Uplynulý týden mládeže partnerských klubů Valašského fotbalu 13. října - 20. října

Vidče

Dorost
sd Ratiboř/Kateřinice – sd Vidče/Val.Bystřice 2 : 0 ( 0 : 0 )
Sestava : Mičkal Jan, Dobeš Filip, Mičkal Filip, Rohleder Martin, Merta Adam, Basel Antonín, Pavlíček Vojtěch, Svak Filip, Vajter Štěpán, Kraus Tomáš, Novák Lukáš ( stř. Pupík Ondřej, Onderka Adam, Machýček Matyáš, Polášek Kryštof, Žitník Daniel )
Patnáct hráčů z dvaceti ve čtvrtek na předzápasovém tréninku, šestnáct borců v Ratiboři. Dvě kola před koncem podzimní části známka toho, že fotbal mladou generaci u nás baví. Dnes jsme věděli, že nás čeká velmi kvalitní, fyzicky dobře připravený a v osobních soubojích důrazný soupeř. Opět, tak jako každý zápas dáváme příležitost všem s časem minimálně 45.min., neboť jen na hřišti a v těžkých zápasech se získávají herní zkušenosti. V prvním poločase jsme dokonale dokázali otupit útočnou aktivitu domácích a sami si i vytvořit dobré šance ke vstřelení branky. Nejprve po odpískané malé domů zahráváme nepřímý kop ze 12-ti metrů. Rozehrávky se chopí dva nejzkušenější hráči. Filip Svak posunuje na Filipa Mičkala, ten však míří prudce, avšak vysoko nad bránu. Poté dvakrát dobře napadá rozehrávku domácích Lukáš Novák, ale v obou případech vybojovaný míč nedokáže posunout spoluhráčům do lepší střelecké pozice. V posledních minutách první půle trestný kop Matyáše Machýčka, dobrá rána a domácí brankář i s pomocí tyče míč vyráží. I když i ve druhé půli chceme hrát aktivně, tak bohužel od prvních minut se necháváme zatlačit a po sérii rohových kopů domácí ve 48.min. prostřelují hostujícího brankáře 1:0. I nadále jsou domácí lepším celkem a v 71.min. střílí druhou branku. Možná s pomocí faulu na Ondřeje Pupíka získaný míč míří na útočníka, který je při kličce v pokutovém území faulován Filipem Mičkalem. Pokutový kop, domácí vedou 2:0. Vzápětí můžeme kopat penaltu i my při faulu na Tomáše Krause, nicméně hlavní rozhodčí zákrok domácího obránce na útočníka hostí jako penaltový neposuzuje. Bojovné utkání tak končí zaslouženým vítězstvím domácích.

Vladislav Basel

Starší žáci
Lidečko – sd Val.Bystřice/Vidče 0 : 5 ( 0 : 2 )
Branky:
Mitáš Jaroslav 2x, Fusek Šimon 2x, Vaculín David.
Sestava : Kozák Tomáš, Kopecký Matyáš, Mitáš Jaroslav, Bajza Benjamín, Fusek Štěpán, Fusek Šimon, Závorka Roman, Pastorek Vojtěch, Petružela Daniel, Mičkal Tadeáš, Pavlíček Jakub, Jurka Lukáš, Mandula Ondřej, Vaculín David, Pastor Marek
Začátek utkání a neproměněné šance Tadeáše Mičkala a Jakuba Pavlíčka. Ve 12.min. však přichází přesná střela Davida Vaculína z rohu velkého vápna a my se ujímáme vedení 0:1. O pět minut později parádní akce trojice Šimon Fusek – Tadeáš Mičkal – Jaroslav Mitáš, který své sólo na gólmana bezpečně proměňuje a zvyšuje na 0:2. Hodně mladý tým domácích tvořený převážně z mladších žáků v první půli přehráváme a vytváříme si spousty šancí, ale již bez gólového efektu. Do druhé půle domácí posilují tým o dva hráče 07, hra se vyrovnává, ale branky střílíme jen my. Rohový kop Tadeáše Mičkal vrací Jakub Pavlíček zpět, následuje přesný centr a Šimon Fusek pod břevno střílí v 52.min. třetí naši branku 0:3. 59.min. míč z kopačky Šimona Fuska nachází Matyáše Kopeckého, ten posouvá na Jaroslava Mitáše 0:4. Na konečných 0:5 zvyšujeme v 62.min. Dlouhý odkop si zpracovává Jakub Pavlíček, obchází gólmana a dává krásně pod sebe na Šimona Fuska. Pro něj již není problém trefit odkrytou domácí bránu. Druhá půle z naší strany daleko lepší jak herně, tak i bojovností. Zasloužené vítězství i díky tomu, že trojice Šimon Fusek, David Vaculín a Daniel Petružela zvládla pokrýt obě posily domácího týmu.

