Mládež

13.03.2024

Skvělý vstup meziříčských dorostenců do mistrovského jara. Nezaháleli ani mladší kolegové

I uplynulý týden byl v mládeži Valašského Meziříčí velmi pestrý.

U19
SK Jiskra Rýmařov - TJ Valašské Meziříčí 4:6 (2:2)

Branky: 3. Marek (p), 6. Furik, 47. Pospíšil, 88. Mucha – 10. Hrnčíř(vlastní), 13. a 82. Šimurda, 59. Zedek, 63. Sedlák, 90. Kurinec (p)

Sestava: Svak – Jašíček (68. Bětík), Novosad, Nohavica, Kovář – Kurinec, Sedlák – Zedek, Šimurda, Zahradník (87. Hruška) – Barbořák (85. Malíř)

Po třinácti minutách, poté co jsme doháněli dvougólový propad, stav 2:2. Následně velké šance na obou stranách. Druhá minuta druhého poločasu a prohráváme 2:3. Opět po velkém úsilí, ve kterém rozhodovala i naše lepší kondice otáčíme na 5:3. Dvě minuty před koncem dáváme domácím naději obdrženou brankou na 5:4. V devadesáté uzavíráme skóre penaltou Kurince na konečných 6:4. Veo kamera možná nestíhala snímat. Domácí, opírající se o dva klíčové hráče, kteří v sobotu hráli významnou roli v mužské divizi, na nás nastoupili a donutili nás k chybám. Chvíli jsme si museli zvykat na pěknou přírodní trávu hlavního hřiště, ale to není omluvenkou pro náš špatný úvod zápasu i druhého poločasu. Pokaždé se z toho tým dokázal rychle oklepat, nalezl svou nespornou kvalitu a získal vedení a nakonec i vítězství na svoji stranu.

Zisk bodů nás v tabulce posunul a teď se těšíme, že v sobotu přivítáme vedoucí tým soutěže Hranice.

Jan Pítr

U17
SK Jiskra Rýmařov – TJ Valašské Meziříčí 2:4 (0:2)

Sestava: Krůpa – Vašíček (46‘ Květák), Tichý, Motošický, Fárek (78‘ Daniel) – Zubík (67‘ Vávra), Pečiva, Šulák (67‘ Sovák) – Glamoš, Dohnálek, Kostka (46‘ Orel)

Branky: 48‘ Rýmařov, 51‘ Rýmařov – 4‘ Pečiva, 45‘ Kostka, 50‘ Dohnálek, 85‘ Pečiva

Byl to Pečiva, který střelou z vápna svou slabší nohou na vzdálenější tyč otevřel skóre. Nám se v prvním poločase dařilo o něco více, než v tom druhém, bohužel jsme spoustu slibných akcí nedokázali proměnit v nějakou výraznější šanci. Naše přihrávky byly nepřesné a ve spoustě situacích jsme se nerozhodli správně. Soupeř po celé utkání hrozil z protiútoků, nebo nákopy od stoperů, za naši vysoko postavenou obranu. Byl to ale Kostka, který se z protiútoku trefil do brány Rýmařova. Druhý poločas byl z naší strany nepovedený a potrestáni jsme za to byli dvěma góly. Góly to byly oba velmi podobné. Dlouhý míč za naše stopery, kdy součinnost naší obranné řady nezafungovala a následně únik soupeře na brankáře Krůpu. My jsme ve druhém poločase dokázali střelami okolo pokutového území přidat další dva góly a zisk třech bodů byl nakonec potvrzen i přes to, že náš výkon patřil do kategorie velmi slabých.

Radomír Kapusta

U15
TJ Valašské Meziříčí - SD Hrachovec/Podlesí - dorost 1:6

Generálku před prvním mistrovským zápasem jsme chtěli proti silnému a důraznému soupeři, což se splnilo nad plán. Hrachovec přijel s dorostem včetně kluků, co hrají i za muže krajský přebor a od začátku to byl náročný fyzický fotbal. I tak se kluci snažili kombinovat a uplatňovat náš systém hry, který přinesl na krátko i vedení 1:0. Nakonec jsme ubojovali výsledek 1:6, což vzhedem k věkovému rozdílu Hrachovce, a bojovnému nasazení naší U15 na hřišti odpovídá. Musím smeknout před kluky, že se nezalekli a byli vyrovnaným soupeřem pro dorostence až do konce. S takovým týmem a takovou bojovností nemám o výsledek proti Havířovu strach, zejména pokud nás opět podpoří fanoušci a přijdou se podívat a zatleskat bojovnosti našich kluků.

