21.09.2023

Mládež partnerských klubů valašského fotbalu - Krhová, Vidče, Prostřední Bečva, VKK, Liptál, Lidečko (21. září)

Čtvrtek patří mládeži našich partnerských klubů.

Krhová

Starší žáci v SD s Juřinkou porazili SD Horní Bečva/Prostřední Bečva 4:0. Branky: Jakub Solanský 2, Tadeáš Vavřík 2.

Vidče

Dorost
sd Jarcová/Jablůnka – sd Vidče/Val.Bystřice 7 : 1 ( 1 : 0 )

Branky : Pavlíček Jakub
Sestava : Mičkal Jan, Onderka Adam, Machýček Matyáš, Merta Adam, Dobeš Filip, Mičkal Robert, Vaculín David, Pavlíček Jakub, Tichavský Vít, Novák Lukáš, Kozák Tomáš ( stř. Jurka Lukáš, Dvořák Štěpán )
Fotbal se hraje na dva poločasy, což jsme asi prozatím někteří z nás nestačili zaregistrovat. Stejně jako na Juřince, doma s Liptálem tak i v Jarcové snesly první poločasy z naší strany parametry dorosteneckého fotbalu, tak půle druhé jsou doslova katastrofální. Ne jinak tomu bylo i v neděli dopoledne v Jarcové. Vědomi si toho, že na utkání odjíždíme s většinou hráčů ročníku 2008 volíme taktiku zabezpečené „zkušené“ obrany s aktivním napadáním rozehrávky soupeře a z co nejjednodušším přechodem do útoku. Jenže 40 vteřina zápasu, nedorozumění v obraně a soupeř jde sám na brankáře a bezpečně proměňuje 1:0. Nicméně snad nejrychlejší branka jakou jsme kdy inkasovali naštěstí s námi nezamává. Přežíváme úvodní tlak a postupně se osmělujeme i směrem dopředu. Dnes je však až moc patrná velká nezkušenost záložní řady tvořené komplet ještě vloni staršími žáky. Přesto jeden z těchto hráčů dnes vyniká, Jakub Pavlíček poprvé ve středu hřiště a byl to právě on, kdo se ujal režie naší hry a skoro jako jediný posouvá přesné míče dopředu na v utkání výborného Lukáše Nováka. Právě Lukáš Novák vniká do šestnáctky a servíruje míč před bránu na Tomáše Kozáka. Ten místo důrazu v zakončení volí zpracování, míč mu odskakuje a v tutové šanci je zablokován domácím obráncem. V další tutovce se ocitá opět Lukáš Novák, dobře obchází brankáře, ale zbrkle zakončuje mimo prázdnou bránu. Domácí svým nedůrazem pouštíme do šancí až v závěrečné pětiminutovce první půle, ale obě stoprocentní šance naštěstí pro nás Jan Mičkal chytá. V kabině nabádáme tým ke koncentraci, hlavně ze začátku poločasu druhého, ať se neopakuje stejný start jako na Juřince, ale marně. 48.min. nedůraz při bránění rohového kopu, 53.min. sólo domácího hráče středem skoro z poloviny hřiště 3:0 a je po zápase. Jak moc v tu chvíli mrzí neproměněné samostatné sólo na brankáře Lukáše Nováka hned v první minutě druhé půle. Utkání se mohlo vyvíjet úplně jiným směrem. Po patnácti minutách druhé půle stahujeme dle domluvy s trenéry mužů Lukáše Nováka a Matyáše Machýčka a utkání dohráváme bez možnosti střídat. Krásnou střelou Jakuba Pavlíčka z hranice velkého vápna k tyči snižujeme na 3:1 a chvíli doufáme ve zvrat v utkání. Soupeř náš však jasně přehrává a utkání proměňuje ve svou exhibici. V 71, 77, 79 a 86.min. přidává ještě čtyři branky a my odcházíme z krásně připravené hrací plochy s debaklem. Trenér Vladislav Basel
Starší žáci
sd Vigantice/Dolní Bečva – sd Val.Bystřice/Vidče 0 : 2 ( 0 : 1 )

