Uplynulý týden v mládeži Valašského Meziříčí

Další víkend zimní přípravy máme za sebou, tudíž se můžeme podívat, jak se dařilo našim mládežnickým týmům.

U19
TJ Valašské Meziříčí – 1. FC Viktorie Přerov 4:3 (1:2)

Branky: 16. Malíř (p), 60. Zahradník, 73. Zedek, 80. Petřek – inkas. 25., 32.(p), 66.

Sestava: Krejčíř (46. Svak) – Petřek, Bětík, Novosad, Hruška – Malíř (64. Kurinec), Kurinec (46. Zubík) – Zahradník, Pečiva (46. Hanáček), Zedek – Šimurda (71. Pečiva)

V úvodu a vlastně v celém prvním poločase měl navrch soupeř z Přerova. Nám nešla hra od nohy a zbytečně jsme se rvali o míče v hlavičkových soubojích s urostlými stopery. Několik příležitostí hostí zhatil Krejčíř a my tak mohli udeřit z penalty po faulu na Zedka. Proměnil Malíř. Náš výkon se trochu napnul, ale na důrazného a běhavého soupeře to nestačilo a ten do poločasu stav otočil.

Druhý poločas a opět jiné kafe. Zvýšil se pohyb, důraz, rychlost a přesnost kombinace. Vyrovnali jsme výborně hrajícím Zahradníkem, který umístil svoji střelu přesně k tyči. Na chvíli nás zabrzdila obdržená branka v 66. minutě a několik zachraňujících zákroků vytasil Svak. Zedek o sedm minut později opět srovnal po asistenci Pečivy a v 80. minutě nám Petřek vystřelil vítězství krásnou střelou do šibenice. Asistoval mu při chuti hrající Zedek.

Tým si s poločasovou proměnou poradil sám. Nebylo třeba žádných poločasových intervencí a „bouřek“. Z podprůměru prvního poločasu se dokázal vyburcovat i pomocí některých individuálních výkonů ke kvalitě, tlaku a rozhodujícím brankám. Ve stálostech výkonů a kvalitnímu sehrání se nás posledního půl roku trochu brzdí odchody hráčů za lepším, což je samozřejmě v pořádku. Jen těch změn je i na mládežnický tým a v takto krátkém čase už opravdu hodně. Výhodou je kvalita týmu U17, ze kterého jsme si po vzájemné domluvě přeřadili další hráče a můžeme je tak ukázat světu v nejstarší dorostenecké kategorii.

Jan Pítr

U17
Během víkendu jsme v naší kategorii U17 sehráli dvě modelové utkání. V pátek na naší umělou trávu dorazil soupeř z Kelče a v sobotu jsme vyzvali náš B-tým. Páteční utkání přineslo z naší strany možnost si vyzkoušet některé věci pod menším tlakem, než tomu naopak bylo v sobotním utkání. Zápasové cíle kluci z pohledu mentálního nastavení a kondice splnili. Herní situace jsme zvládali dobře a tak jsme si to chtěli vyzkoušet i v sobotu, ve vyšší intenzitě, ačkoliv jsme věděli, že to bude mnohem, mnohem těžší na provedení. Kluci v obou utkáních podali dobrý výkon a i přes sobotní vyšší porážku s našim B týmem, se kterým jsme se poločas herně a možná i relativně výsledkově drželi, jsme z utkání byli nadšení. Pro naše kluky to byla velká fotbalová škola a cenné nabírání dalších zkušeností. Narazit na takového soupeře vás donutí o to víc se soustředit na provedení v co největší rychlosti a pod velkým tlakem. Za sázku mezi kluky z U17 a B týmem a následným vítězstvím Benfiky si kluci z rezervy vybojovali Combo deseti pizz z Vosíme, my jsme naopak vybojovali cenné zkušenosti pro další práci.

