Mládež partnerských klubů valašského fotbalu - Krhová, Vidče, Prostřední Bečva, VKK, Liptál, Lidečko (12. října)

Starší žáci po brance Jakuba Solanského remizovali v Zubří 1:1.

Vidče

Dorost
sd Vidče/Val.Bystřice – sd Val.Polanka/Francova Lhota 0 : 2 ( 0 : 0 )

Sestava : Mičkal Jan, Pupík Ondřej, Pavlíček Vojtěch, Merta Adam, Dobeš Filip, Mičkal Robert, Novák Lukáš, Pavlíček Jakub, Vaculín David, Kubját Jakub, Pomkla Sebastian ( stř. Kozák Tomáš, Polášek Kryštof, Petružela Daniel, Tichavský Vít, Šimša David, Onderka Adam. Po parádním vítězství minulý týden v Ratiboři jsme v nedělním domácím utkání moc chtěli uspět a posunout se vyrovnanou dolní polovinou tabulky směrem nahoru. Bohužel nepodařilo se. Nebyl to špatný zápas a hlavně ve druhém poločase jsme hosty doslova přišpendlili na vlastní polovině, ale když nedáte branku ani z těch nejvyloženějších šancí, nemůžete zvítězit. Do utkání jsme nastoupili takřka v totožné sestavě jako v Ratiboři a jen zraněného Štěpána Vajtera nahradil na pozici stopera Vojtěch Pavlíček. Dobře jsme eliminovali nebezpečné útočníky hostujícího týmu, nepouštěli je do šancí, ale to samé platilo i na druhé straně. V prvním poločase jsme se tak vlastně dostali jen do dvou šancí. Tu první Jakub Kubját špatně v zakončení vyhodnotil a místo toho, aby se pokusil vyběhnuvšího brankáře přehodit, nahrával pod sebe. A v té druhé po rohovém kopu šla hlavička Adama Merty z malého vápna do rukou výborně chytajícího brankáře hostí. Do poločasu druhého jsme změnili rozestavení na 4-3-3, do středu pole zařadili Davida Šimšu, který rozhýbal naši hru. V první tutové šanci se ocitá Lukáš Novák. Sám před brankářem jej však nedokáže prostřelit. To hosté na druhé straně jsou stoprocentně produktivní a Daněk nám předvádí, jak se střílí branky. Ač obsazen tak mezi třemi hráči z hranice velkého vápna míří přesně k pravé tyči a v 52.min. otevírá skóre utkání 0:1. Inkasovaná branka ještě více zvyšuje naší aktivitu. Následuje série rohových kopů, ale v zakončení jsme nedůrazní a nejsme schopni při závarech před bránou dotlačit míč do sítě a srovnat. A tak přichází trest. V útočném pásmu na pravé straně ztrácíme míč, soupeř jej jednoduše posílá nákopem dopředu, kde si míč v 68.min. Kopecký navádí na střelu a krásně vymetá šibenici Mičkalovy brány 0:2. Posledních dvacet minut zápasu je takřka na jednu bránu. Nedaří se nám však překonat hradbu bránících hostujících hráčů a pokud ano, tak nás vychytává skvělý brankář. Dobře mířenou střelu Davida Šimši i s pomocí tyče vytěsňuje na roh, střelu Vojtěcha Pavlíčka z trestného kopu mířící do šibenice taktéž. Brankou nekončí ani poslední šance zápasu, kdy po rohovém kopu Davida Šimši a dorážce Vojtěcha Pavlíčka hostující obránce vykopává míč z brankové čáry. Dnes bychom branku nedali ani do půlnoci a tak si po dvou vydařených akcích odvážejí všechny tři body hosté do Polanky. Snad tomu za týden v utkání mužů bude obráceně a všechny body zase poputují zpět do Vidče. Trenér Vladislav Basel
Starší žáci
sd Val.Bystřice/Vidče – Zubří 1 : 1 ( 0 : 0 )

