19.06.2017

Souhrn jara Valašského Meziříčí U 15 v číslech

V právě skončené sezóně valašskomeziříčská patnáctka obsadila v tabulce „SPSM sever“ konečné páté místo. Ohlédnutí ale patří jarní části, která byla velmi úspěšná a ValMez patřil mezi nejlepší tři celky soutěže.

V právě skončené sezóně valašskomeziříčská patnáctka obsadila v tabulce „SPSM sever“ konečné páté místo. Ohlédnutí ale patří jarní části, která byla velmi úspěšná a ValMez patřil mezi nejlepší tři celky soutěže. Po sečtení bodů jara zaujímá ValMez právě třetí místo. Nejlepším týmem jara byl Třinec s dosaženými třiceti dvěma body, ale jen pouhý bod před druhým Bílovcem a třemi body před valašskomeziříčským celkem, který na jaro získal úžasných dvacet devět bodů. První tři celky soutěže na jaro nepoznaly v domácím prostředí hořkost porážky a právě ValMez v tabulce domácích zápasů za celou sezónu figuruje na třetím místě za celky z Bílovce a Přerova, kdy druhý jmenovaný měl pouze lepší skóre.

Valašské Meziříčí na jaro zlepšilo především obrannou činnost a dosáhlo pozitivního skóre 46:24. Obrana společně s brankářem Hegarem zaznamenala tři čistá skóre po vítězstvích nad Hranicemi, Třincem a Šumperkem. Může se pyšnit průměrem 1.71 obdrženého gólu na zápas z mistrovských utkání. Pro srovnání na podzim byl průměr 2,57 v jarní přípravě dokonce 2,78 obdržené branky na zápas. Hráči Valašského Meziříčí naběhali v mistrovských utkáních dohromady 10.815 minut.

Plné časové vytížení 980 minut zaznamenali tři hráči, kteří nechyběli na hřišti ani minutu ve všech čtrnácti mistrovských utkáních jara, a to brankář Honza Hegar, střední obránce Martin Vašek a jako správný kapitán svého celku Radim Pobořil.

Nejlepším střelcem jarní části soutěže byl David Smilek se sedmnácti trefami do soupeřovy sítě. Druhým v pořadí byl kapitán Radim Pobořil, který se trefil desetkrát a třetí místo v tabulce střelců zaujímá Daniel Sovák, který se prosadil osmkrát.

Třešničkou na pomyslném dortu bylo pro tým z Valašského Meziříčí vítězství na mezinárodním turnaji „Amfora cup“ v Chorvatsku.