31.08.2023

Mládež partnerských klubů valašského fotbalu - Krhová, Vidče, Prostřední Bečva, VKK, Liptál, Lidečko (31. srpna)

Podívejme se na uplynulé dění v mládežnických týmech našich partnerských klubů.

Krhová

Starší žáci v SD s Juřinkou prohráli s SD Kelč/Rajnochovice 2:3. Branky: Martin Rada, Tadeáš Vavřík.

Vidče

Starší přípravka porazila 19:4 Zašovou.

Branky : Cáb Matyáš 6x, Barabáš René 5x, Randus Štěpán 3x, Špaková Eliška 2x, Kuběj Denis, Glóza Daniel, Divín Jiří
Sestava : Mikulenka Josef, Kuběj Denis, Barabáš René, Duda Mikuláš, Cáb Matyáš, Špaková Eliška, Pisárik Adam, Glóza Daniel, Vančura Alex, Divín Jiří, Randus Štěpán, Barabášová Veronika, Tkačík Dalibor
Dnes jsme se poprvé sešli ve větším počtu a to hned při prvním soutěžním utkání na půdě sousední Zašové. Zpočátku bylo na naší hře znát, že jsou prázdniny a my ještě neměli možnost pořádně společně potrénovat a osvěžit si co už jsme se vloni naučili, ale v průběhu prvního poločasu jsme postupně poctivým a zodpovědným přístupem navázali na výbornou jarní část loňské sezóny. Rovněž jsme úspěšně včlenili nově příchozí kluky z mladší přípravky do týmu a ti se skvěle aklimatizovali na větší hřiště i míč. I ve druhé půli se nám dařilo hrát kombinační fotbal a po krásných fotbalových akcích skórovat. Skvělá fotbalová parta kolem v dnešním zápase kapitána Jirky Divína měla z vítězství zaslouženě velkou radost. Trenér Vladimír Nerád.

Mladší žáci v SD s Valašskou Bystřicí prohráli 6:2 s SD Horní Bečva/Prostřední Bečva.

Branky : Štefánik Dominik, Mičkal Kryštof
Sestava : Mikulenka Josef, Barabášová Veronika, Kramolišová Emma, Jurčová Nela, Závorková Nikola, Divín Jiří, Mičkal Kryštof, Nerád Adrian, Ryboň Petr, Vaculín Teodor, Mitáš Dominik, Štefánik Dominik, Stibor Filip, Kocur Vítězslav, Kopecký Simon, Barabáš Vlastimil
První utkání vloni suveréna soutěže družstva mladších žáků skončilo zaslouženým vítězstvím domácího celku. Ten po celý zápas působil sehranějším a fotbalovějším dojmem. Lépe kombinoval a na rozdíl od nás dokázal své šance využívat. Na našich hráčích a hráčkách bylo až moc patrné, že se viděli spolu jen párkrát na trénincích a opět to chce trochu času, než se mezi sebou hráči obou vesnic skamarádí a utvoří pořádný tým. Z loňského týmu nastoupili do zápasu vlastně je čtyři borci Teodor Vaculín, Adrian Nerád, Dominik Mitáš a Simon Kopecký. V samotném utkání jsme v prvním poločase dokázali snížit pohotovou střelou Dominika Štefánika na 2:1 a velká škoda, že jsme v závěru poločasu inkasovali potřetí. Ve druhé půli soupeř odskočil až na rozdíl čtyř branek. Nepříznivý stav korigoval svým důrazem před bránou Kryštof Mičkal a snížil na 5:2, nicméně poslední slovo v zápase patřilo domácím. Prohra v úvodním kole mrzí, ale je potřeba sportovně uznat, že tentokráte byl soupeř nad naše síly.

Starší žáci v SD s Valašskou Bystřicí maji odloženo utkání s SD Zašová/Hrachovec na 12. 10. 2023.

Dorostenci v SD s Valašskou Bystřicí remizovali s Valašskými Příkazy 2:2.

Branky : Machýček Matyáš, Pomkla Sebastian
Sestava : Petružela Adam, Žitník Daniel, Machýček Matyáš, Merta Adam, Pupík Ondřej, Pomkla Sebastian, Mitáš Jaroslav, Vajter Štěpán, Onderka Adam, Novák Lukáš, Kubját Jakub ( stř. Pavlíček Jakub, Jurka Lukáš, Dvořák Štěpán, Tichavský Vít )
I z druhého podzimního utkání bereme bod. Na domácí půdě nás čekal soupeř z Valašských Příkaz, který k utkání přicestoval i s kapitánem „A“ týmu mužů Tomášem Baránkem. My naopak oba své „mužské“ hráče opět nechali před nedělním utkáním s Juřinkou odpočívat a dali šanci novým sedmi hráčům ročníku 2008 zapojujících se postupně do týmu. Navíc při neúčasti brankářské jedničky Jana Mičkala jsme vsadili na vloni ještě brankáře mladších žáků Adama Petruželu. Nutno dodat, že nezklamal a odchytal výborné utkání. V samotném utkání od prvních minut byla na hřišti znát výšková a fyzická převaha hostí. Tento handicap jsme však dokázali nahradit nesmírnou bojovností a snahou vyrovnat se soupeři v osobních soubojích. První šance utkání je na naší straně, ale dobrou hlavičku Adama Onderky skvěle na roh vyráží hostující brankář Daniel Vlček. V dalších minutách hry se ke slovu dostává dvakrát kanonýr hostí Tomáš Baránek. Nejprve v 19.min. po rohovém kopu tečovanou střelou ze šestnáctky uklízí míč do sítě 0:1. Aby na konci prvního poločasu v 36.min. prošel středem hřiště přes čtyři bránící domácí hráče a střelou k tyči nedal Adamovi Petruželovi sebemenší šanci zasáhnout 0:2. Nehrajeme vůbec špatně a tak i do druhé půle nastupujeme s vědomím, že utkání ještě není ztraceno. Překvapivě začínáme soupeře přehrávat a v 68.min. po faulu na Lukáše Nováka je nařízen hlavním rozhodčím pokutový kop. Míč si staví Matyáš Machýček a bezpečně proměňuje 1:2. Vzápětí v 75.min. využívá špatné rozehrávky hostujícího brankáře Sebastian Pomkla a střelou k tyči srovnává na 2:2. V samotném závěru utkání, kdy už i nám pomalu docházejí fyzické síly se dvakrát před domácí bránou objevuje Tomáš Baránek, ale naštěstí pro nás v obou případech míjí tři tyče. Utkání tak pro nás proti velmi kvalitnímu soupeři končí zaslouženým ziskem bodu.

