnova byl oceněn červenou kartou. Valašskomeziříčští se semkli a vyhecovali k neskutečnému dalšímu vývoji utkání. Od obdržené branky se na domácí svatyni valily útoky hostů. Do poločasu Gajdoš vyrovnal skóre zápasu a útočná kolektivní hra desíti „statečných“ pokračovala i po přestávce. Krnov začal ztrácet fyzicky a branka Vrány dokonala obrat vývoje zápasu. Posledních pár minut bylo ze strany Valašského Meziříčí „na krev“. Domácí tým k ničemu nepustili a dovedli zápas k zasloužené výhře.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Zkomplikovali jsme si zápas sami. Nevyužité šance v úvodu a potom netaktická hra ve středu hřiště nás „potopily skoro až na samé dno“. Ukázali jsme však, že táhneme za jeden provaz. Vzájemně jsme se vyhecovali a „vyplavali zpět na hladinu“. Při hře v desíti jsme byli lepší než domácí jedenáctka. Ve druhé půli jsme dřeli, a proto jsme vyhráli."

U17: FK Krnov – TJ Valašské Meziříčí 0:8 (0:3)
Branky VM: Smékal 4, Palacký 2, Handl, Vrána.
Sestava VM: Hořanský, Kristýn, Kelárek, Vozák, Zahradníček, Žemla, Kandra, Smékal, Kořistka, Palacký, Němec - Handl, Škorňa, Vrána.
Zápas mladších dorostenců byl „hrou kočky s myší“. Hosté od začátku domácí přehrávali ve všech směrech a rychlé góly v úvodu daly dalšímu vývoji zápasu jednoznačný směr. Na kombinační pestrý fotbal Valašského Meziříčí nenašel Krnov po celých 80 minut recept, a tak se brankostroj zastavil až na 8 gólech v domácí síti. Do hry se postupně zapojili všichni valašskomeziříčští náhradníci a i oni byli na hřišti v Krnově vidět.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Z naší strany povedený zápas, bavili jsme se fotbalem a dávali jsme pěkné branky.“