Branky : Randýsek Václav, Mičkal Tadeáš
Sestava : Petružela Adam, Špaková Anežka, Raždík Vojtěch, Závorka Roman, Křenek Robert, Mičkal Tadeáš, Kopecký Matyáš, Randýsek Václav, Mandula Ondřej, Špak Vojtěch, Pastor Marek
Ve vyrovnaném utkání jsme nakonec střelecky úspěšnější a ve Viganticích vítězíme. První střelu utkání vysílá na domácího gólmana Tadeáš Mičkal, ale ten ji v pohodě chytá. Vzápětí také zakončují svou akci střelou na bránu domácí, pozorný Adam Petružela vyráží na roh. Akce středem hřiště, narážečka Roberta Křenka na Tadeáše Mičkala, ten pálí k tyči gólman chytá. Znovu stejná dvojice a tentokráte zakončuje Robert Křenek vysoko nad bránu. Přichází 32.min. a Tadeáš Mičkal dává míč do křídla na Václava Randýska a ten z rohu vápna na vzdálenější tyč střelou nad domácího brankáře otevírá skóre utkání 0:1. V závěru poločasu ještě přímý kop Marka Pastora pozorný gólman domácích chytá. Druhá půle a na jejím začátku pálí z velkého vápna Ondřej Mandula, avšak doprostřed přímo na brankáře. Během druhé půle se nám nevyhnou zranění a jak Tadeáš Mičkal tak i Matyáš Kopecký dohrávají utkání se sebezapřením. Jejich výkon oproti první půli je poloviční a my se spíš bráníme, ale domácí do vyložených šancí nepouštíme. Pozorná obrana odkopává míče vždy do bezpečí. Po delší době dobrá akce a Vojtěch Špak postupuje z poloviny hřiště na bránu, střílí pouze na gólmana. V 66.min. střílíme druhou branku. Robert Křenek naráží Tadeáši Mičkalovi, ten prochází mezi dvěma bránícími hráči a pálí na bránu. Gólman vyráží před sebe a dobíhající střelec hlavou umísťuje míč za jeho záda do sítě 0:2. Pochvala celému týmu za bojovný výkon. Trenér Radek Mičkal
Mladší žáci
sd Vidče/Val.Bystřice – Hrachovec černí 5 : 5 ( 3 : 3 )

Branky : Vaculín Teodor 2x, Kopecký Simon, Mičkal Kryštof, Randus Štěpán
Sestava : Vaculín Michal, Barabášová Veronika, Jurčová Nela, Závorková Nikola, Mičkal Kryštof, Ryboň Petr, Vaculín Teodor, Štefánik Dominik, Stibor Filip, Kopecký Simon, Barabáš Vlastimil, Poledník Denis, Petružela Tomáš, Kramolišová Emma, Divín Jiří, Randus Štěpán
V nedělním zápase jsme narazili ve Valašské Bystřici na tým Hrachovce, nacházející se před utkáním na prvním místě tabulky. Začátek zápasu nám příliš nevychází a již ve druhé minutě jsme si dali nešťastný vlastní gól 0:1. Srovnáváme Simonem Kopeckým a zásluhou Teodora Vaculína jdeme do vedení 2:1. Tentokráte srovnává soupeř, ale vedení na naší stranu opět překlápí Kryštof Mičkal. Ještě do poločasu však hostující tým srovnává na 3:3. I druhá půle je nesmírně vyrovnaná a na branky Teodora Vaculína a Štěpána Randuse vždy dokáže soupeř reagovat. Zápas tak končí spravedlivou remízou 5:5. Po celé utkání se snažíme děti motivovat tím, že zápas končí až posledním hvizdem rozhodčího a je vždy dost času na změnu výsledku. A to tým plnil, bojoval a šel si za svým cílem dnes neprohrát. Krásná atmosféra fanoušků obou táborů, kterou nám můžou závidět i týmy dospělých. Dnes nechci hodnotit jen náš tým, ale oba týmy. Děti předváděly krásný fotbal a bylo vidět, že je fotbal baví, hrají srdcem a dali do toho vše. Jediná kaňka na zápase je, že nebyl rozhodčí což vedlo menším roztržkám mezi trenéry. Ale i to k fotbalu patří a po posledním hvizdu jsme na vše zapomněli a kamarádsky si podali ruce. Velké díííky fanouškům obou týmů a děkuji za dnešní pomoc trenéru starších žáků Radimu Kopeckému. Trenér Jiří Vaculín
Starší přípravka
Vidče – Valašská Bystřice 7 : 5 ( 5 : 3 )

