Mládež partnerských klubů valašského fotbalu - Krhová, Vidče, Prostřední Bečva, VKK, Liptál, Lidečko (28. září)

Starší žáci porazili Branky doma 2:1. Branky: Adéla Čočková, Jakub Solanský.

Dorost
sd Vidče/Val.Bystřice – sd Horní Bečva/Hutisko 2 : 3 ( 1 : 2 )

Branky : Kubját Jakub, Mičkal Tadeáš
Sestava : Mičkal Jan, Žitník Daniel, Pavlíček Vojtěch, Merta Adam, Vaculín David, Pomkla Sebastian, Šimša David, Pavlíček Jakub, Mičkal Robert, Novák Lukáš, Kraus Tomáš ( stř. Jurka Lukáš, Onderka Adam, Tichavský Vít, Pupík Ondřej, Kubját Jakub, Mičkal Tadeáš )
Nebyl to dnes špatný fotbal z naší strany, kombinační hra s rozehrávkou od brankáře, hra po stranách, přesto opět prohra. Bohužel se nám nepodařilo eliminovat útočnou dvojici hostí Rádsetoulal - Barabáš a tito hráči utkání rozhodli. Po vyrovnaném úvodu utkání se v 11.min. dopouštíme zbytečného faulu v šestnáctce a nařízený pokutový kop se štěstím Barabáš proměňuje. Ve 24.min. je srovnáno. Přímý kop Vojtěcha Pavlíčka vyráží brankář hostí jen před sebe k nohám Jakuba Kubjáta a ten umístěnou střelou k tyči doráží míč do sítě 1:1. V dalším minutách hry máme častěji míč na kopačkách, ale vyloženou šanci si nevytváříme. Zato soupeř opět mírné zaváhání obrany trestá. Parádní hlavička Barabáše a Jan Mičkal v naší bráně nemá šanci zasáhnout 35.min. 1:2. I když se ještě do poločasu snažíme o vyrovnání, přes dobře organizovanou defenzivu soupeře se nedokážeme prosadit. Ve druhém poločase ještě více dominujeme ve hře. Dobrý zápas dnes hrají střední záložníci David Šimša a tak jako v Jarcové opět výborný Jakub Pavlíček. Vytváříme si šance, ale neproměňujeme je. Jak Jakub Kubját, tak po něm i po těžkém zranění vracející se na trávníky Tomáš Kraus selhávají v zakončení. To na druhé straně hosté nastřelují tyč naší brány a v 63.min. utkání výborný Rádsetoulal vysunuje do uličky Barabáše a ten své sólo na brankáře bezpečně proměňuje 1:3. Utkání nevzdáváme a za svou snahu jsme v 82.min. odměněni kontaktní brankou. Lukáš Novák střílí, brankář hostí opět vyráží jen před sebe a nejmladší hráč na hřišti Tadeáš Mičkal se v zakončení nemýlí 2:3. Stupňujeme tlak, soupeře přišpendlujeme na vlastní polovině, ale za průběh zápasu zasloužené vyrovnání nepřichází. Stále bez vítězství na posledním místě tabulky, ale s vědomím, že fotbal hrát umíme i když nás prozatím na kolena srážejí individuální chyby. Trenér Vladislav Basel
Starší žáci
sd Val.Bystřice/Vidče – Zubří odloženo na žádost hostí na 5.10.2023
Mladší žáci
Hutisko – sd Vidče/Val.Bystřice 0 : 4 ( 0 : 3 )

Branky : Randus Štěpán, Vaculín Teodor, Jurčová Nela, Kocur Vítězslav
Sestava : Vaculín Michal, Barabášová Veronika, Jurčová Nela, Mičkal Kryštof, Vaculín Teodor, Štefánik Dominik, Stibor Filip, Kopecký Simon, Barabáš Vlastimil, Poledník Denis, Petružela Tomáš, Kramolišová Emma, Divín Jiří, Randus Štěpán, Kocur Vítězslav, Nerád Adrian
V nedělním sychravém dopoledni jsme odehráli zapas na hřišti Hutiska. Od prvních minut jsme byli na hřišti lepším týmem. Možná k tomu přispěl i náš společný páteční výšlap na Velký Javorník, který kolektiv ještě více stmelil. Hráli jsme krásný kombinační fotbal a v rozmezí čtyř minut od 13 do 16.min. dokázali vstřelit tři branky a tím určit vývoj celého utkání. Navíc nás dnes v bráně jistil skvěle chytající Michal Vaculín. Rovněž i naše obrana, kterou tvoří víceméně dívčí sestava plnila úkoly na 100% a pomohla tak udržet Michalovi čisté konto v zápase. Tým dokázal využít celou šířku hřiště a tím si vytvářel krásné fotbalové akce, které zakončoval brankami. Dnes hráči a hráčky ukázali, že je fotbal baví a chtějí na sobě pracovat a zápas od zápasu mi dělají větší radost ! Chtějí se posouvat výše a to je pro trenéra ta nejlepší odměna za jeho práci a čas s nimi strávený. I když víkendové počasí moc fotbalu nepřálo, na zápase byla opět krásná divácká kulisa za což děkuji. A rád bych všechny pozval na sobotní domácí zápas proti Dolní Bečvě do Valašské Bystřice, kdy hrajeme předzápas našemu prvnímu týmu mužů. Přijděte podpořit jak nás mladší žáky, tak i naše muže, kteří se po několika letech představí v mistrovském zápase na hřišti ve Valašské Bystřici proti Rožnovu. Trenér Jiří Vaculín
Starší přípravka
Vidče – Vigantice 10 : 5 ( 4 : 2 )