Sestava VM U17 - Kelč

Sovák (46‘ Krůpa) – Vašíček, Tichý (60‘ Sovák), Motošický, Fárek – Zubík (46‘ Pečiva), Novosad (46‘ Glamoš), Šulák – Orel, Dohnálek, Vávra (46‘ Paška)

Sestava VM U17 – VM B

Krůpa (60‘ Sovák) – Vašíček (46‘ Květák), Tichý, Motošický, Paška – Fárek, Novosad (46‘ Kostka), Glamoš – Vávra, Šulák, Sovák (60‘ Vašíček)

Radomír Kapusta

U15
Soustředění Jeseníky 2024

Čtyřdenní soustředění jsme začali zamračeným nebem při odjezdu a stejně tak skončili při příjezdu. Přesto si ze soustředění odnáší trenéři i hráči spoustu pozitivních vzpomínek a návyků do jarní sezóny. Během soustředění jsme nachodili a naběhali přes 100.000 kroků, což vzhledem k zaměření tohoto období na objem plně splnilo cíl. Odehráli jsme 2 zápasy proti starším žáků a dorostu Bruntálu a navíc jsme vystoupali na Uhlířský vrch nad Bruntálem, zdolali Praděd a na závěr pokořili ve vánici Petrovy kameny. Hráči si vymysleli svůj speciální pokřik, který jim dává sílu do zápasů a bojovat až do konce. Navíc se někteří naučili vařit, uklízet po sobě nebo spát ve spacáku. Celkově se soustředění vydařilo, protože se jej zúčastnilo 16 hráčů z 18 a domů všichni dorazili sice na smrt unaveni, ale zdraví.

Ondřej Koňařík

U13
Naše U13 si zejal na turnaj v Baťově, kde získala stříbro za 1. zlínem, aniž by na turnaji prohrála. Nejlepším střelcem byl poté vyhlášen náš Max Kelnar.

U11
Honza Blabla na kempu RFA Olomouc

Další skvělá zpráva pro meziříčský fotbal a naši "jedenáctku", kdy se brankařského kempu Regionální Fotbalové Akademie Olomouc jako jediný mládežnický brankař našeho regionu zúčastnil náš Honza Blabla...!

V sobotu 3.2. 2024 uspořádala RFA Olomouc v tréninkovém areálu ZŠ Heyrovského Olomouc mládežnický brankařský kemp, jehož se v konkurenci 29 mladých nadějí od Ostravy až po Slovácko zúčastnil jako jediný zástupce z našeho regionu a i našeho klubu Jan Blabla z U11.

Celodenní program byl rozdělen na celkem tři tréninkové jednotky, dopolední trénink, poobědovou teorii a analýzu dopoledního tréninku a odpolední trénink, jejichž náplní byl nácvik specifických herních činností.

"Jsme rádi, že jsme se tohoto kempu zúčastnili. Vedle naší pravidelné účasti na podobných akcích Moravskoslezské brankařské Akademie, brankařského klubu Golmánci a brankařských akcích pořádaných SK Sigma Olomouc to pro nás byla další možnost, kdy jsme mohli vidět, jak pracují a na jaké úrovni jsou kluci z jiných klubů napříč regionem a kdy jsme zároveň mohli s trenéry konzultovat problematiku, trendy, specifika a požadavky tréninku právě na tomto postu..." Jan Blabla, trenér

Právě post brankaře se ukazuje od tzv. "pětkového fotbalu", tedy od starších přípravek jako jeden z klíčových, stejně jako nutnost profilace a specifické přípravy již v této věkové kategorii, což nám opakovaně dokazuje pozitivní zpětná vazba ze zápasů s kvalitními soupeři.

Jan Blabla

U10
V sobotu jsme se zúčastnili halového turnaje v krásné hale v Lipníku na Bečvou.

Turnaje se zúčastnilo 7 týmů, hrálo se ve formě 4+1 a my jsme zapojili 12 dětí a postavili jsme tak 2 týmy.

Turnaj měl rychlý spád, 12 minut hry nebylo zas tak moc a tak jsme turnaj zvládli s minimem střídání. Po delší době jsme vyzkoušeli rozestavení v diamantu 1-2-1 a klukům toto opravdu sedí a naopak soupeři velmi těžko hledali recept na naše překonání. Povedlo se jim to jen jednou a to spíš individuální chybou a z brejku. Jinak jsme předváděli fotbal plný individuální a týmové kvality a skvělého zakončení, což potvrdily i některé rekordní výsledky jako 11:0 nebo 7:0. Nakonec jsme tak obsadili 1. a 2. místo.