Branky : Randus Štěpán 2x, Glóza Daniel 2x, Divín Jiří 2x, Cáb Matyáš
Sestava : Mikulenka Josef, Kuběj Denis, Barabáš René, Duda Mikuláš, Cáb Matyáš, Špaková Eliška, Pisárik Adam, Glóza Daniel, Vančura Alex, Randus Štěpán, Divín Jiří, Tkačík Dalibor, Barabášová Veronika, Kramoliš Jakub
Utkání na domácí půdě s týmem sousední Valašské Bystřice pro nás začalo velmi dobře a hned v první minutě střílí Maty Cáb branku 1:0. O dvě minuty později však soupeř nejenže srovnává na 1:1, ale poprvé a naposled v zápase se ujímá vedení. Snažíme se srovnat, bojujeme, ale naše střely zastavuje buďto tyč, nebo břevno. Konečně v 18.min. střílí gól Dan Glóza a srovnává na 2:2. Následují branky Štěpána Randuse a všudypřítomného Jirky Divína, který jako vždy stíhá bránit i útočit a působí tak soupeřům vždy velké potíže. V závěru poločasu zvyšuje Dan Glóza na 5:2, ale poslední slovo má soupeř. Poločas 5:3 pro nás. Nástup do druhého poločasu nepodceňujeme a ve 32.min. se prosadí svou důsledností a tahem na branku Štěpán Randus 6:3. Soupeř ovšem bojuje dále a o minutu později opět snižuje na rozdíl dvou branek. Přestože se snažíme a všichni bojují doslova o každý centimetr hřiště, je to opět hostující tým, který střílí ve 39.min. branku a utkání pořádně dramatizuje 6:5. Naši kluci a holky se však nevzdávají, pokračují v poctivé práci, důsledně brání a vyráží do protiútoku a dnes prostě chtějí zvítězit. Ve 41.min. je v pokutovém území faulován Štěpán Randus a nařízený pokutový kop bezpečně proměňuje Jirka Divín. Zápas končí naším vítězstvím 7:5. Obě družstva bojovala ze všech sil a předváděla krásný fotbal plný nádherných akcí. Kdo přišel myslím si, že viděl parádní fotbal a velkou radost děti ze hry. Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům za podporu a vytvoření krásné atmosféry. Trenér Vladimír Nerád
Mladší přípravka
Sestava : Ryboň Samuel, Tkačík Stanislav, Gerla Jonáš, Maléř Eliáš, Pospěch Vít, Poledník Patrik, Měrka Damián, Lašák Lukáš, Cáb Sebastián, Novák Petr, Vávra Vít, Vávrová Tea
V pořadí třetí turnaj se konal na domácí půdě ve Vidči. A hned v úvodu samotného hodnocení je potřeba poděkovat kolegům trenérům Radkovi Mičkalovi a Jiřímu Vaculínovi za pomoc s organizací, neboť ta včetně objednaného luxusního počasí vyšla na jedničku s hvězdičkou. Tři krásně připravená hřiště, šest týmu z blízkého okolí a patnáct parádních utkání bez časové prodlevy. Za necelé dvě sobotní dopolední hodiny odcházely všechny děti a že jich na turnaji bylo kolem padesáti, spokojeny ze hry, plny zážitků a příjemně sportovně unaveny. Na turnaji šest družstev. Valašská Bystřice, Zubří, Hutisko, Vigantice, spojený tým Horní a Prostřední Bečvy a domácí celek. Pět zápasů s hracím časem 1x13.min. Na turnaji jediná výhra, o to však cennější, že přišla v posledním zápase a brankou v posledních minutách utkání. Celkově jen dvě vstřelené branky a jediný střelec Eliáš Maléř. Při onemocnění pro tým klíčového hráče Vaška Pastorka nebyla hra z naší strany pro oko rodičů moc lahodná, ale stále jsme ve většině úplnými začátečníky a tím že se jednalo o domácí turnaj, jsme navíc dali příležitost zahrát si všem co poctivě chodí na tréninky, tedy i těm nejmenším. V bráně se vystřídali opět tři brankáři a chvílemi pěkné fotbalové akce z naší strany střídaly ty horší. Makáme dál, na dětech je vidět, že je fotbal baví i když někdy u nich nad poslušností vítězí ta horší vlastnost - nezbednost, ale to k tomuto věku patří. I my jsme nebývali jiní. Trenéři Vladislav Basel a Zdeněk Němec

Prostřední Bečva

Starší přípravka v SD s Horní Bečvou prohrála v Rožnově 1:13.

Mladší žáci v SD s Horní Bečvou vyhráli na Dolní Bečvě 2:1 po brankách Jakuba Fiuráška a Adama Ježe.

Starší žáci v SD s Horní Bečvou prohráli s SD Krhová/Juřinka 0:4.

VKK

Starší přípravka v SD s Nový Hrozenkovem Modří bude hrát 5. října v Zašové.

Mladší přípravka v SD s Novým Hrozenkovem Červení bude hrát 21. října v Liptále.

Mladší žáci vyhráli v Jaroslavicích 8:0. Jaroslav Pastucha a František Plánka se trefili dvakrát.

Starší žáci prohráli v Jaroslavicích 10:0.

