Mládež

15.01.2018

Pohled U17 Vlamezu na přípravné utkání proti Brankám

VM U17 – Branky 7:3 (4:2) Úvodní sestava: Hegar - Zahradníček, Vašek, Němec Ondřej, Halašta – Vrba, Žemla – Kristýn, Pobořil, Lokša – Handl. Střídali: Němec Daniel, Kandra, Kořistka, Vrabec, Kelárek, Sovák.

VM U17 – Branky 7:3 (4:2)
Úvodní sestava: Hegar - Zahradníček, Vašek, Němec Ondřej, Halašta – Vrba, Žemla – Kristýn, Pobořil, Lokša – Handl.
Střídali: Němec Daniel, Kandra, Kořistka, Vrabec, Kelárek, Sovák.Na úvod přípravy jsme si pozvali tým Branek. Soupeř na sobě chce pracovat do jarní části herně i fyzicky, a proto byl pro nás ideální volbou. My jsme začali s tréninky na posílení jednotlivých svalových partií a zápas s týmem mužské kategorie do tohoto plánu ideálně zapadl. Sedmnáct hráčů střídalo v blocích po třiceti minutách a v každém střídání jsme si vyzkoušeli něco jiného. Zahájili jsme v klasickém rozestavení 4-2-3-1, které praktikujeme celou sezónu. V první minutě otevřel skóre utkání Lokša, který projel obranou bez větších potíží a dostal se do střelecké pozice. Ve třinácté minutě navýšil vedení Valmezu Handl. Hosté v sedmnácté a osmnácté minutě dvěma góly srovnali. Mladší dorostenci, za které naskočily ročníky 2001, 2002 a 2003, tak dostali cennou lekci o obraně čtverce na hranici šestnáctky, odkud musí míč nekompromisně a co nejrychleji zmizet. První střídání patřilo Markovi Lokšovi. V devatenácté minutě opět úřadoval na pravé straně a připravil ideální pozici Žemlovi, který poslal domácí znovu do vedení. Na konci poločasu, hrálo se bez ohledu na věk dvakrát čtyřicet pět minut, ukázal Vrabec, jak vypadá rychlost hráče v přímém přenosu a utekl krajnímu obránci na dvou metrech snad o metrů pět. Svoje sólo zakončil brankou a domácí šli do přestávky s pohodlným vedením 4:2.
Druhou půli odstartoval svým výletem stoper Ondra Němec, který ze své pozice vyjel hodně vysoko a nabídl gólovou příležitost Sovákovi. Talentovaný čtrnáctiletý hráč starších žáků ukázal velký přehled hrotového hráče a nahlas řekl, že tento post je pro něj jako stvořený. Další branku pak přidal v šedesáté páté minutě. Branky ještě snížily v sedmdesáté páté minutě, ale poslední slovo měli domácí a Vrba svojí střelou uzavřel na konečných 7:3.
Brankám určitě děkuji za skvělý start přípravy. V čistém utkání ukázali fotbalovost a mají na čem stavět. Nám ukázali místa, které chceme do sezóny vypilovat a na kterých musíme pracovat.