Prostřední Bečva

Starší přípravka v SD s Horní Bečvou prohrála s Viganticemi 8:14.

Mladší žáci v SD s Horní Bečvou porazili SD Vidče/Valašská Bystřice 6:2.

Starší žáci v SD s Horní Bečvou prohráli s Viganticemi 1:2.

VKK

Mladší žáci v SD s Novým Hrozenkovem porazili Louky 9:2.

Starší žáci v SD s Novým Hrozenkovem prohráli s Louky 2:3.

Dorostenci hrají v Bezměrově 28. září 2023.

Liptál

Starší přípravka vstoupí do soutěže domácím utkáním 31. 8. 2023 s Valašskou Polankou.

Mladší žáci prohráli v Ústí 6:2. Obě branky dal Daniel Michálek.

Starší žáci měli odloženo utkání s Ústím.

Dorostenci prohráli s SD Ratiboř/Kateřinice 0:7.

Lidečko

Starší přípravka prohrála na Vsetíně 5:9.

Mladší žáci prohráli se Vsetínem B 0:15.

Starší žáci hrají s SD Ratiboř/Kateřinice 12. září 2023.

Dorostenci porazili doma Příluky 5:0.

Branky: 5. Ondřej Fusek, 31. František Novák, 42. Dominik Hyžák, 70. vlastní, 72. Honza Janáč.

Sestava: Lukáš Hyžák (46. Matěj Mikulášek) – Vojta Mikulášek, Filip Kulíšek, Filip Mrázek, Ondřej Fusek, Radim Loucký, František Novák ©, Matěj Zádrapa, Jakub Číž, Honza Janáč, Marek Šerý, Jonáš Filák, Adam Brhel, Dominik Hyžák, Matyáš Faldík, Honza Mikulášek.

Dnešní domácí utkání jsme odehráli na skvěle připraveném hřišti v Horní Lidči. Začátek zápasu patřil hostům, kteří nás kombinačně lehce přehrávali díky tomu, že jsme hosty pozdě dostupovali a zbytečně jsme je presovali už od gólmana, což oni lehce vykombinovali. My jsme šli do vedení v páté minutě, kdy po rohovém kopu kapitána Fery Nováka zakončil hlavou na zadní tyči Ondra Fusek, 1:0. Hosté byli i nadále nebezpeční, ale nabádali jsme hráče, aby hosty dostupovali a nenechali jim čas na zpracování a rozehrávku, zároveň jsme posunuli obrannou linii kousek výš, aby Příluky neměli tolik prostoru pro kombinaci. Tato taktika nám vyšla skvěle a od 20. minuty jsme začali soupeře přehrávat a přišly první velké šance, které Marek Šerý, Honza Janáč a Kuba Číž neproměnili. Tak jsme si opět pomohli standartkou. Ve 31. minutě zahrával roh Honza Janáč, na hlavu si na zadní tyči naskočil kapitán Franta Novák a zakončil přesně, 2:0. Ve 42. minutě výborně zapresoval soupeře na pravé straně Matyáš Faldík, získal míč, potáhl jej, přihrál Dominikovi a ten zakončil přesně, 3:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi aktivně. Do 70. minuty jsme si vytvořili šest čistých šancí, které jsme ale neproměnili. Soupeř už víceméně ve velkém dusnu fyzicky odpadl a našemu tempu vůbec nestíhal. v 70. minutě potáhl míč z lajny do vápna soupeře kapitán Fera, poslal přihrávku před bránu, kterou si hostující obránce srazil do vlastní brány, 4:0. O dvě minuty později poslal Kuba skvělou průnikovou přihrávku na Dominika, který podél gólmana hostí zakončil do tyče a Honza Janáč míč dorazil do sítě, 5:0. Do konce utkání jsme si vytvořili ještě několik šancí, které už jsme ale neproměnili. Celý tým dnes chceme pochválit za výborný týmový výkon jak v defenzivě, tak v ofenzivě. Vzadu jsme byli jistí, hráli jsme bez větší chyby, v ofenzivě jsme dnes předvedli několik krásných akcí i řešení ve finální fázi bylo lepší, než v zápase v Kelči, z toho pramenil i velký počet šancí, které jsme si vytvořili.