Mládež partnerských klubů valašského fotbalu - Krhová, Vidče, Prostřední Bečva, VKK, Liptál, Lidečko (19. října)

Starší žáci prohráli doma s SD Kelč/Rajnochovice 0:2.

Dorost
Valašské Příkazy – sd Vidče/Val.Bystřice 1 : 2 ( 0 : 1 )
Branky : Kubját Jakub, vlastní

Sestava : Mičkal Jan, Pupík Ondřej, Merta Adam, Vaculín David, Dobeš Filip, Mičkal Robert, Novák Lukáš, Pavlíček Jakub, Machýček Matyáš, Kubját Jakub, Pomkla Sebastian ( stř. Kozák Tomáš, Polášek Kryštof, Dvořák Štěpán, Onderka Adam, Kraus Tomáš )
Druhá výhra v sezóně a opět venku se nerodila lehce. První půle z naší strany výborná a kdybychom po pětačtyřiceti minutách vedli větším brankovým rozdílem, nikdo by se z přítomných diváků nemohl divit. Začátek utkání patří domácím a hlavně přes naší pravou stranu podnikají nebezpečné akce. Nicméně nám vychází střídání a příchodem Adama Onderky nejenže eliminujeme tuto část hřiště, ale navíc tento hráč svým důrazem nutí k chybě domácího obránce, který volí špatně malou domů. Míč vystihuje Jakub Kubját, obchází brankáře a do prázdné brány otevírá ve 24.min. skóre utkání 0:1. Následně se ve stoprocentní gólové příležitosti ocitá Tomáš Kraus, ale v zakončení míjí odkrytou bránu. Také další gólová příležitost je tutová. Centr do šestnáctky na Ondřeje Pupíka, ten je při zpracování míče faulován a následuje pokutový kop. Míč si staví Lukáš Novák a míří bohužel do brankáře – v dnešním utkání na tomto postu nastoupivšího hráče domácích Baránka. Domácí brankář se vyznamenává i v následujících minutách, kdy chytá nejprve rohový kop Adama Onderky mířící přímo do brány a následně i pěknou střelu Jakuba Pavlíčka do šibenice. První poločas tak končí naším hubeným vedením o jednu branku. Do druhého poločasu již nenastupuje střední záložník Lukáš Novák, šetřící se na odpolední utkání mužů a na naší hře je to znát. Už se tak nedostáváme do šancí, ale přeci jen hned ze startu ve 49.min. střílíme branku druhou. Střílí si ji vlastně sami domácí. Jakub Kubját uniká po křídle, před bránou hledá Sebastiana Pomklu, ale ještě před ním obránce snažící se míč odkopnout mimo šestnáctku trefuje spoluhráče a od něj se míč odráží do sítě 0:2. V 61.min. jak jinak než po pravé straně uniká hostující obraně Polách, centruje před bránu a tam se nejlépe orientuje Šarátek a doklepává míč za záda Jana Mičkala 1:2. Domácí rázem ožívají, tlačí se za srovnáním a k ještě většímu tlaku jim dopomáháme sami vlastní nedisciplinovaností. V 71.min. je po zbytečné druhé žluté kartě vyloučen Jakub Kubját a my závěrečných dvacet minut dohráváme o deseti. Obrana včele se stoperem Adamem Mertou však dnes pracuje spolehlivě a až na jedno zaváhání domácí do šancí nepouští. To po večerním dešti a předzápase mužů na již rozbahněném terénu uklouzá při vyběhnutí hostující brankář, míč na chvíli poskakuje v šestnáctce, ale naštěstí opět končí v náruči našeho gólmana. Za lépe zvládnutý první poločas po v poli vyrovnaném zápase zasloužené vítězství hostujícího celku. Příští neděli poslední mistrovský zápas, doma ve Vidči zatím bez prohry suverénní Juřinka. Trenér Vladislav Basel
Starší žáci
sd Zašová/Hrachovec – sd Val.Bystřice/Vidče 1 : 5 ( 0 : 4 )
Branky : Mičkal Tadeáš 2x, Mitáš Dominik, Křenek Jan, Vaculín Teodor

