Mládež

09.06.2016

Tak jsme mistři, no a coooooo…

Obrovská radost zavládla po skončení zápasu U17 mezi FK Šumperk a Tělovýchovnou jednotou Valašské Meziříčí na straně hostů – kolo před koncem se stali vítězi Moravskoslezské divize skupiny E. Proto, právem, dnešní reporty ze zápasů dorostenců jsou v opačném pořadí.

U17 – Zázrak? Nikoliv! První místo jsme si zasloužili!!!
FK Šumperk - TJ Valašské Meziříčí 0:5 (0:3)
Valašské Meziříčí: Pobořil L., Vozák, Marek, Gajdušek, Sovák, Gajdoš, Kadla, Jašíček, Vrána, Straka, Vašek – Pobořil, Škorňa Petrů, Černoch Švidrnoch, Hořanský.
Obvyklý report ze zápasu nelze k tomuto utkání napsat. To, co bylo k vidění v Šumperku, byla zkrátka ze strany Valašského Meziříčí parádní podívaná. Od první minuty hosté z Valašska zahájili „totální“ fotbal a dlouhé minuty nepustili domácí (mj. třetí tým tabulky!!!) vůbec na svoji polovinu. Kombinace, rychlost, technika – ve všech činnostech byli daleko před domácími borci. Zaskočení domácí nevěděli, kde jim hlava stojí (vždyť na podzim ve Valašském Meziříčí poměrně snadno vyhráli). A Valaši dávali i branky…
Trestný kop za polovinou hřiště trefuje hlavou do sítě zezadu nabíhající Sovák – 0:1 (4. minuta). Uplynuly dvě minuty a Vrána nachází vlevo sbíhajícího Straku, jeho centr „uklízí z první“ za záda bezmocného gólmana Gajdoš – 0:2 (6. minuta). Domácí se poprvé před pokutové území valašskomeziříčského Pobořila dostávají až v 17. minutě. V pohodě hrající Valašské Meziříčí zásobuje obranu Šumperku smrtícími útoky a pouze brankář domácích je překážkou ve změně skóre. Frustrovaný domácí tým neví, co hrát a zkrat domácího hráče - nesportovní shození jednoho z hostujících borců, oceněné žlutou kartou - je toho důkazem. Naštěstí trenér domácích své svěřence uklidňuje, což je jen pro dobro další hry. Hosty ani tak moc nemrzí neproměněná penalta Gajduška, po faulu brankáře v pokutovém území. Ještě do poločasu si narazí míč Vrána s Gajdošem a prvně jmenovaný svou slabší pravou nohou zvyšuje na 0:3 (40. minuta).
Druhou půli chtěli náporem zahájit domácí, po pár minutách nepřesností se však hosté uklidnili a pokračovali ve své „spanilé jízdě“. Na hřiště se postupně dostali všichni střídající hráči. Tempo hry pokračovalo ve vysokém tempu a přišly i góly. V 66. minutě dlouhý centr sbírá vlevo Straka, prostrkuje na nabíhajícího Vránu a ten přehazuje brankáře Šumperku – 0:4. „Búra“ do sítě domácích završuje zatočenou střelou zpoza vápna Gajdušek – 0:5 (79. minuta).
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Máme neskutečnou radost!!! Sezónu jsme zahájili s myšlenkou na boj v dolní polovině tabulky. Semkli jsme se a vytvořili výborný kolektiv. Bavili jsme se fotbalem. Podařilo se nám přehrát všechny soupeře a získat vítězství v soutěži. Prostě paráda!!! V sobotu jedeme do Čechovic a budeme držet palce našim U19, jedou potvrdit prvenství ve své kategorii – chceme po zápase slavit společně.“
Poslední zápasy sezóny sehrají dorostenci v sobotu 11. června 2016 na hřišti TJ Sokol Čechovice – U19 v 10:15, U17 ve 12:30.

DSCN6015

Foto Milan Kleindorf

U19 – Poslední krok bývá nejtěžší.
FK Šumperk - TJ Valašské Meziříčí 5:1 (1:0)
Valašské Meziříčí: Pobořil, Bayer, Solanský, Poláček, Šnajdr, Kelnar, Lejska, Čaňo, Ostřanský, Zachrdla, Odstrčil – Geryk, Hrabovský, Gilar, Fiurášek, Hořanský.
Nervozita a tíha posledního kroku k prvenství ve své soutěži svázala herní pohodu valašskomeziříčských fotbalistů. V Šumperku byl z jejich strany k vidění ustrašený fotbal. Lehkost, přímočarost a fotbalovost, kterou se prezentovali po většinu sezóny, zůstala ta tam. Domácí zase tolik lepší nebyli. Neskutečné chyby v obranné fázi však vybízeli šumperské útočníky ke smrtícím brejkům v pozicích sám na brankáře. Ani Pobořil ani střídající Hořanský nejsou mágové a na jejich vrub zcela jistě obdržené branky nepadají. Vyjma posledního domácího gólu byly ty ostatní „jak přes kopírák“. Chyba na polovině hřiště a útok několika hráčů Šumperku na osamoceného valašskomeziříčského brankáře. Snížení z kopačky Hrabovského alespoň smazalo nelichotivou nulu.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Zbytečně jsme byli nervózní. Takové chyby, které jsme dnes předvedli, se prostě dělat nesmí. Je to za námi. Je třeba vyčistit hlavu a v sobotu to bude z naší strany zcela jiný zápas. Těšíme se a na závěr sezóny chceme ukázat fotbal, kterým jsme se obvykle prezentovali.“