Branky : Randus Štěpán 2x, Cáb Matyáš 2x, Kuběj Denis, Pisárik Adam, Vančura Alex, Barabáš René, Glóza Daniel, Špaková Eliška
Sestava : Mikulenka Josef, Kuběj Denis, Barabáš René, Duda Mikuláš, Cáb Matyáš, Špaková Eliška, Pisárik Adam, Glóza Daniel, Vančura Alex, Randus Štěpán, Divín Jiří, Tkačík Dalibor, Barabášová Veronika, Kramoliš Jakub, Mikuda Jan, Zátorský Ondřej
Utkání s Viganticemi pro nás nezačalo vůbec dobře a hned v první minutě jsme dostali gól. Naše odpověď přichází vzápětí, když se prosazuje Štěpán Randus. Poté přichází vzájemné oťukávání a šance na obou stranách, ale co nezblokují obránci, to oba gólmani chytí. V 8.min. se gólové prosazuje Maty Cáb 2:1. Následně přicházejí dvě šance soupeře z nichž jedna z nich ve 13.min. končí v naší sítí. Je srovnáno. Misku vah opět překlápí na naši stranu Denis Kuběj - ujímáme se vedení 3:2. Vyrovnaná první půle graduje, oba týmy si vytvářejí šance, ale žádná z nich nekončí brankou. Až v samotném závěru po signálu z trestného kopu tečuje před hostujícím brankářem míč Adam Pisárik 4:2. Do druhé půle opět vstupuje lépe soupeř a snižuje na 4:3. Stupňujeme svůj tlak a po závaru před soupeřovou brankou skóruje ve 35.min. Alex Vančura 5:3. Nicméně houževnatý a dobře kombinující soupeř se opět gólové prosazuje o tři minuty později 5:4. Závěrečná patnáctiminutovka je už v naší režii. Začíná se projevovat naše fyzická převaha. Rohový kop a opět po domluveném signálu na zadní tyči skóruje hlavou Štěpán Randus 6:4. Ve 49.min. důrazně napadá obránce hostí Renda Barabáš, vyplácí se a protlačí míč do sítě 7:4. Další podobná akce a důrazný Dan Glóza střílí branku v 54.min. 8:4. O minutu později se prosazuje neúnavně bojující kapitánka Eliška Špaková, hrající na pozici levého obránce 9:4. A závěrečnou naší jubilejní desátou branku střílí Maty Cáb. V poslední minutě ještě skóruje soupeř a upravuje na konečných 10:5. Zaslouženě vítězíme nad snaživým soupeřem. Děkuji všem našim věrným fanouškům. Trenér Vladimír Nerád
Dolní Bečva – Vidče 0 : 26 ( 0 : 13 )
Branky : Pisárik Adam 4x, Randus Štěpán 3x, Cáb Matyáš 3x, Špaková Eliška 3x, Barabáš René 3x, Divín Jiří 3x, Glóza Daniel 2x, Hanák Jáchym 2x, Mikulenka Josef, Kramoliš Jakub, Duda Mikuláš
Sestava : Mikulenka Josef, Barabáš René, Duda Mikuláš, Cáb Matyáš, Špaková Eliška, Pisárik Adam, Glóza Daniel, Randus Štěpán, Divín Jiří, Tkačík Dalibor, Barabášová Veronika, Kramoliš Jakub, Mikuda Jan, Hanák Jáchym
Mladší přípravka
Sestava : Ryboň Samuel, Tkačík Stanislav, Pastorek Václav, Maléř Eliáš, Pospěch Vít, Měrka Damián, Hanák Kryštof, Cáb Sebastián
Na čtvrtý turnaj vyrážíme v sobotu dopoledne přes kopec do Zubří. I když od brzkých ranních hodin počasí moc fotbalu nepřeje a spíše převládá deštivá obloha, jsme přeci fotbalisti a ti svá utkání hrají venku za každého počasí. Vydařený turnaj na umělé trávě za účasti čtyř týmů - domácí Zubří, Branky, Podlesí a my. S ohledem na počasí přesto odehrány všechny zápasy systémem každý s každým a s časem 1x15.min. Na turnaji vyrovnaná bilance jedna výhra, remíza a prohra. Tentokrát jsme se rozstříleli o čemž svědčí šest vstřelených branek do sítě soupeřům. Dnes vynikající brankář Samuel Ryboň, který nás hlavně v parádním derby zápase proti Zubří nesčetněkrát zachránil od již jisté branky. Pochvala však pro všechny kdo do Zubří dorazili, neboť jsem ani nedoufal, že při tak špatném počasí nás bude tolik. Je vidět že chlapce fotbal baví a pomalu a jistě se z něj stává nejen nutná povinnost, ale především zábava a radost ze hry doplněná navíc časem stráveným venku se svými kamarády. Pozdravujeme kolegu trenéra Zdeňka Němce do slunných krajů a vzkazujeme, poctivě trénujeme a makáme. V neděli 1.10 další turnaj, přes protilehlý kopec do Valašské Bystřice. Trenér Vladislav Basel