Sestava : Petružela Adam, Raždík Vojtěch, Závorka Roman, Křenek Robert, Mičkal Tadeáš, Kopecký Matyáš, Mandula Ondřej, Špak Vojtěch, Pastor Marek, Mitáš Dominik, Kopecký Simon, Vaculín Teodor, Křenek Jan, Šrámek Ondřej, Špaková Anežka, Mitáš Theodor
Zápas hned v úvodu ovládáme krásnými kombinacemi a přihrávkami a po osmi minutách vedeme zaslouženě rozdílem tří branek. Skóre utkání otevírá již v první minutě Dominik Mitáš, který využívá nahrávky Tadeáše Mičkala a střelou k tyči nedává domácímu gólmanovi šanci 0:1. O pět minut později akci dvojice Mičkal – Mitáš tentokráte zakončuje střelou pod břevno Jan Křenek 0:2. Tadeáš Mičkal je dnes pro nás klíčovým hráčem a je takřka u všech našich šancí. V 8.min. je to on, kdo nachází na velkém vápně Teodora Vaculína, který přesnou střelou k tyči upravuje skóre na 0:3. Poté hrozí domácí nejprve střelou na gólmana a hned vzápětí vedle brány. Na druhé straně Teodor Vaculín posouvá míč na Tadeáše Mičkala, ale ten zakončuje ve vyložené šanci levačkou z penalty nad. V 18.min. přichází nejhezčí akce utkání. Tadeáš Mičkal do lajny na Simona Kopeckého, ten pod sebe na bráchu Matyáše, narážečka do vápna na Tadeáše Mičkala a ten s přehledem uklízí míč k tyči 0:4. Druhý poločas a na jeho začátku faul na Roberta Křenka, trestný kop zahrává Tadeáš Mičkal a krásnou střelou pod břevno zvyšuje ve 38.min. na 0:5. Přichází 43.min. a v ní faul Vojtěcha Raždíka uvnitř velkého vápna, následuje pokutový kop a domácí snižují na 1:5. V dalších minutách střela Jana Křenka míří nad bránu a akce Tadeáše Mičkala, který se do zakončení prokličkoval po lajně končí lobem na brankáře, ale míč míří těsně vedle. Dnes vynikající výkon ve středu hřiště tria Tadeáš Mičkal, Teodor Vaculín a Robert Křenek. Ale samozřejmě super zápas od všech a konečně to co se snažíme natrénovat se dnes promítlo i do hry a bylo vidět. Trenér Radek Mičkal
Mladší žáci
sd Vidče/Val.Bystřice – sd Prostřední/Horní Bečva 0 : 1 ( 0 : 0 )

Sestava : Vaculín Michal, Barabášová Veronika, Jurčová Nela, Závorková Nikola, Mičkal Kryštof, Vaculín Teodor, Štefánik Dominik, Stibor Filip, Kopecký Simon, Poledník Denis, Petružela Tomáš, Kramolišová Emma, Randus Štěpán, Mitáš Dominik, Nerád Adrian, Divín Jiří, Karafiát Lukáš
Starší přípravka
Vidče – Horní/Prostřední Bečva 15 : 1 ( 9 : 0 )
Branky : Randus Štěpán 4x, Cáb Matyáš 3x, Špaková Eliška 2x, Kuběj Denis 2x, Glóza Daniel, Divín Jiří, Pisárik Adam, Barabáš René

