Uplynulý týden mládeže partnerských klubů Valašského fotbalu 29. září - 6. října

Podívejme se na uplynulé dění v mládežnických týmech partnerských klubů Valašského fotbalu.

Dorost
Lidečko – sd Vidče/Val.Bystřice 6 : 1 ( 1 : 1 )
Branky : Vajter Štěpán.
Sestava : Mičkal Jan, Pavlíček Vojtěch, Mičkal Filip, Rohleder Martin, Dobeš Filip, Onderka Adam, Merta Adam, Svak Filip, Machýček Matyáš, Kraus Tomáš, Basel Antonín ( stř. Novák Lukáš, Vajter Štěpán, Vaculín David, Polášek Kryštof ).
Do Lidečka jsme odcestovali oslabeni o Davida Šimšu a Jakuba Němce, kteří byli v nominaci na odpolední utkání mužů do Rožnova s cílem uhrát proti vedoucímu týmu tabulky co nejlepší výsledek. První poločas jsme se drželi, ovšem nezachytili jsme úvod druhé půle a postupně inkasovali šest branek a to ještě skvělý Jan Mičkal v bráně dalším nejméně čtyřem zabránil. Od úvodu utkání se nám dařila taktika pokrytí dvou nejnebezpečnější střelců soupeře Garguláka a Janáče. Jak Martin Rohleder, tak i Vojtěch Pavlíček a Filip Dobeš hráli výborně. Nicméně v polovině půle první nasazují domácí na střed zálohy do hry jednoho ze dvou OFS povolených ročníkově starších hráčů Filipa Fuska a tento borec se stává rozdílovým hráčem utkání. Nejenže skvěle režíruje hru domácích, ale sám střílí dvě branky. 34.min. Filip Fusek z levého křídla přihrává přesně před bránu a Gargulák otevírá skóre utkání 1:0. O tři minuty později srovnáváme na 1:1. Lukáš Novák vybojovává míč pro Davida Vaculína, ten v šestnáctce nachází Štěpána Vajtera, který míří přesně k tyči 1:1. Vzápětí i s pomocí břevna chytá Jan Mičkal tutovku domácích a v poslední šanci první půle trestný kop Filipa Svaka z 18-ti metrů ze středu hřiště chytá domácí brankář. Bohužel úvod druhé půle nám hrubě nevychází. V 50.min. se na levé straně uvolňuje Filip Fusek a střelou na vzdálenější tyč nedává sebemenší šanci hostujícímu brankáři 2:1. Za šest minut je to již 3:1. Trestný kop a přesná hlavička Bučka. Za deset minut druhé půle je o zápasu rozhodnuto. Hosté rezignují, v druhé půli skoro nevystřelíme na bránu a domácí přidávají postupně další tři branky 66.min. Jakub Číž, 69.min. Filip Fusek a 74.min. Zádrapa. Dnes jsme na výborně hrající domácí nestačili a ti zaslouženě vítězí 6:1.

Vladislav Basel

Starší žáci
sd Kelč/Rajnochovice – sd Val.Bystřice/Vidče 1 : 1 ( 0 : 0 )
Branky : Mičkal Tadeáš.
Sestava : Kozák Tomáš, Kopecký Matyáš, Mitáš Jaroslav, Dvořák Štěpán, Fusek Štěpán, Fusek Šimon, Závorka Roman, Pastorek Vojtěch, Petružela Daniel, Mičkal Tadeáš, Pavlíček Jakub, Jurka Lukáš, Mandula Ondřej, Tichavský Vít, Vaculín David, Pastor Marek, Vanduch Václav, Raždík Vojtěch.
Herně vyrovnaný první poločas na těžkém terénu bez větších šancí. Druhá půle se však musí přítomným divákům líbit. Tři vyložené šance našeho týmu. Nejprve dvakrát v zápase výborně hrající Jaroslav Mitáš a po něm i Daniel Petružela ztroskotávají na domácím brankáři. Nedáš, dostaneš a domácí po pěkné kombinaci ve velkém vápně v 50.min. prostřelují Tomáše Kozáka 1:0. Bojujeme, nevzdáváme se a David Vaculín parádně zakončuje z velkého vápna k tyči, domácí brankář opět chytá. Blíží se konec zápasu a my se dočkáváme srovnání. Rohový kop se odráží mimo šestnáctku k Tadeášovi Mičkalovi. Ten obchází čtyři domácí hráče a střelou kolem vyběhnuvšího brankáře v 68.min. míří přesně do sítě 1:1. V souboji dvou vyrovnaných týmů se zrodila zasloužená remíza.

