Mládež

11.06.2021

U 17 Valmezu se poměřila s U 16 Baníku Ostrava

Ve středu byl dalším soupeřem přípravy valašskomeziříčské sedmnáctky ostravský Baník.

FC Baník Ostrava U 16 – VM U 17 8:3 (7:0)
Branky Valmezu:
51. a 77. Vaigl, 53. Růčka.

Ve středu byl dalším soupeřem přípravy valašskomeziříčské sedmnáctky ostravský Baník. Za Baník nastoupili i dva talentovaní kluci, kteří do Ostravy putovali z ValMezu. Hned v úvodu domácí ukázali, jak rychlý, přesný a precizní je fotbal na top úrovni s jedním z nejlepších celků této věkové kategorie. V šestnácté minutě už to bylo 4:0. Valaši pochopili, že není na nic čas a všechno je mnohokrát rychlejší. Držení míče na noze o pár vteřin déle, bylo prostě cennou lekcí, proč to nedělat.

Po prostřídání obou celků v poločase, se Baníku vytratila smrtelná kombinace a Valašské Meziříčí dokázalo srovnat krok. Hosté dali první gól a začali bojovat o druhý poločas, který chtěli po náloži z prvního dějství vyhrát. A to se podařilo. Druhý poločas skončil 1:3 ve prospěch hostů.
Zápas nám přinesl do přípravy opravdu hodně. Kluci z Baníku nám ukázali, jak je třeba makat, když chcete jít za vítězstvím. Jakým fyzickým fondem musí hráči na této úrovni disponovat. Jak pracovat na technice i taktice. Za to všechno určitě děkujeme.  Bylo ctí, poměřit se s takový celkem, jako je Baník. Ve Valašském Meziříčí věříme, že s mládeží děláme skvělou práci a do Ostravy se od nás ještě hodně fotbalových talentů posune.