Ondřej Koňařík

U12
TÝM U12 SE ZÚČASTNIL SOUSTŘEDĚNÍ V HÁJI VE SLEZSKU

Náš tým U12 v pátek ráno odjel na soustředění v Háji ve Slezsku. Po ubytování v hotelu Pod Hůrkou absolvovali kluci první trénink zaměřený na kombinaci, otáčení hry, rozehrávku a střelbu pod tlakem. Odpoledne nás čekal přátelský zápas se silným týmem Ostravy Poruby, se kterou máme přátelské vztahy. První poločas jsme hráli vynikající partii s výsledkem 1:1 a odměnou nám byla uznání a pochvala trenéra soupeře, Michala. V druhém poločase jsme dali šanci všem z 21členného týmu tak, abychom vytížili všechny kluky. I další z kádru prokázali dobrou hru, i když jsme nakonec prohráli 5:2.

Po večeři následoval videorozbor předchozích zápasů. Ukázali jsme si, kde pracujeme dobře a kde bychom se mohli zlepšit. Poté kluci soutěžili ve fotbalovém kvízu a nakonec jsme týmu oznámili, že dva naši hráči, Tobiáš Foltýn a Patrik Kedroň, přestupují do týmu Frýdek-Místek.

Vysvětlili jsme si, že tento posun v rámci fotbalu, je těžký pro tým, ovšem v rámci rozvoje hráče někde nevyhnutelný. Ostatní spoluhráči tuto informaci přijali dobře a přislíbili ještě větší snahu na sobě makat. Klukům zatleskali za práci, kterou v týmu odvedli a popřáli jim hodně dalších úspěchů v jejich dalším působení.

DEN 2

Po snídani jsme náš tým rozdělili na dvě skupiny:

První skupina odjela na přátelský zápas do Hlučína, který celé roky hrával žákovskou ligu. Pokud by loni jejich tým U15 nesestoupil, mohl by směle v naší soutěži hrát vyrovnané zápasy. V prvních 15minutách byla na klucích znát únava z předešlého dne, za soupeřem jsme zaostávali v pohybu. Přečkali jsme několik velkých šancí Hlučína, zachytal nám dnes opět výborně brankář Matěj a nakonec jako první jsme z ojedinělého útoku vsítili branku. Poté jsme se srovnali, hráli kombinační hru a přicházely šance včetně penalty, kterou jsme nedokázali proměnit. Celý zápas byl pak velmi vyrovnaný a hrálo se "Nahoru-dolů". Toto utkání jsme nakonec vyhráli 3:2. Vzhledem k odchodu našich dvou hráčů, jsme zkoušeli různé varianty a pozice pro naše ostatní hráče, kde se ukázaly možnosti, kde mohou hrát. Za tento zápas patří všem díky, kdy i přes únavu utkání odjezdili.

Druhá skupinka hrála na trávě v Háji ve Slezsku s účastníkem krajské soutěže Kobeřicemi s jediným hráčem na střídání. I přesto, že byli taktéž  v únavě a většina našeho týmu hrála na podzim okresní přebor, tak proti starším klukům byla více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel ale nedokázali proměnit řadu šancí a prohráli 6:3.  Po obědě jsme se vydali podpořit náš A tým mužů do Řepiště, kde hráli svůj první jarní mistrovský zápas. Fandili jsme, co jsme mohli a odměnou nám byl skvělý výkon a vedení v poločase 1:0. Potom už jsme museli odjet na domluvený trénink parkouru do Frýdku-Místku, pod vedením profesionálních trenérů v Improve yourself centru.

Po návratu na hotel přišla na řadu večeře a sledování fotbalových přenosů. Někteří kluci však byli natolik unavení, že rádi využili nabídky odpočinku na svých pokojích a dokonce usnuli před stanovenou večerkou.

Díky patří taky maminkám, které napekly domácí buchty a koláče, ze kterých už v sobotu po obědě nic nezbylo.

DEN 3 – NEDĚLE

Po snídani proběhl trénink na umělé trávě, zaměřený na dlouhé přihrávky se zakončením a závěrečný fotbal Žlutí vs. Oranžoví. Ten sice skončil výhrou oranžových, ale závěrečný potlesk patřil všem za odmakané soustředění.

