Uplynulý týden mládeže partnerských klubů Valašského fotbalu 6. října - 13. října

sd Vidče/Val.Bystřice – sd Jarcová/Jablůnka 4 : 2 ( 1 : 0 )
Branky :
Novák Lukáš 2x, Kraus Tomáš, Mičkal Filip.
Sestava : Mičkal Jan, Merta Adam, Mičkal Filip, Rohleder Martin, Pavlíček Vojtěch, Onderka Adam, Svak Filip, Machýček Matyáš, Kraus Tomáš, Novák Lukáš, Basel Antonín ( stř. Pupík Ondřej, Žitník Daniel ).
Dnes na těžkém, po sobotním zápase mužů značně nerovném terénu jsme vsadili na hru se třemi útočníky a s co nejjednodušším přechodem do útočné fáze. Tato taktika spojená s bojovností celého týmu nám dokonale vyšla a z těžkého utkání proti kvalitnímu soupeři bereme tři body. Od úvodních minut rychlý, důrazný, ale oboustranně férový fotbal s množstvím osobních soubojů. Hosté jsou v úvodu lepším týmem a více na míči, ale své šance neproměňují nebo je chytá spolehlivý Jan Mičkal v domácí bráně. Když ani hostující ostrostřelec Ostřanský neproměňuje svůj samostatný úniku a bránu přestřeluje, přichází zákonitý trest na druhé straně. V 36.min. parádně zahraný rohový kop Filipa Svaka nachází hlavu Lukáše Nováka a ten míří přesně 1:0. V samotném závěru poločasu nás ještě jednou zachraňuje Jan Mičkal a skvělým vyběhnutím likviduje vyloženou šanci hostí. Začátek druhé půle nám totálně nevychází. 47.min. rohový kop hostí, přesná hlavička Guriči a srovnáno 1:1. O tři minuty později hosté otáčejí vývoj střetnutí. Domácí obraně uniká Drábek, jeho střelu ke smůle brankáře tečuje Filip Mičkal a míč končí v síti 1:2. Naštěstí pro domácí přichází v 62.min. trestný kop, rána Filipa Svaka se odráží od břevna možná již za brankovou čáru, ale důrazný Tomáš Kraus pro jistotu míč uklízí až do sítě. Srovnáno 2:2. Od této chvíle jsme lepším týmem a začínáme hosty herně přehrávat. V 65.min. uniká hostující obraně Lukáš Novák, v pokutovém území je stažen a rozhodčí nařizuje penaltu. Míč si staví kapitán týmu Filip Mičkal a bezpečně proměňuje 3:2. Pojišťující branka přichází v 76.min. a opět přesný rohový kop Filipa Svaka na hlavu Lukáše Nováka 4:2. V samotném závěru přežíváme dvě vyložené šance hostí a utkání dovádíme do vítězného konce.

Trenér Vladislav Basel

Starší žáci
sd Val.Bystřice/Vidče – sd Krhová/Juřinka 7 : 1 ( 5 : 1 )
Branky :
Pomkla Sebastian 2x, Mičkal Tadeáš, Pavlíček Jakub, Kopecký Matyáš, Vaculín David, Fusek Šimon.
Sestava : Kozák Tomáš, Kopecký Matyáš, Mitáš Jaroslav, Dvořák Štěpán, Fusek Štěpán, Fusek Šimon, Pavlíček Jakub, Závorka Roman, Pomkla Sebastian, Mičkal Tadeáš, Pastor Marek, Jurka Lukáš, Vaculín David, Vanduch Václav, Petružela Daniel, Pastorek Vojtěch.
Vynikající vstup do zápasu, první šanci sice neproměňujeme, ale vzápětí ve 2.min. dlouhý nákop Štěpána Dvořáka na Tadeáše Mičkala, který s přehledem po zemi k tyči otevírá skóre utkání 1:0. Následuje 5.min. a faul v šestnáctce na Jaroslava Mitáše, míč si na penaltu staví Jakub Pavlíček a se štěstím proměňuje 2:0. O tři minuty později po rohu se k odraženému míči dostává Matyáš Kopecký a míří přesně do sítě 3:0. Vzápětí v 10.min hosté snižují na 3:1, když využívají špatné komunikace obránců s brankářem. No a brankostroj v úvodu zápasu ukončuje v 11.min. krásná střela do šibenice zpoza vápna Davida Vaculína 4:1. Do poločasu po rohu Jaroslava Mitáše zvyšuje jemnou tečí na přední tyči Šimon Fusek na 5:1. Druhý poločas krásné akce a postupně přidáváme ještě další dvě branky. Obě střílí Sebastian Pomkla. Nejprve v 46.min po samostatné akci prostřeluje brankáře hostí a poté je přesný v zakončení v 59.min. po akci Davida Vaculína. Dnes pochvala všem za nasazení i přihrávky, které sice někdy nevyšly, ale měly myšlenku a oči.

