Mládež

30.11.2023

Valašské Meziříčí hodnotí podzim 2023 - U13

V sérii hodnocení se dostáváme již k našim mladším žákům, konkrétně k týmu U13.

Do sezóny 2023/2024 nastoupil tým U13 posílený o pět nových hráčů, ale také pět hráčů tým opustilo, tři již v začátku letní přípravy a další dva v průběhu sezóny. První dva měsíce soutěže (srpen a září) se hráčům beze zbytku dařilo plnit nastavenou herní koncepci, založenou především na rychlé kombinaci, ale v dalších dvou měsících (říjen, listopad) již byla na hráčích patrnější únava z namáhavého tréninkového procesu a náročné soutěže, na kterou si někteří teprve zvykali.

Výsledkem je tak celkové třinácté místo ze šestnácti týmů při zisku třinácti bodů se 68 vstřelenými a 124 obdrženými góly. Jakkoliv se může zdát umístění týmu jako neúspěšné, tak jeho herní projev, který je v rámci dané kategorie mnohem důležitější než umístění v tabulce, hodnotíme jako více než uspokojivý, v úvodní části sezóny dokonce jako výborný. Nyní, když se podařilo do týmu zapracovat nové hráče a posunout ty stávající, nás čeká velmi náročná zimní příprava, kterou začneme v lednu soustředěním, a poté v průběhu následujících dvou měsíců sehrajeme sedm přípravných utkání a několik halových turnajů. Věříme, že v další části sezóny přetavíme tvrdou práci a píli také v bodové zisky a polepšíme si v celkovém umístění v tabulce pro jarní část soutěže. 

Závěrem opět děkujeme všem hráčům za skvělý přístup, klubu za vytvoření podmínek a fanouškům (především rodičům, prarodičům a sourozencům) za příkladné fandění.

Michal Chmelař