Mládež

11.04.2024

Vítězný vstup dorosteneckého SD Lidečko/Horní Lideč do jara, pokoření Kelče a dva body náskoku nad SD Hrachovec/Podlesí. Mladší žáci si zastříleli ve Valašských Příkazech

Doronstenci našeho partnerského klubu z Lidečka na úvpd jara na domácí půdě nezaváhali a vedou tabulku krajské soutěže.

Lidečko - Kelč 2:0 (1:0)
Branky:
17. Jan Janáč, 90. Radim Loucký.
Sestava: Lukáš Hyžák (46. Matěj Mikulášek) – David Provázek, Ondřej Fusek, Filip Kulíšek – Radim Loucký, Matěj Zádrapa, Marek Šerý, Jan Mikulášek – Dominik Hyžák, Jan Janáč ©, Jakub Číž
František Novák, Jonáš Filák, Adam Brhel, Robin Tichý, Vojtěch Mikulášek.
​Do prvního jarního utkání vstoupily oba týmy velmi dobře a prvních 10. minut se hra přelévala ze strany na stranu. Pak jsme ale pokryli nejlepšího hráče soupeře, Malíře, trochu jsme ještě vysunuli presink a hosty prakticky do ničeho nepouštěli. Předvedli jsme krásné, přímočaré, fotbalové akce, ale opět jsme selhávali v koncovce. V 17. minutě Honza Janáč kopal standartku a hostujícímu gólmanovi propadl míč mezi nohama, 1:0. Hráči Kelče zahrozili v prvním poločase 2x ze standartek, které ale Lukáš skvěle chytil. Do konce první půle jsme zahodili minimálně šest čistých gólovek. Ve druhé půli hosté vysunuli hru, ale my jsme je prakticky do ničeho nepouštěli, kromě jedné standartky. My jsme trošku polevili. Opět jsme zahodili několik jasných šancí, ale nemohli jsme vstřelit rozhodující gól. Až v poslední minutě rozehrál rychle standartku Filip Kulíšek na Radima Louckého, ten míč zpracoval, potáhl a z úhlu nádherně propálil hostujícího brankáře, 2:0.
​Naši hráči zaslouží velkou pochvalu. Diváci si přišli na své. Předvedli jsme krásné, rychlé, přimočaré, fotbalové akce, zahodili spoustu šancí, ukázali jsme výborný týmový výkon. V tréninku zapracujeme na koncovce a připravíme se na další zápas.

Josef Hyžák

Čelo tabulky krajské soutěže:

1. Lidečko-Horní Lideč 12 9 2 1 37:9 29

2. Hrachovec-Podlesí 12 9 0 3 59:20 27

Mladší žáci

Valašské Příkazy - Lidečko 1:8 (1:4)

Branky: Miroslav Machala, Robin Číž 2, Daniel Strnka 3, Patrik Doleček, Ondřej Jařab.