16.11.2019

Valmez U 17 - Vyhodnocení podzimní části v číslech

Po podzimu je valašskomeziříčská sedmnáctka po patnácti zápasech na šestém místě se šestadvaceti body. Stejně bodů za podzim nasbíral i o skóre lepší pátý Šumperk a naopak o skóre horší sedmý Prostějov „B“. Čtvrtý Nový Jičín je před těmito třemi celky čtvrtý o pouhý jeden bod.

ValMez na podzim nastřílel 39 branek. Nejlepším střelcem týmu je s devíti zásahy René Veselý. Shodně, a to šest zásahů, si na podzim připsali Petr Plandor a David Klanica. Václav Vozák zaznamenal pět branek. Zbylých 13 gólů si rozdělilo dalších sedm členů týmu, včetně brankáře Stanislava Večeři.

Obrana inkasovala celkem dvacet osm gólů a průměr na zápas má 1,87 gólu na zápas. Řadí se tímto výkonem na sedmé místo mezi všemi šestnácti obranami soutěže. Na podzim jsme udrželi čtyřikrát čisté konto.

Gólmani jsou nasazování do zápasů střídavě, pokud to situace dovolí a nemají absenci ze zdravotních důvodů. Oba jsou kvalitní a je vidět jejich příprava v rámci brankářských tréninků. Ve srovnání obou brankářů je statisticky úspěšnější Ondřej Kvapil, který se může pyšnit jedním obdrženým gólem na zápas, ale odchytal méně než druhý brankář Stanislav Večeřa. Tomu do jeho statistik negativně promluvil především zápas s HFK Olomouc, kdy inkasoval čtyřikrát a divoký zápas s Přerovem, který skončil 5:7 ve prospěch hostí. Přesto má Stanislav Večeřa průměr obdržené branky na zápas 2,20, což v útočném pojetí hry, o které se snažíme, není žádná ostuda. Navíc pomohl týmu třemi zápasy bez obdržené branky.

Hráči v mistrovských utkáních odehráli celkem 14.850 minut. Nejvytíženějším hráčem byl René Veselý, který na hřišti v mistrovských utkáních strávil celkem 1348 minut. S tisíci minutami jej následují Tomáš Nevařil (1305), Petr Plandor (1118) a Martin Kundrát (1036). Nejméně využitý hráč byl Jindřich Vrána s 238 minutami. Způsobila to především zlomenina palce na noze, ale také další absence, což je vzhledem k Jindrovým kvalitám škoda. Ostatní hráči byli do zápasů nasazováni dle aktuální situace, ale nestalo se, že by některý z nich podzim proseděl jen lavičce.

V přípravě na mistrovské utkání jsme v hlavní části měli celkem čtyřicet pět tréninků a trénovali zpravidla čtyřikrát týdně. Nejkvalitnější tréninkovou účast a shodně zmeškali jen jeden trénink za celý podzim, měli Viktor Bumbala, Petr Plandor, René Veselý a Tomáš Nevařil. Všichni hráči i po skončení sezóny pokračují v řízené individuální  přípravě.

Do přípravy na jaro máme domluvených pět přátelských utkání. Samozřejmě se budeme snažit herně obsáhnout všechny víkendy. Pokud si chce nějaký tým z okolí změřit síly s naší sedmnáctkou, muže nevyjímaje, může se ozvat. Když se termínově shodneme, každý je vítán. Začínáme už 4. ledna a předpokládaný start soutěže je 14.3.2020.