Mládež

04.03.2018

VFA při SK Zašová 1926 na turnaji v Púchově

V sobotu 3. března odcestovala naše mladší přípravka na turnaj pro ročník 2009 do Púchova.

V sobotu 3. března odcestovala naše mladší přípravka na turnaj pro ročník 2009 do Púchova. V nádherné hale s nejmodernější umělou trávou nás čekalo celkem pět utkání s velmi kvalitními slovenskými soupeři. A naši kluci se zde rozhodně neztratili. Hrálo se na dvou hřištích ve dvou skupinách po čtyřech týmech. Délka utkání byla 18 minut, takže každý tým na turnaji odehrál během pěti utkání porci 90 minut.

Ve skupině A jsme se utkali postupně s Prievidzou A, domácím Púchovem a fotbalovou akademií Domino Bratislava. Skupinu B vytvořila Prievidza B, Banská Bystrica, Kysucké Nové Město a fotbalová akademie Juventus Žilina- Bytča. První dva týmy z každé skupiny postoupily do tzv. Ligy mistrů (o 1.-4. místo) a týmy na třetím a čtvrtém místě do Evropské Ligy (o 5.-8. místo).

V úvodním utkání jsme podlehli velmi kvalitnímu týmu Prievidze A 0:4. Následně jsme svedli vyrovnanou bitvu s domácím MŠK Púchov, ale z vítězství se radoval náš soupeř. Již v tomto utkání bylo vidět, že si naši kluci pomalu zvykli na povrch s umělou trávou. Po těchto dvou zápasech bylo již jasné, že budeme hrát pouze Evropskou ligu. V závěrečném utkání skupiny jsme zvítězili nad akademií Domino Bratislava 4:3.

V další fázi turnaje jsme již pouze vítězili, když jsme nejprve zdolali 4:1 akademii Juventus Žilina- Bytča a poté v souboji o páté místo i Kysucké Nové Město 2:1. Naše bilance na turnaji tak byla nakonec dvě porážky a tři vítězství.

Nejdůležitější ovšem je, že se naši kluci prezentovali velmi kvalitními výkony a bojovností. Z vítězství v celém turnaji se po pokutových kopech radovali hráči z Banské Bystrice před Prievidzou A. Třetí skončila Prievidza B. Věřím, že se všem klukům na tomto kvalitním turnaji a v krásné hale líbilo a že jim tato zkušenost pomůže v dalších fotbalových bitvách.

IMG_20180303_093122_HDR IMG_20180303_114236_HDR IMG_20180303_120116_HDR IMG_20180303_131356_HDR