17.09.2017

Radost z vítězství v derby zůstala ve Valašském Meziříčí

VM U17 - VS 3:2 (3:1) Branky: 4. Machala (VS), 10. Handl, 29. Žemla, 39. Žemla, 52. Kohout (VS) Sestava: Hegar - Zahradníček, Vašek, Matocha, Němec – Vrba, Žemla – Kristýn, Pobořil (K), Válek – Handl. Střídali: 41. Kandra, Vrabec (Válek, Němec), 57. Melichařík, Kopecký (Vrba, Handl), 78. Halašta (Kristýn), 82. Lokša (Kopecký).

VM U17 - VS 3:2 (3:1)
Branky: 4. Machala (VS), 10. Handl, 29. Žemla, 39. Žemla, 52. Kohout (VS)
Sestava: Hegar - Zahradníček, Vašek, Matocha, Němec – Vrba, Žemla – Kristýn, Pobořil (K), Válek – Handl.
Střídali: 41. Kandra, Vrabec (Válek, Němec), 57. Melichařík, Kopecký (Vrba, Handl), 78. Halašta (Kristýn), 82. Lokša (Kopecký).

V sobotu se v dorostenecké kategorii divizního fotbalu odehrálo valašské derby. Do Valašského Meziříčí zavítaly celky Vsetína. Zatímco zápas fotbalistů staršího dorostu svého vítěze nenašel a obě mužstva se rozešla smírně po výsledku 1:1, měření sil jejich mladších kolegů bylo radostnější pro domácí tým. Ale vítězství se nerodilo jednoduše. Vsetín po celou dobu zápasu předváděl kvalitní fotbal a po těsné prohře 3:2 se určitě nemá za co stydět. Hosté šli do vedení ve čtvrté minutě. Rychlou kombinaci se podařilo zužitkovat Machalovi, který otevřel skóre utkání. ValMez se dočkal vyrovnání v desáté minutě. V souboji s obráncem a brankářem hostí byl důrazný a následně úspěšný Handl. Ve dvacáté deváté minutě zahrával rohový kop Valašského Meziříčí domácí obránce Zahradníček. Že jsou jeho centry velmi přesné a pro soupeře smrtící ukázal už před týdnem v Jeseníku. Tam se mu podařilo najít třikrát přesně své spoluhráče a vždy z toho byl gól. Tady oslovil svým přesným míčem Žemlu a ten hlavou otočil stav utkání. Než zazněl poločasový hvizd, podařilo se Žemlovi vedení domácího celku navýšit o dvě branky. Vyslal tvrdou střelu na branku hostí, zasáhl břevno a odraz od něj hostujícího brankáře tak, že skončil v síti.

V druhém poločase se hrálo velmi aktivně na obou stranách. Asi největší šanci domácích spálil Kristýn, který přestřelil Vsetínskou branku po rychlé akci Kandry. Vsetín snížil v padesáté druhé minutě Kohoutem a postaral se o závěrečné drama, kdy valašskomeziříčští museli čelit velkému tlaku hostí. Ti byli nebezpeční především ve standardních situacích a obrana Valmezu ještě měla do závěrečného hvizdu plné ruce práce. V závěrečných minutách je nutné vyzdvihnout výkon skvěle hrajícího domácího stopera Vaška, jehož obranné zákroky byly nekompromisní a dovedly Valašské Meziříčí k vítězství.

K1024_P1000112 K1024_P1000116 K1024_P1000139 K1024_P1000141 K1024_P1000095 K1024_P1000107