Mládež

31.08.2015

TJ Valašské Meziříčí - nedělní utkání dorostu

TJVM U19 vs. FK Slavia Opava 4:1 (3:1) Branky: 3. a 44. Poláček, 42. Bulla, 76. Čaňo - 41. Džemla. Sestava U19: Černý (46. Skalík), Bayer, Bulla, Solanský, Poláček (59. Lejska), Šnajdr, Krajča (69. Fiurášek), Kelnar (11. Hrabovský), Gilar, Bill (46. Čaňo), Ostřanský.

TJVM U19 vs. FK Slavia Opava 4:1 (3:1)

Branky: 3. a 44. Poláček, 42. Bulla, 76. Čaňo - 41. Džemla.

Sestava U19:

Černý (46. Skalík), Bayer, Bulla, Solanský, Poláček (59. Lejska), Šnajdr, Krajča (69. Fiurášek), Kelnar (11. Hrabovský), Gilar, Bill (46. Čaňo), Ostřanský.

Průběh utkání U19:
Pro třetí zápas v jednom týdnu jsme přivítali tým z Opavy.
Do utkání jsme vstoupili aktivně a již ve 3. minutě se prosadil Poláček - 1:0.
Jenže další příležitosti nepřinesly kýžený efekt, v 41. minutě přišla fatální chyba našeho brankáře a hosté snadno vyrovnali - 1:1.
Do poločasu jsme ovšem zásluhou Bully a Poláčka přidali dvě branky a vývoj utkání opět strhli na svou stranu.
Ve druhém poločase jsme svého soupeře donutili převážně bránit, ale ani největší šance jsme nedokázali přetavit ke zvýšení rozdílu ve skóre.
Až v 74. minutě Čaňo po akci Gilara pečetil naši výhru gólem do prázdné branky - 4:1.
"Tým zaslouží pochvalu za zachování klidu a rychle vstřelené branky po nešťastném inkasovaném gólu po naší chybě. Vyhrát tři utkání během jednoho týdne je skvělé, ale dobře víme, že máme ve hře rezervy a hlavně je paradox, že i přesto, že střílíme dost gólů, spoustu příležitostí neproměníme. Zde musíme zapracovat na koncentraci, výběru řešení a realizaci na tréninkových jednotkách. Ve druhém dějství jsme byli dominantním týmem, ovšem soupeř zaslouží respekt a pochvalu za stálou snahu hrát kombinačně postupným útokem a realizoval minimum dlouhých nesmyslných míčů. I přes dvě zranění v průběhu zápasu jsme dokázali udržet standard a dokázali vyhrát. Pokud se ještě zlepšíme v rozehrávce první fáze postupného útoku a zrealizujeme více gólových šancí, pak budeme zase blíž naplnění našich cílů,"  řekl Jan Navrátil, šéftrenér mládeže.

TJVM U17 vs. FK Slavia Opava 0:0

Sestava U17:

Pobořil L. (58. Hořanský), Pobořil P., Vozák (64. Petrů), Marek, Gajdušek, Smékal, Sovák, Gajdoš, Kadla, Jašíček, Straka (41. Janošek)

Průběh utkání:

Sedmnáctka za celé utkání nedokázala najít recept na hostující obranu.

Ani přes ty největší šance v podání samostatného nájezdu Gajdoše a zahozené penalty Gajduška se nikomu vstřelit branku nepodařilo.

"Po třech vítěstvích v řadě nastalo uspokojení. Chyběl nám důraz v osobních soubojích a klid při zakončení, do kterého se dostal snad každý náš hráč," řekl Jaroslav Goláň, trenér.