26.10.2023

Mládež partnerských klubů valašského fotbalu - Krhová, Vidče, VKK, Liptál, Lidečko (26. října)

Ve čtvrtek je tady tradiční souhrn mládeže partnerských klubů Valašského fotbalu.

Krhová

Starší žáci v SD s Juřinkou porazili SD Vidče/Valašská Bystřice po dvou brankách Jakuba Solanského 2:0.

Vidče

Dorost
sd Vidče/Val.Bystřice – Juřinka 2 : 2 ( 0 : 1 )
Branky : Pavlíček Vojtěch, Šimša David

Sestava : Mičkal Jan, Dobeš Filip, Merta Adam, Vaculín David, Pupík Ondřej, Onderka Adam, Novák Lukáš, Pavlíček Vojtěch, Mičkal Robert, Šimša David, Kraus Tomáš ( stř. Kozák Tomáš, Polášek Kryštof, Pavlíček Jakub, Petružela Daniel, Tichavský Vít, Žitník Daniel )
Po večerním a dopoledním dešti dostalo hřiště řádně zabrat a tak se dalo již dopředu očekávat utkání plné osobních soubojů. Ostatně po léta každé dorostenecké utkání s tímto soupeřem ať už doma nebo na Juřince bývá plné emocí nejen na hřišti, ale i na lavičkách a tribunách. Ne jinak tomu bylo i v nedělním duelu. Hosté, suverén soutěže s 8 výhrami a 1 remízou však dnes narazili na takticky dobře připravený tým, který se jim v agresivitě a fotbalovosti vyrovnal a za výkon v druhé půli při troše štěstí mohl pomýšlet i na zisk všech tří bodů. Minulý týden ve Valašských Příkazech sestava převážně na hráčích z Valašské Bystřice, dnes to odmakali ti z Vidče. Úvodní patnáctiminutovka a šance na obou stranách. Nejprve pěknou střelu k tyči Válka chytá domácí brankář, aby na druhé straně sólo Tomáše Krause a zakončení mezi nohy pro změnu skvěle vyřešil ten hostující. Ve 31.min. se nádherně k tyči takřka z pětadvaceti metrů trefuje Halašta a hosté se ujímají vedení 0:1. Těsně před poločasovým hvizdem má srovnání na hlavě Lukáš Novák. Jeho hlavička po rohovém kopu Vojty Pavlíčka jde však z malého vápna těsně vedle pravé tyče hostující brány. Druhý poločas však startujeme parádně a po minutě hry srovnáváme skóre. Na dlouhý aut Filipa Dobeše si nabíhá Vojtěch Pavlíček, dělá kličku stoperovi a rázem běží sám na brankáře. Střela na vzdálenější tyč 1:1. O deset minut později přiklepává míč do běhu Davidu Šimšovi druhý z útočníků Tomáš Kraus. Opět zakončení sám na brankáře, ale tentokráte hostující gólman skvěle střelu vyráží. Vyráží ji však pouze k nohám střelce, ale bohužel pro nás dorážka Davida míří do tyče. V 62.min. však přeci jen obracíme vývoj utkání. Znovu je u toho Filip Dobeš a jeho autové vhazování do šestnáctky, odražený míč vrací Lukáš Novák zpět před bránu, kde naběhnuvší David Šimša protrhává střeleckou dvoudenní smůlu a pod břevno nekompromisně zavěšuje 2:1. Velká škoda, že vedení držíme jen minutu. Lehká střela od lajny Martinka vypadává z rukou po celé utkání skvěle chytajícímu Janu Mičkalovi a pro útočníka Juřinky Vojtěcha Knedlu, již není problém trefit odkrytou bránu a dorazit míč do sítě 2:2. Ve zbytku utkání je to již boj o každý centimetr hřiště. Obě mužstva chtějí strhnout vítězství na svou stranu, ale vážnější šanci si již nevypracovávají. Utkání tak končí zaslouženou dělbou bodů. Trenér Vladislav Basel
Starší žáci
sd Val.Bystřice/Vidče – sd Krhová/Juřinka 0 : 2 ( 0 : 0 )

Sestava : Petružela Adam, Raždík Vojtěch, Závorka Roman, Křenek Robert, Mičkal Tadeáš, Kopecký Matyáš, Špak Vojtěch, Pastor Marek, Křenek Jan, Šrámek Ondřej, Špaková Anežka, Mitáš Theodor
Mladší žáci
Zubří – sd Vidče/Val.Bystřice 2 : 4 ( 0 : 3 )
Branky : Vaculín Michal 2x, Mitáš Dominik, Randus Štěpán

Sestava : Mičkal Kryštof, Barabáš Vlastimil, Barabášová Veronika, Jurčová Nela, Závorková Nikola, Vaculín Michal, Vaculín Teodor, Štefánik Dominik, Stibor Filip, Kopecký Simon, Kramolišová Emma, Randus Štěpán, Mitáš Dominik, Nerád Adrian, Karafiát Lukáš, Kocur Vítězslav
Předposlední zápas podzimní sezóny jsme odehráli v neděli dopoledne za deštivého počasí v Zubří. Je potěšitelné, že ani špatné počasí neodradilo hráče a hráčky a takřka bez omluvenek v kompletní sestavě jsme sehráli parádní utkání. Přes týden jsme na trénovali rychlý přechod do útoku a nácvik rohových kopů. Vše co jsme nacvičili dokázal tým přenést do zápasu, za což je chválím a udělali mi velkou radost. Navíc potěšil i fakt, když po zápase přítomní diváci ocenili snahu týmu a řeknou, že to byl krásný zápas na který se dalo dívat a plný fotbalových akcí. Vyšla nám i jedna velká změna, kdy jsme do brány postavili Kryštofa, který už na tréninku ukazoval skvělé zákroky a předvedl je i v zápase, kdy vychytal několik vyložených šancí domácích. Naopak Michal, který nastoupil v útoku nejenže vstřelil dvě branky, ale spolu s v záloze dobře hrajícím Teodorem vytvářeli gólové příležitosti pro zbytek týmu. A závěrem patří velká pochvala skvěle hrající dívčí obraně. Tímto bych vás chtěl pozvat na sobotní poslední domácí zápas proti Zašové. Budete vaším fanděním opět naším dalším hráčem. Trenér Jiří Vaculín
Mladší přípravka
Sestava : Ryboň Samuel, Pastorek Vašek, Gerla Jonáš, Maléř Eliáš, Juřica Jáchym, Měrka Damián, Tkačík Stanislav, Pospěch Vít, Novák Petr, Vávra Vít, Vávrová Tea