Sestava : Mikulenka Josef, Kuběj Denis, Barabáš René, Duda Mikuláš, Špaková Eliška, Pisárik Adam, Glóza Daniel, Randus Štěpán, Divín Jiří, Tkačík Dalibor, Barabášová Veronika, Kramoliš Jakub, Mikuda Jan, Zátorský Ondřej, Hanák Jáchym, Vančura Alex, Cáb Matyáš, Hajný Jiří
Podzimní část sezóny jsme zakončili utkáním na Sahaře s týmem Horní/Prostřední Bečvy v plném počtu všech 18 dětí. Vstup do utkání se nám povedl a jedna krásnější akce střídala druhou. Během 11 minut se gólově postupně prosazují Štěpán Randus, Maty Cáb, Eliška Špaková a Dan Glóza což znamená vedení 4:0. Nadále důsledně bráníme a snažíme se kombinovat což přináší další šance a během tří minut (18-20) zvyšuje nejprve Maty Cáb a poté 2x Štěpán Randus. Na chvilku malinko polevujeme a z toho plynou šance i na druhé straně. Co ale nezastaví naše obrana, to likviduje bezchybný Pepík Mikulenka. Ve 28 minutě se gólově prosazuje Jirka Divín a o minutu později Adam Pisárik. Poločas tak končí 9:0. Nástup do druhého poločasu vychází opět lépe nám a jsou to opět Štěpán a Maty, kteří navyšují skóre. Další góly přidává Denis Kuběj, Renda Barabáš a opět Denis Kuběj 14:0. Poté se gólově prosazuje soupeř, ale v závěru utkání střílí gól Eliška Špaková a uzavírá skóre na konečných 15:1. Dnes opět všichni ukázali, že mají obrovskou chuť nejen fotbal hrát, ale především hrát ho jako tým! Byl to kombinační a bojovný fotbal plný přihrávek a krásných fotbalových akcí před vynikající diváckou atmosférou. Děkuji všem za podporu. Byli jste skvělí. Trenér Vladimír Nerád
Mladší přípravka
Sestava : Hanák Kryštof, Randýsek Vít, Lašák Lukáš, Maléř Eliáš, Juřica Jáchym, Gerla Jonáš, Tkačík Stanislav, Pospěch Vít, Novák Petr, Cáb Sebastián

Domácí turnaj, předposlední na podzim 2023. To je vždy velká událost nejen pro hráče, ale i pro trenéry, rodiče a rodinné příslušníky. Dnes jsme měli opět tu čest přivítat soupeře z okolí, zahrát si zápasy a strávit sobotní dopoledne pohybem na hřišti. Nádherné počasí a jeden z posledních krásných dnů v letošním roce. Tři týmy Valašská Bystřice, Hutisko a my. Zubří z důvodu nemocí hráčů omluveno. Hodina a půl a v ní šest zápasů s časem 1x12.min., každý s každým dvakrát. Oslabeni nemocemi věkově starších hráčů na turnaji bez výhry se dvěma vstřelenými góly zásluhou Eliáše. V bráně dnes jako jednička Kryštof a v jednom zápase jej nahradil Jonáš. Přesto že jsme nevyhráli, vydařený turnaj a poděkování všem naším hráčům za předvedené výkony. Na těch co pravidelně trénují je již teď vidět obrovský výkonnostní posun oproti prvním turnajům. Příští týden v sobotu do Vigantic, tak uvidíme zda nám počasí dovolí turnaj odehrát na trávě přírodní, nebo už na té umělé. Trenéři Vladislav Basel a Zdeněk Němec

Prostřední Bečva

Starší přípravka v SD s Horní Bečvou prohrála s Vidčí 1:15.

Mladší žáci v SD s Horní Bečvou porazili brankou Vojtěcha Vojkůvky SD Vidče/Valašská Bystřice 1:0.

Starší žáci v SD s Horní Bečvou prohráli s SD Vigantice/Dolní Bečva 1:3.

VKK

Starší přípravka v SD s Novým Hrozenkovem Červení prohrála s Hovězím 5:11.

Starší přípravka v SD s Novým Hrozenkovem Modří porazila Dolní Bečvu 30:3. Sedm branek dal František Plánka.

Mladší žáci prohráli v Chropyni 3:5.

Starší žáci se stejným soupeřem 2:3.

Dorostenci porazili Příluky 4:0.