Trenér Radek Mičkal

Mladší žáci
sd Vidče/Val.Bystřice – Horní Bečva 7 : 1 ( 3 : 1 )
Branky : Křenek Jan 2x, Valčík Nikolas 2x, Vanduch Václav, Vaculín Michal, Vaculín Teodor
Sestava : Petružela Adam, Křenek Jan, Mitáš Theodor, Randýsek Václav, Mitáš Dominik, Křenek Robert, Valčík Nikolas, Vaculín Teodor, Vaculín Michal, Nerád Adrian, Kopecký Simon, Vanduch Václav
Zápas s Horní Bečvou jsme odehráli na hřišti ve Valašské Bystřici se kterou jsme sdruženi. Kluci z obou vesnic za těch pár týdnů spolu vytvořili výborný tým jak po fotbalové stránce tak i kamarádské! Hráli jsme sice s posledním družstvem tabulky, ale v prvním poločase to tak nevypadalo a po chybě v obraně jsme prohrávali. Po inkasované brance se tým zvedl, začal hrát svoji hru a soupeře jasně přehrál. Stále však máme na čem pracovat. Dnes jsme třeba špatně řešili zakončení při akcích v přečíslení. Všechny dnes chválím hlavně za týmovou hru!

Trenér Jiří Vaculín

Kelč – sd Vidče/Val.Bystřice 3 : 6 ( 2 : 5 )
Branky : Kopecký Simon 2x, Křenek Robert, Valčík Nikolas, Vaculín Michal, Mitáš Dominik.
Sestava : Petružela Adam, Křenek Jan, Mitáš Theodor, Mitáš Dominik, Křenek Robert, Valčík Nikolas, Vaculín Teodor, Vaculín Michal, Nerád Adrian, Kopecký Simon, Špaková Anežka, Poledník Denis.
V úterý 4.10.2022 jsme nastoupili k dohrávanému utkání prvního kola na hřišti v Kelči. Soupeř měl před zápasem stejný počet bodu jako my a tak se dal očekávat vyrovnaný zápas. Oproti minulým zápasům nám chyběli oba stopeři Vaškové Vanduch a Randýsek a tak bylo nutné zahajovací sestavu pozměnit. Tato změna měla za následek to, že jsme nezachytili úvod zápasu a rázem prohrávali 2:0. Zpět do jsme se dostali po vstřelení kontaktní branky Robertem Křenkem na 2:1 a od té doby už to byl zase tým plný elánu a bojovnosti. Do poločasu jsme dokonale otočili vývoj utkání a po vstřelení dalších čtyř branek vedeme po první půli 2:5 . Ve druhé půli zase špatný start a gól na 3:5. Na těžkém terénu se však celý tým semkl, bojoval a podporoval jeden druhého do poslední chvíle a po zásluze dnes vyhrál 3:6. I když jsme začátek zápasu „odflákli“, tak hráče chválím za následný dobrý výkon. Moje velké dík patří i fanouškům, kteří nás podporují nejen na domácí půdě, ale i na soupeřových hřištích, děkujeme!

Liptál

Školička si mezi mantinely zahrála proti SD Nový Hrozenkov/VKK.

Starší přípravka prohrála doma s Halenkovem 2:9.

Mladší žáci prohráli s SD Kateřinice/Ratiboř 3:2.

Dorostenci remizovali s Horní Bečvou 1:1.

Krhová

Starší žáci SD Krhová/Juřinka vyhráli v Zubří 7:0.

VKK

Mladší žáci porazili Louky 7:0, starší žáci stejného soupeře 1:0.

Dorostenci prohráli v Tečovicích 2:3.

Lidečko

Starší přípravka vyhrála v Ústí 3:9.

Starší žáci remizovali s Brankami 4:4.

Dorostenci porazili SD Vidče/Valašská Bystřice 6:1.

Branky: Filip Fusek 2, Lukáš Gargulák, Jakub Číž, Vojta Buček, Matěj Zádrapa – Vajter Štěpán.
Po delší době jsme se opět představili na našem domácím hřišti a chtěli jsme domácím fanouškům předvést pohledný fotbal. Utkání se hrálo na podmáčeném terénu, s čímž jsme se v prvním poločase vyrovnávali, vázla nám kombinace, byli jsme v ofenzivě zbrklí a nepřesní, nenabízeli jsme se a naši ofenzivní hráči se většinou utápěli v kličkách. Soupeř hrál organizovaně do defenzivy, přijeli to k nám odbránit a my jsme s překonáním jejich obrany měli problém. Přesto jsme šli na konci poločasu do vedení, kdy si u lajny vyměnil míč Matěj Zádrapa z Filipem Fuskem, který po svém příchodu na hřiště naši hru skvěle pozvedl, předložil báječnou přihrávku před bránu Lukášovi Gargulákovi, kterému stačilo jen nastavit nohu a soustředit se, aby trefil prázdnou bránu. Soupeř ale hned za dvě minuty vyrovnal, po naší chybě v defenzivě. Do konce prvního poločasu jsme zahodili ještě tři čisté šance a tak se šlo do kabin za remízového stavu. O poločasové přestávce jsme museli tým trošku nakopnout a namotivovat, řekli jsme si, jaké jsme udělali chyby a ve druhém poločase jsme snaživého soupeře přejeli pěti krásnými brankami, které padly po skvělých akcích. V dnešním zápase si naši hráči vyzkoušeli hru proti dobře organizovanému soupeři, což nám může pomoct v dalších zápasech, kdy nás čekají velmi dobré týmy Ratiboře a Juřinky.
Tím chceme pozvat na příští utkání i naše fanoušky, aby nás přišli povzbudit, protože nás bude čekat těžký zápas s Ratibořem.