Poslední osmý turnaj se odehrál v sobotu dopoledne ve Viganticích. A opět parádní počasí, které snad kromě turnaje v Zubří letos na podzim vyšlo náramně. Čtyři týmy domácí Vigantice, Hutisko, sdružený tým Horní a Prostřední Bečvy a my. Tři zápasy s časem 2x12.min. Dnes nám to bohužel herně nešlo a snad jen druhý zápas snesl měřítko dobrého fotbalu z naší strany. Nedařila se rozehrávka, přihrávky na lépe postavené spoluhráče a ani v zakončení jsme nebyli přesní. Z toho všeho pramenily tři porážky a pouhé tři branky za více jak hodinu hry. V bráně dnes jako jednička Sam, druhý zápas Jonáš a ve třetím poločas odchytal Vašík. Všech osm podzimních turnajů jsme zvládli s přehledem, se ctí a v dostatečném počtu hráčů a hráček, což je potěšitelné. Končíme s tréninky venku a prvním listopadovým týdnem přecházíme do místní tělocvičny Základní školy Vidče. No a už teď se určitě všichni těšíme na jarní turnajovou část. Díky všem rodičům za důvěru a podporu na všech turnajích. Trenéři Vladislav Basel a Zdeněk Němec

VKK

Mladší žáci porazili Podlesí 3:2.

Starší žáci stejnému soupeři podlehli 1:2.

Dorostenci prohráli v Hulíně 1:6.

Liptál

Starší přípravka hrála s Lidečkem 10:10. Adam Ahmed dal pět branek.

Mladší žáci vyhráli v Lidečku 6:3. Hattrick dal Šimon odrazil.

Starší žáci prohráli s SD Ratiboř/Kateřinice 2:13.

Dorostenci hráli s Valašskými Příkazy 0:0.

Lidečko

Starší přípravka hrála s Liptálem 10:10. Hattrick dal Petr Baklík.

Mladší žáci prohráli s Liptámem 3:6. Dvě branky dal Patrik Doleček.

Starší žáci hrají 26. října proti Hovězí.

Dorostenci vyhráli v Bystřice pod Hostýnem.

Bystřice pod Hostýnem/Slavkov : Lidečko 0:2 (0:1)
Branky: 35. Dominik Hyžák, 80. František Novák
Sestava: Lukáš Hyžák – Adam Brhel, Filip Kulíšek, David Provázek, Ondřej Fusek, Jakub Číž,
František Novák ©, Matěj Zádrapa, Robin Tichý, Jan Janáč, Marek Šerý, Dominik Hyžák,
Vojtěch Mikulášek, Matyáš Faldík, Jan Mikulášek, Matěj Mikulášek

V tomto našem posledním venkovním zápase podzimní části jsme chtěli odčinit náš
nepovedený první poločas proti Hrachovci. Byl to zápas o první místo se vším všudy. My jsme
po celý zápas byli aktivnější a lepší do ofenzivy, ale opět jsme hřešili na neproměňování
šancí. Domácí zase měli výborné standartky a brejkové situace. My jsme šli do vedení ve 35.
minutě, kdy jsme, jako během celého zápasu, výborně zapresovali soupeře od jeho
rozehrávky, Dominik Hyžák ve spolupráci s Kubou Čížem získali na soupeřovi míč, Kuba jej
posunul Dominikovi do vápna a ten je v těchto situacích neomylný, 0:1. Na konci prvního
poločasu jsme se soupeřem nechali zbytečně lehce zatlačit, domácí tam měli náběh do
vápna, domácí hráč neudržel rovnováhu a spadnul a rozhodčí k údivu všech pískl penaltu pro
domácí. Jenže Máťa ji kopnul vedle brány. Do druhého poločasu jsme ještě více chtěli zlepšit
defenzivu a v klidu si podržet míč, hrát chytřeji a soupeře si v klidu roztáhnout. To se nám i
podařilo. Od začátku druhé půle jsme domácí přišpendlili na jejich půlce, ale zbytečně jsme
nechávali vyniknout domácího gólmana, který, ač menšího vzrůstu, byl jasně nejlepší hráč
domácích a odchytal mimořádný zápas. Rozhodnutí přišlo až v 80. minutě. Po další krásné,
rychlé akci, se do vápna dostal Matěj Zádrapa a domácímu obránci nezbylo nic jiného, než jej
poslat k zemi, jasná penalta. K její exekuci se postavil náš kapitán, František Novák, a
proměnil, 0:2. Zbytek zápasu už se dohrával. Dnes chceme pochválit celý tým za výborný,
organizovaný, týmový výkon, plný rychlosti, nasazení, důrazu a presinku. I přes nespornou
kvalitu domácích jsme si vítězství skvělým výkonem zasloužili. My už se moc těšíme na
poslední zápas podzimu doma proti Morkovicím a chceme na tento mač pozvat i naše