Prostřední Bečva

Starší přípravka v SD s Horní Bečvou prohrála 1:23 s SD VKK/Nový Hrozenkov Modří.

Mladší žáci v SD s Horní Bečvou hrají se Zašovou 5. října.

Starší žáci v SD s Horní Bečvou prohráli s SD Kelč/Rajnochovice 2:4.

VKK

Starší přípravka v SD s Novým Hrozenkovem Modří porazila SD Horní Bečva/Prostřední Bečva 23:1. František Plánka dal devět branek.

Starší přípravka v SD s Novým Hrozenkovem Červení prohrála v Ústí 10:6.

Mladší žáci remizovali s Holešovem 1:1.

Starší žáci dosáhli se stejným soupeřem shodného výsledku.

Dorostenci prohráli s SD Bystřice/Slavkov 2:1.

Liptál

Starší přípravka prohrála se Vsetínem 7:14.

Mladší žáci prohráli se Vsetínem C 0:7.

Starší žáci prohráli ve Valašské Polance 1:5.

Dorostenci prohráli s SD Valašská Polanka/Francova Lhota 2:13

Lidečko

Starší přípravka porazila Valašské Příkazy 21:5. Šimon Zádrapa dal sedm branek.

Starší žáci porazili Ústí 4:2. Dvě branky dal Matyáš Faldík.

Dorostenci porazili Bezměrov 3:1.

Branky: 7. Honza Janáč, 53. Radim Loucký, 89. František Novák – 71. Aleš Vejtasa
Sestava: Lukáš Hyžák – Adam Brhel, Filip Kulíšek, Filip Mrázek, Ondřej Fusek, Radim Loucký,
František Novák ©, Matěj Zádrapa, Jakub Číž, Jan Janáč, Marek Šerý, Dominik Hyžák, Jonáš
Filák, David Provázek, Jan Mikulášek, Robin Tichý, Vojtěch Mikulášek, Matěj Mikulášek
Za silného deště a skvělé divácké kulise jsme poprvé u nás přivítali celek z Bezměrova
od Kroměříže. Ač byli hosté velmi kompaktní a houževnatý soupeř, od první minuty jsme je
přehrávali fotbalovostí, rychlostí, důrazem, presinkem a jen vlastní nemohoucností
v zakončení a finální fázi nebyl zápas rozhodnutý už v prvním poločase. Do vedení jsme šli už
v 7. minutě, Ondra Fusek rozjel kombinaci na Františka Nováka, ten posunul na našeho
střelce, Honzu Janáče a ten zpoza dvacítky vystřelil a míč se odrazil od břevna do brány, 1:0.
Druhý poločas jsme proměnili v koncert zahozených šancí, kdy Honza Janáč nastřelil po
krásných akcích dvě tyčky, neproměnil penaltu a zahodili jsme plno dalších šancí, nájezdů,
úniků. V 53. minutě poslal náš kapitán Franta dlouhý míč Radimovi Louckému na lajnu, ten
s míčem prošel až do pokutového území, kde nekompromisní ranou zakončil pod břevno,
2:0. Hosté snížili po chybě naší obrany, kdy míč za sebe hlavičkoval Filip Kulíšek, na něj si
počkal hostující útočník, který, přes vysoko postaveného našeho gólmana, poslal míč do sítě,
1:2. Jedinou šanci v zápase měli hosté ze standartky z nebezpečné vzdálenosti, kterou ale
hráč Bezměrova poslal vedle. My jsme v 89. minutě vítězství pojistili, když ve vápně soupeře
prošel přes tři obránce František Novák a nechytatelně zavěsil, 3:1. Chceme naše hráče moc
pochválit za přístup k zápasu, za jejich týmové myšlení, jak se hecují a povzbuzují a vzájemně
si radí. Pro nás, trenéry, je radost s takovou partou pracovat.