Dorostenci porazili SD Hrachovec/Podlesí 3:1. Branky: Adam Pavlačka, Tomáš Koňařík a Antonín Balcar

Liptál

Starší přípravka má odloženo utkání na 21. října proti SD VKK/Nový Hrozenkov Červení.

Mladší žáci prohráli se Vsetínem B 2:16.

Starší žáci prohráli s SD Kateřinice/Ratiboř 15:0.

Dorostenci prohráli s SD Horní Bečva/Hutisko 0:5.

Lidečko

Starší přípravka prohrála s Ústím 5:12.

Mladší žáci měli volný los.

Starší žáci prohráli na Hovězí 2:1.

Dorostenci přejeli Mladcovou 12:0.

Branky: 3. František Novák, 9. Ondřej Ščotka, 10. a 56. Jan Vaněk, 11. Matěj Zádrapa, 20.
Marek Šerý, 38. a 72. Jan Janáč, 44. Filip Mrázek, 45., 80. a 88. Jakub Číž

Sestava: Matěj Mikulášek – Adam Brhel, Filip Kulíšek, Filip Mrázek, Ondřej Fusek – Matěj
Zádrapa, František Novák ©, Jan Vaněk, Jakub Číž, Marek Šerý, Ondřej Ščotka, Jan Janáč,
Jonáš Filák, Dominik Hyžák, Matyáš Faldík, Jan Mikulášek, Patrik Hyžák, Lukáš Hyžák
V dalším venkovním utkání v Mladcové to bylo od první minuty na jednu branku a po
deseti minutách byl zápas rozhodnutý, otázkou bylo, kolik branek domácím dáme. Oni byli
sice snaživí, ale my jsme je přehrávali pohybem, fotbalovostí, nápaditostí, presinkem. Skóre
se měnilo hned po třech minutách. Matěj Zádrapa skvěle zatáhl míč po lajně, přihrál pod
sebe, Ondra Ščotka promáchl, kapitán František Novák už se trefil z penalty přesně placírou,
1:0, V 9. minutě, poslal Ondra Fusek krásnou průnikovku na rozběhnutého jmenovce Ščotku,
ten šel sám na bránu, golmanovi domácích dal kliku a zakončil do prázdné, 2:0. O minutu
později poslal Franta míč na lajnu, Matěj opět skvěle přihrál před bránu na Honzu Vaňka a
ten zakončil do prázdné brány, 3:0. O pár vteřin později zatáhl míč Ondra Ščotka, poslal ho
před bránu a Matěj Zádrapa na zadní tyči nechytatelně zakončil, 4:0. Ve 20. minutě předložil
Franta průnikovku na Ondru Ščotku, ten zatáhl, vystřelil a Marek Šerý přes domácího hráče
míč za čáru dotlačil, 5:0. Ve 37. minutě Honzu Janáče ve vápně fauloval domácí obránce a
sám postižený nekompromisně proměnil, 6:0. Ve 44. minutě jsme se krásně prosadili z rohu.
Honza Janáč skvěle poslal míč před bránu do ideálního místa, kde se do hlavy pověsil Filip
Mrázek a nedal golmanovi šanci, 7:0. O minutu později si čtvrtý kanadský bod v zápase
připsal náš nejlepší hráč, Matěj Zádrapa, který předložil Kubovi Čížovi a ten střelou
s přehledem zakončil, 8:0. Ve druhém poločase už jsme trošku polevili, i když jsme zahodili
ještě velké množství šancí. V 55. minutě předvedl další skvělou akci Ondra Ščotka, který
předvedl průnik po lajně, nacentroval přesně do míst, kde mu naběhl Honza Vaněk a ten
hlavou nedal golmanovi šanci, 9:0. V 71. minutě získal míč Ondřej Fusek, přihrál Honzovi
Janáčovi a ten z hranice penalty opět rozvlnil síť, 10:0. V 80. minutě přihrál Honza Mikulášek
Kubovi a ten opět s přehledem zakončil, 11:0. Pak jsme si vybrala slabší chvilku i naše obrana,
kdy po špatné zpětné přihrávce domácí útočník nedal Matějovi šanci, 86. minuta 1:11. Ale
poslední slovo a hattrick v zápase uzavřel Kuba Číž, který rozehrál standartku, odražený míč
poslal do vápna Adam Brhel a Kuba jej zádami poslal do brány, 1:12. V tomto zápase chceme
opět naše hráče pochválit za snahu, týmovost, zaujetí. Předvedli jsme několik krásných,
rychlých a přímočarých akcí. A Taky moc celému týmu děkujeme za jejich přístup během