Mládež

15.03.2024

Remíza dorostenců SD Lidečko/Horní Lideč v rámci jejich soustředění

Dorostenci našeho partnerského klubu z Lidečka v SD s Horní Lidčí sehráli další přípravné utkání s remízovým výsledkem.

Slavičín B – Lidečko 2:2 (1:2)

Branky: 33. Jan Mikulášek, 40. Jakub Číž.

Sestava: Lukáš Hyžák – Radim Loucký, Jan Vaněk, David Provázek, Filip Mrázek – František Novák, Matěj Zádrapa, Marek Šerý, Ondřej Fusek – Ondřej Ščotka, Jan Janáč.

Sestava 2. pol.: Lukáš Hyžák – Matyáš Faldík, Ondřej Fusek, David Provázek, Filip Mrázek – Matěj Zádrapa, František Novák, Jan Mikulášek – Jan Janáč, Ondřej Ščotka, Marek Šerý.

Náhradníci: Jakub Číž, Dominik Hyžák, Robin Tichý, Patrik Hyžák, Vojtěch Masař, Ondřej Liška.

Po třech týdnech jsme se znovu potkali na skvělé umělce v Hrádku v přípravném zápase s domácím Slavičínem, který ale tentokrát proti nám postavil mix hráčů z áčka a béčka. Pro nás to byl moc náročný zápas, protože jsme jej hráli na závěr našeho víkendového soustředění ve skvělém prostředí Relax centra v Horní Lidči. Naši borci měli ve třech dnech v nohách pět tréninků, ale se zápasem jsme se popasovali velmi dobře. V prvním poločase byla hra vyrovnaná, oba týmy si, mimo tří branek, vypracovali ještě další šance, ale gólmani své týmy drželi. My jsme si v prvních 20. min. nedokázali přihrát, utápěli jsme se v kličkách, přihrávky nás míjely. Ve 33. minutě jsme předvedli první kloudnou akci, když míč na půlce soupeře vybojovali Jakub Číž ve spolupráci s Dominikem Hyžákem, Marek Šerý přihrál z lajny do středu Honzovi Mikuláškovi, ten napřáhl z 20 metrů a míč zapadl pod levé horní víko domácí brány, 1:0. Domácí pak po standartce a námi trestuhodně nepokrytém hráči vyrovnali. My jsme se opět dostali do vedení ve 40. minutě, kdy Honza Janáč vybojoval u lajny míč, nacentroval do vápna a Kuba se hlavou prosadil přes domácího brankáře.

Do druhého poločasu jsme vstoupili s novým rozestavěním 4-3-3. jsme rádi, že jsme ho vyzkoušeli, protože nám moc sedlo. Začali jsme víc kombinovat, tím pádem jsme vytvořili na domácí větší tlak, vytvořili jsme si i dostatek brankových šancí a plnou řadu přečíslení, které jsme ale zbytečným přehráváním situací nedotáhli do konce. My, trenéři, jsme si mysleli, že budou naši ogaři postupně fyzicky, po těžkém soustředění, odpadat, ale naopak, ještě jsme dokázali vystupňovat tempo, ale své šance jsme neproměnili. A domácí nás, po naší velké chybě, potrestali v 80. minutě. Po ztrátě na půlce soupeře naši stopeři špatně vystoupili, domácí útočník se dostal přes našeho pravého obránce a sám před Lukášem s přehledem skóroval, 2:2. Do konce utkání jsme měli ještě tři možnosti, abychom rozhodli, ale skóre už se neměnilo. Výborný zápas sehráli oba naši týmoví benjamínci Jan Mikulášek a Matyáš Faldík a poprvé za dorosty nastoupil Ondřej Liška. My chceme domácím opět poděkovat za vynikající prověrku a spolupráci.