Před cestou zpět byli všichni odměněni pochvalou personálu hotelu za jejich slušné chování během pobytu, což nás trenéry těší možná nejvíce z celého soustředění. I za to na hráče čekala odměna cestou domů, kdy jsme jim výjimečně dopřáli oběd v McDonalds.

Miroslav Foltýn

U11
Předposlední MiniMorava a skvělá práce 2013

Po dvou halových turnajích jsme se opět vrátili do Vigantic na "sedmičkovou" MiniMoravu, předposlední v jarním přípravném období a těšili se na velké hřiště a snad i velké věci. Soupeři byli opět kvalitní, tentokrát SK Hranice, SK Líšeň a slovenské MŠK Povážská Bystrica, MFK Bytča a Juventus Žilina.

Ještě den před turnajem jsme měli více než dvě kompletní sedmičky do hry a řešili jsme, jakým způsobem budeme hráče v jednotlivých řadách kombinovat a jaký prostor a herní vytížení dostanou, ale nakonec nám vinou zranění a nemocí zůstali jen tři na střídání. Přišli jsme především o obě křídla, kde potřebujeme s klukama pracovat nejvíce a o středového záložníka, kde jsme neměli alternativu.

Změnili jsme proto i cíl, se kterým jsme do turnaje šli. Abychom kluky nezatavili, chtěli jsme být co nejčastěji na míči, držet jej, hodně kombinovat, netlačit se dopředu a do zakončení chodit jen z připravených pozic.

"Dnes musím kluky strašně pochválit. Pracovali opravdu poctivě a největší radost mi udělali, když dokázali v opravdu těžkých herních situacích, na malém prostoru a pod tlakem soupeře řešit věci konstruktivně a fotbalově. Nebáli se hrát, v zavřeném prostoru dokázali držet míč, kombinovat na hranici rizika a ze zdánlivě neřešitelných situací dokázali tzv. "vyjet"..." Jan Blabla, trenér

V prvním zápase jsme se ještě sehrávali, přesto jsme soupeře z Hranic nepustili k jediné střele na bránu a zvítězili. Druhý zápas s Povážskou Bystricou nám už ale ukázal věci, které jsme chtěli vidět. Opakovaně se nám dařilo hrát automatismy v přechodové fázi do přesnosti i rychlosti a viděli jsme krásné fotbalové věci, po nichž padly obě naše branky a i tentokrát jsme zvítězili.

Přestože jsme pak ve třetím zápase prohráli s Bytčou, byl náš výkon výborný, kdy nám po ztrátě míče velmi dobře pracovaly obě řady v bloku. Rychle jsme se posouvali, dostupovali do prostoru a nepouštěli soupeře do kombinace, který na ní rychle rezignoval a začal nás dlouhými míči překopávat.

Po přestávce jsme dokázali porazit Žilinu. V posledním utkání s Líšní se nám pak dlouho nedařilo dostat do zápasu. Měli jsme dlouhé pasáže bez míče, hodně ztrát a zápas nás bolel, ale dokázali jsme být maximálně efektivní a brankou v závěru i tentokrát zvítězit.

Celkově musíme být s dneškem spokojeni. Až na výjimky, na fáze a úseky ve hře, kde se začala projevovat únava a kde jsme si nemohli pomoct střídáním post za post jsme pracovali opravdu dobře. Viděli jsme posun v automatismech řešení herních situacích, na kterých pracujeme a dál budeme v tréninku pracovat.

Výsledky: SK Hranice 1:0 (Maceček), MŠK Povážská Bystrica 2:1 (Maceček, Žlebek), MFK Bytča 2:3 (Žlebek, Daněk), Juventus Žilina 2:0 (Pospíšil, Trochta), SK Líšeň 2:1 (Kanitra, Maceček)

Za ValMez nastoupili: Jan Blabla, Aleš Nauš, Jakub Kanitra, Damián Vrána, Tomáš Daněk, Eliáš Trochta, David Pospíšil, Tomáš Galus, Nicholas Alex Topiš, Lukáš Maceček, Ondřej Žlebek

Jan Blabla

U9
Rekordní účast hráčů našeho týmu U9 byla v sobotním zápase s Liptálem. bSložili jsme tři týmy a využili intenzivně dvě hodiny k fotbalu.V utkání jsme zvítězili, ale to není v kategorii přípravek to nejdůležitější.Kluci se velmi zlepšili a je vidět, jak dobře aplikují dovednosti, které se učí na trénincích. Mají z fotbalu radost a chtějí pořád hrát. Do střídání se jim vůbec nechce.Po dvou letech práce s nimi je to má velká odměna.