Mládež Vsetína - 1. listopadu

Středa patří vsetínské mládeži.

C tým mladších žáků porazil Valašskou Polanku 4:2. Dvě branky dal Adam Rumánek.

Mladší žáci prohráli s Bojkovicemi 2:7.

Překvapivá, ale zcela zasloužená porážka. Soupeř byl pohyblivější,lepší na míči, naprosto zaslouženě zvítězil. Nemá cenu hledat žádné výmluvy a důvody proč tomu tak bylo.To by nám určitě nijak nepomohlo .Samozřejmě by se našly i objektivní příčiny, proč tomu tak bylo.Ale tohle utkání jsme prostě nezvládli.Jen mě trochu zaráží, proč soupeř, který má na kontě nula bodů a 15 vstřelených branek nás takhle přehraje. Pro mě je to aspoň k zamyšlení. Asi pojedu do Bojkovic na stáž. Udělat takový progres za jeden týden je úžasné.

Radek Fojtů

Starší žáci porazili Bojkovice 2:0.

Proti poslednímu celku tabulky jsme se hodně nadřeli. Zatím máme problém přenášet věci z tréninku do utkání. Trpělivě ale na nedostatcích pracujeme. Jsem přesvědčený, že to časem bude lepší.

Již ve 2.minutě měl velkou šanci Filda. Jeho hlavička po rohovém kopu ale mířila nad bránu. V 16.minutě prošel Kuba z pravé strany až před brankáře, bohužel nedokázal zakončit a o míč přišel. V 18.minutě dal Domino míč na střed hřiště za obranu soupeře. Áďa se zkušeně protlačil přes bránícího hráče a s přehledem nás poslal do vedení - 1:0. První šance hostů přišla až ve 25.minutě po naší špatné rozehrávce od brankáře. Jejich střelu vyrazil Ondra na roh.

Po šesti minutách ve druhé půli měl velkou příležitost Áďa, jeho pokus ale hostující brankář chytl. V 52.minutě to chtěl vzít na sebe Kuba, který pěkně prošel přes tři hráče soupeře. I jeho pokus ale nebyl přesný, vytěžili jsme z toho jen roh. V 54.minutě jsme dali druhý gól. Áďa přihrál Dominovi, který si kličkou vytvořil výhodnější pozici pro střelbu a pojistil naše vedení na 2:0. V 59.minutě měl Áďa na kopačce další branku. Po centru ovšem jeho střela letěla nad bránu. V 62.minutě se připomněli hosté. Jejich pokus z přímého kopu skončil na našem břevně. V 68.minutě vyslal pěknou střelu na bránu Maty, hostující gólman byl ale pozorný a míč vyrazil.

Martin Nikolén

Mladší dorostenci prohráli na Starém Městě 4:2.

V dnešním utkání se Starým Městem jsme museli udělat vynucené změny v sestavě a bylo to znát. Opory U17 momentálně vypomáhají v kategorii U19, a tak v divizi mladšího dorostu dostávají více a více šancí hráči r. 2008 Dnes se hrálo na velmi těžkém terénu, kdy hřiště na Širůchu dostává zabrat velkou porcí utkání. Taktickou chybou v úvodu darujeme domácím penaltu. Z toho se oklepáváme a díky dvěma pěkným gólům skóre otáčíme. Oba týmy se snaží hnát za góly a po další naší chybě dovolujeme soupeři srovnat. Do šaten se jde za nerozhodného stavu. Na začátku druhé půle vytváříme při naší rozehře chybu, kterou domácí až na třetí pokus dotlačí do naší sítě. Klukům nelze upřít snahu, ale ať už je to terén, lehkovážnost, nekvalita, individualismus či neochota, to jsou všechno aspekty, které nám brání ve vyrovnání, a tak domácí v závěru odskakují na rozdíl dvou branek.
Věříme v to, že postupem času si hra sedne a opět se vrátíme ke kvalitě, kterou jsme předváděli v první polovině podzimní části. Kluci hlavy vzhůru a jdeme dál, příští týden nás doma čeká Opava, tak zveme všechny věrné fanoušky, aby nás přišli povzbudit.

Aleš Králík

Starší dorostenci remizovali se Starým Městem 1:1.

K utkání jsme odjeli bez pěti hráčů základní sestavy. Vypomohli nám tedy čtyři kluci z U17, za což jim patří velký dík.
Domácí hrozili mnohokrát z velmi dobře kopaných standardek, kdy se naše obrana a golman museli vybičovat k maximálnímu výkonu. Nám se v přechodové fázi moc nedařilo a hra byla příliš nepřesná. Pár minut před koncem 1.půle dal Štěpán hezkou branku, ale nebyla uznaná pro PMH, které viděl jen pomezní...
I druhé dějství bylo velmi podobné. Skore otevřel Štěpán po krásném rohu Filipa, ale za 6.min vytvořila naše záloha taktickou chybu, kterou ještě Tonda zachránil, přímo z následného rohu však již inkasoval. Oba týmy chtěly zvítězit, hrálo se nahoru/dolu a největší golovku jsme měli my. Fia si však vybral před ležícím golmanem špatnou stranu k zakončení.
Tým opět zápas odmakal, ale schází nám stále v kombinaci správná volba a načasování přihrávky / zakončení. Vyzdvihnout dnes musíme skvělý výkon stoperů Štěpána a Radima.