Trenér Radek Mičkal

Mladší žáci
sd Vidče/Val.Bystřice – Kelč 1 : 0 ( 0 : 0 )
Branky :
Vaculín Michal.
Sestava : Petružela Adam, Křenek Jan, Mitáš Theodor, Randýsek Václav, Mitáš Dominik, Křenek Robert, Vaculín Michal, Nerád Adrian, Vaculín Teodor, Špaková Anežka, Valčík Nikolas, Kopecký Simon, Vanduch Václav, Poledník Denis.
Podruhé v tomto týdnu jsme nastoupili k mistrovskému zápasu s týmem Kelče. V prvním zápase, který se hrál na těžkém terénu, jsme v mých očích vice bojovali. V sobotu na domácím hřišti na uměle trávě jsme si zapas měli a chtěli užít. Od první minutu to však nebyla naše hra ,,tým ještě spal a asi nám nevyhovují ranní zápasy“. Nedostupovali jsme soupeře, nechávali mu prostor na rozehrávku a na poslední chvíli hasili jejich šance. Sami jsme své šance neproměňovali a střely mířící na bránu nám vychytal výborný brankář soupeře. Byl to prostě zápas o tom, kdo dá branku vyhraje. Nakonec se štěstí přiklonilo na naší stranu a z dorážky dal jediný gól zápasu v 52.min. Michal Vaculín. Musím pochválit i soupeře, neboť nám nedal ani kousek místa na hřišti zadarmo a v těžkém zápase jsme vítězství doslova ubojovali. Jsem rád za tři body a doufám, že v neděli v Hrachovci předvedeme náš fotbal, dovezeme tři body a zůstaneme nadále na první příčce tabulky!

Trenér Jiří Vaculín

Starší přípravka
Rožnov pod Radhoštěm – Vidče 7 : 6 ( 4 : 2 )
Branky :
Cáb Matyáš 3x, Randus Štěpán 3x
Sestava : Mikulenka Josef, Cáb Matyáš, Divín Jiří, Randus Štěpán, Mičkal Kryštof, Pisárik Adam, Ryboň Petr, Duda Mikuláš, Hanák Jáchym, Hromada Matyáš.
Dnešní utkání v Rožnově se neslo v duchu dvou odlišných poločasů. V prvním jsme se hledali, nedůsledně bránili, dělali chyby, vázla kombinace, nahrávky, prostě tahali za kratší konec a z toho i vyplynul výsledek 4:2 pro Rožnov. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním poprat se o výsledek a najednou zde byl jiný tým. Začali jsme si nahrávat, zvýšili důraz v osobních soubojích, lépe bránili a začali dostávat soupeře pod tlak a krásnými fotbalovým akcemi a někdy i štěstím (které k tomu patří) jsme dokázali srovnat na 6:6. Bohužel v závěru utkání jsme inkasovali branku, na kterou jsme již nedokázali odpovědět. Soupeř tak těsně zvítězil 7:6. Děkuji divákům za podporu a klukům za předvedený výkon!

Trenér Vladimír Nerád.

Mladší přípravka
Poprvé v nové sezóně na podzim 2022 jsme využili nabídku Valašské Bystřice na doplnění jejich týmu a možnosti tak zúčastnit se turnaje nejmenších dětí, kategorie mladší přípravky. Čtyři borci Pepík Mikulenka, Samuel Ryboň, Denis Kuběj a Kuba Kramoliš doplnili šestici hráčů a na toto období až na neskutečně krásně připravené hrací ploše hlavního hřiště v Zašové odehráli v dresech Valašské Bystřice čtyři utkání s časem 2x12.min. Za soupeře jim byly celky Rajnochovic, Prostřední Bečvy, Podlesí a domácí Zašová. I když chlapci společně s Bárou spolu hráli poprvé, odehráli pěkná utkání se spoustou branek s vyrovnanou bilancí dvě výhry a dvě prohry. Díky trenérům z Valašské Bystřice za možnost zahrát si!

Liptál

Mladší žácí vyhráli v Halenkově 8:1.

Starší žáci porazili SD Kateřinice/Ratiboř 14:1.

Dorost

Fr. Lhota - Liptal 0:7 (0:2)

Branky: 2x Urban Ondra, Knebl,Holbik,Trochta,
Kachtik,vlastni gól.

Nástup do zapasu a prvních 15 minut bylo něco strašného. Všichni jste čekali, že se kluci z Francovky porazí sami 10:0, ale opak byl pravdou. Borci jezdili nahoru, dolů a na víc chtěli hrát fotbal, protože cítili, že když budeme pokračovat v takové hře,tak mají šanci uhrát slušný výsledek. Probuzení přišlo až ve 22. minutě po našem šťastném gólu. Děkujme bohu a Sommerovi v bráně, že svitila na naši straně nula. Klid do našich řad vnesl druhý gól v 35. minutě. Poločas už dohráváme relativně v klidu. Do druhé půle děláme změny na třech postech a obraz hry se najednou změní k nepoznání. Nemyslím si úplně, že je to změnami na postech, ale hlavně přístupem ke hře samotné. Najednou začínáme kombinovat, bojovat a zase je ze hřiště cítit hlad po vítězství jako v minulých zápasech. Zapas rozhodujeme mezi 53. a 62. minutou, kdy střílime 4 góly. Pro příště si musíme uvědomit, že není slabých a odevzdaných soupeřů a bez boje a pokory nemáme šanci na úspěch. Výborně zahrál druhy poločas Péťa Vrastak na postu středního obránce, kde plnohodnotně nahradil Sommera, který musel chytat. I Kuba podal kvalitní výkon, a proto uhájil čisté konto. Sice jsme vyhráli poměrně vysoko, ale úplně zbytečně jsme se dostali v první třetině zapasu pod tlak, příště na to můžeme šeredně doplatit. Závěrem přeji Kubovi Urbanovi, ať už si konečně obuje střelecké kopačky, nádherné se dostává do šancí, ale ta koncovka, dnes zase dve tyčky a tři střely těsně vedle.