Trenér Radek Mičkal

Mladší žáci
sd Hrachovec/Zašová – sd Vidče/Val.Bystřice 0 : 1 ( 0 : 1 )
Branky :
Vanduch Václav.
Sestava : Petružela Adam, Mitáš Theodor, Mitáš Dominik, Křenek Robert, Valčík Nikolas, Vaculín Teodor, Vaculín Michal, Nerád Adrian, Kopecký Simon, Špaková Anežka, Poledník Denis, Vanduch Václav, Randýsek Václav.
V neděli jsme odehráli zapas v Hrachovci s týmem sd Hrachovec/Zašová, který patří k top týmům naší skupiny a jistě i v jarní části soutěže bude bojovat o první příčku. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, vytvářeli si šance, ale chybělo nám finální zakončení. Byl to zápas nahoru - dolů a i tým soupeře musím pochválit za pěknou kombinační hru s rozehrávkou od brankáře přes obranu až do útoku. Zápas v první půli rozhodla jediná branka Václava Vanducha hlavou po rohovém kopu Václava Randýska. Konečně nám vyšel signál, který jsme poctivě natrénovali. Druhý poločas jsme udrželi bez inkasované branky i díky skvěle chytajícímu Adamovi Petruželovi a bojovností a týmovou hrou dovedli těžké utkání do vítězného konce. Jediná naše kaňka na zápase je nedisciplinované chování některých hráčů vůči rozhodčímu ,,pokud rozhodčí pískne, tak to platí a hráč to nekomentuje’’ poučení pro příště a další z věcí, co se tým musí naučit! I přes to musím pochválit chlapce a Anežku za bojovný a týmový výkon a děkuji za tři body! A nesmím zapomenout i na pochvalu našim fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu a tým hnali k vítězství!

Trenér Jiří Vaculín

Starší přípravka
Vidče – Hutisko 9 : 6 ( 0 : 4 )
Branky
: Cáb Matyáš 3x, Randus Štěpán 2x, Divín Jiří 2x, Pisárik Adam, Mičkal Kryštof.
Sestava : Mikulenka Josef, Kramoliš Jakub, Cáb Matyáš, Divín Jiří, Randus Štěpán, Mičkal Kryštof, Pisárik Adam, Ryboň Petr, Duda Mikuláš, Hromada Matyáš, Špaková Eliška, Barabášová Veronika, Kramolišová Emma
Dnešní fotbalové utkání bylo posledním na domácím hřišti. Na umělé trávě jsme do utkání vstupovali s velkým odhodláním, ale po našich drobných chybách a nedůrazu při bránění v prvním poločase skóroval pouze soupeř. Nám se nedařilo výrazněji ohrozit branku soupeře a z toho vyplynulo poločasové skóre 0:4. Do druhé půle jsme nastupovali s tím, že není nic ztraceno a s odhodláním poprat se ještě o výsledek. Začali jsme pozorněji bránit, neodkopávat bezhlavě balón pryč, ale naopak podržet míč a více si nahrávat. Naše snaha vyústila v jeden gól, ale soupeř dal dva a skóre bylo 1:6. Ani za tohoto stavu se však naši kluci a holky nevzdali a bojovali vskutku jako lvi a dokázali něco neuvěřitelného!!! Dokázali zvrátit a otočit vývoj zápasu na svou stranu a vyhrát 9:6. GRATULUJI. DĚKUJI VŠEM. JSEM NA VÁS PYŠNÝ.

Trenér Vladimír Nerád

Liptál

Starší přípravka prohrála s Lačnovem 4:11.

Mladší žáci prohráli s Valašskou Polankou 3:4.

Dorost

Liptal- Ústí/Val Pokanka 2:2 (1:1)

Branky: 4. Pavlovic, 88. Vrablik.

Předem bych chtěl poděkovat trenérům, našim žákům a rodičům za podporu a fandeni během zápasu. Dnes si uvědomujeme sílu soupeře a proto volím netradiční rozestavení 4:1:3:2, kdy defenzivního záložníka hraje Kuba Sommer. Vstup do utkání máme jako z říše snů, od 4. minuty vedeme po chybě v obraně a důrazu Peti Pavlovice 1:0. Soupeř přepíná na vyšší level s vědomím,že z Liptálu se vozí body těžce. Nám ale dobře hraje celá obrana i se záložní radou a v neposlední radě opět skvělým Martou v bráně, který v kritických momentech vytahuje zákroky jako v lize mistrů. Dnes nám bohužel trochu pokulhává útok, který si moc dobre neumí poradit s obránci soupeře. Ústí je po celý zbytek poločasu o krok dal a proto v 38. minutě vyrovnává skóre. Druhý poločas se nese v podobném gardu jako ten první. Naše defenzíva odrazi jeden útok za druhým, v útočné fázi toho moc nepředvádíme a proto v 82. minutě přichází trest v podobě inkasovaneho gólu. Po tomto gólů světě div se, začínáme konečně hrát fotbal a dostáváme postupně soupeře pod tlak. Naše nasazení, bojovnost a řev tribun je odměněna vyrovnávacím gólem z kopačky pana Mary Vrablika. Najednou, když se chce, tak to jde borci.