Liptál

Starší přípravka dohraje podzim 19. října doma proti Lidečku.

Mladší žáci remizovali doma s Francovou Lhotou 2:2.

Starší žáci prohráli na Hovězí 14:0.

Dorostenci hráli s SD Ratiboř/Kateřinice 0:0.

Lidečko

Starší přípravka dohrává podzim 19. 10. v Liptále.

Mladší žáci prohráli na Hovězí 4:1.

Starší žáci prohráli ve Valašské Polance 2:1.

Dorostenci prohráli doma s SD Hrachovec/Podlesí 2:4.

Branky: 6. Jan Vaněk, 64. Filip Mrázek – 3. Soima, 13. Kubíček, 34. Němec, 35. Rédl
Sestava: Lukáš Hyžák – Ondřej Fusek, Filip Kulíšek, David Provázek, Matěj Zádrapa, Radim
Loucký, František Novák ©, Jan Vaněk, Jakub Číž, Jan Janáč, Filip Mrázek, Dominik Hyžák,
Marek Šerý, Robin Tichý, Adam Brhel, Vojtěch Mikulášek

Na tento náš další domácí zápas jsme se moc těšili. Čekal nás nejproduktivnější tým
naší soutěže a čekali jsme, že by se mohl hrát pěkný fotbal. Nám se ale tento zápas nepovedl.
Už jsme do něj špatně vstoupili. Ve 3. minutě dostal hostující rychlík Soima míč za obranu, od
půlky jej křižovali Ondra Fusek a Honza Janáč, ale ani jeden jej za cenu faulu nezastavil a on
s přehledem skóroval podél vyběhnuvšího Lukáše v bráně, 0:1. O dvě minuty později přišel
jeden z důležitých momentů zápasu. Hostující obránce poslal gólmanovi těžkou „malou
domů“, která směřovala do brány, hostující brankář míč zastavil jen za pomoci ruky, mladý
rozhodčí sice odpískal nepřímý volný kop, ale brankáře Hrachovce nevyloučil. Nepřímý kop
rozehrál František Novák lehkým přistrčením na Honzu Vaňka a ten zeď propálil po zemi, 6.
minuta 1:1. První poločas se nám ale hrubě nepovedl. Hosté byli rychlejší, lepší, důraznější a
taky fotbalovější. My jsme byli jejich přístupem a rychlostí zaskočeni a do konce první půlky
jsme se z letargie neprobrali. Ve 13. minutě jsme si na hranici naší „dvacítky“ dávali přednost
tak dlouho, až si míč v pohodě sebral hostující Kubíček a nad Lukáše pěknou střelou zavěsil,
1:2. Mezi 33. a 35. minutou hosté zahrávali dva rohy, oba úplně v klidu proměnili, když jsme
je vůbec nepokryli, 1:4. O poločase jsme pozměnili rozestavění, dva borci nám odstoupili
kvůli zranění, ale do druhého poločasu jsme vstoupili úplně jinak do 50. minuty jsme zahodily
tři jasné šance Honza sám před bránou neproměnil a dvě standartky nám výborně vytáhl
hostující gólman. Snížení jsme se dočkali až v 64. minutě, kdy po rohu Honzi Janáče skvěle
hlavičkoval Filip Mrázek, 2:4. Během druhého poločasu měli hosté pouze dvě šance, po
našich chybách ve středu pole a rychlých brejcích. Zato my jsme druhý poločas opět
neproměnili několik jasných šancí. Je to škoda, protože jsme mohli nejen vyrovnat, ale i
zápas otočit. My jsme si prostě dnes tři body nezasloužili, i když jsme celý druhý poločas hráli
na jednu bránu. Vstoupili jsme do zápasu vlažně a celý poločas jsme do zápasu nedávali sto
procent. Ale chyby jsme v tomto zápase udělali všichni, jak hráči, tak i trenér. Věřím, že tato
prohra bude pro nás motivací do dalších zápasů.