Branky : Mičkal Tadeáš
Sestava : Petružela Adam, Raždík Vojtěch, Závorka Roman, Křenek Robert, Mičkal Tadeáš, Kopecký Matyáš, Mandula Ondřej, Špak Vojtěch, Pastor Marek, Mitáš Dominik, Kopecký Simon, Vaculín Teodor, Křenek Jan
Ve čtvrtečním odloženém utkání 6.kola se hrál vyrovnaný zápas, kdy většina hry se odehrává od šestnáctky k šestnáctky bez větších šancí. Střela zpoza vápna od Jana Křenka končí v náruči gólmana, Tadeáše Mičkala jde nad bránu a přihrávka Tadeáše Mičkala na Dominika Mitáše mezi hostující hráče sice končí gólem, ale je docílen z metrového ofsajdu a neplatí. I v druhém poločase pokračuje čekání na branku. Střela Vojtěcha Špaka míří do středu brány, přímý kop Marka Pastora míří nad břevno. V 53.min. přichází kombinace hostů, na jejímž konci je přesná střela mířící za zády Adama Petružely 0:1. Snažíme se, tlačíme soupeře, ale nepřesnostmi ve finálních přihrávkách se nám nedaří dostat se do vyložených šancí. Přichází sice rohové kopy, ale nic z toho. Když už to vypadá na vítězství hostujícího týmu, přichází v 70.min. faul na rohu velkého vápna, míč si bere Tadeáš Mičkal a krásnou střelou nad zdí do šibenice vyrovnává na konečných 1:1. Trenér Radek Mičkal
sd Horní/Prostřední Bečva – sd Val.Bystřice/Vidče odloženo na naši žádost
Mladší žáci
sd Vidče/Val.Bystřice – Hrachovec modří 1 : 4 ( 0 : 3 )

Branky : Randus Štěpán
Sestava : Vaculín Michal, Barabášová Veronika, Jurčová Nela, Závorková Nikola, Mičkal Kryštof, Ryboň Petr, Vaculín Teodor, Štefánik Dominik, Stibor Filip, Kopecký Simon, Poledník Denis, Petružela Tomáš, Kramolišová Emma, Randus Štěpán, Mitáš Dominik, Nerád Adrian, Divín Jiří
Nedělní utkání v deštivém počasí. Na umělé trávě nám patří úvod utkání. Rohový kop, míč prochází celým vápnem a nikdo z nás nezakončuje. To co jsme si říkali před zápasem a trénovali opět nesplnili. Velká škoda neboť následoval rychlý protiútok a náš brankář chytá míč mimo pokutové území. Žlutá karta a trestný kop, který soupeř proměňuje. Další dva inkasované góly v prvním poločase byly po důrazném dobíhání soupeře při odraženým míčích. Právě důraz nejen v zakončení, ale i v osobních soubojích nám prozatím chybí. Naše dvě gólové šance, které jsme si vytvořili v prvním poločase tak zůstaly nevyužity. Přesto v závěru poločasu druhého zaslouženě střílíme zásluhou Štěpána Randuse naši jedinou branku a korigujeme stav utkání na 1:4. Po celý zápas jsme se snažili být vyrovnaným soupeřem vedoucímu týmu tabulky, ale přeci jen se mi zdá, že poslední dva zápasy tak nějak ztrácíme chuť a náboj do fotbalu a bez toho se nemůže vyhrávat. Musíme opět zvednout hlavu a začít se bavit fotbalem. Tento týden společně zatrénovat a pořádně se připravit na dalšího soupeře. Díky Honzovi Heryánovi za pomoc s vedením týmu a všem přítomným divákům za podporu a za to že v tak sychravém počasí dorazili povzbudit své děti ! Trenér Jiří Vaculín
Starší přípravka
Zubří „B“ – Vidče 4 : 13 ( 1 : 8 )

Branky : Divín Jiří 3x, Randus Štěpán 2x, Kuběj Denis 2x, Špaková Eliška 2x, Glóza Daniel, Kramoliš Jakub, Hanák Kryštof, Pisárik Adam
Sestava : Mikulenka Josef, Duda Mikuláš, Špaková Eliška, Pisárik Adam, Glóza Daniel, Randus Štěpán, Divín Jiří, Tkačík Dalibor, Barabášová Veronika, Kramoliš Jakub, Mikuda Jan, Zátorský Ondřej, Hanák Jáchym, Vančura Alex, Kuběj Denis
V sobotu jsme zavítali na půdu sousedního Zubří. Všichni jsme se na zápas těšili a bylo to vidět i na hřišti. Vstup do zápasu se nám podařil a již ve 3.min. střílí první gól Adam Pisárik. Následně se po individuální akci prosazuje Jirka Divín. Po čtvrt hodině hry je to již 0:3, kdy se důrazem před bránou prosazuje Jáchym Hanák. Přicházejí branky Jirky Divína a Kuby Kramoliše - mimochodem krásnou střelou levou nohou. Ve 20.min. Dan Glóza zakončuje krásnou akci svých spoluhráčů a rázem vedeme 0:6. O pět minut později přichází akce domácího Zubří která končí v naší sítí 1:6. V závěru poločasu se prosazuje neúnavně bojující Eliška Špaková a minutu před koncem střílí branku Štěpán Randus. Poločas končí 1:8. Do druhého poločasu nastupujeme se stejnou pěticí, která končila poločas první a je to opět Eliška Špaková, která navyšuje skóre. Následuje desátý gól v síti domácích a jeho autorem je Denis Kuběj. Bohužel se tak jak to už u nás někdy bývá při rozhodnutých utkáních necháme strhnout k tomu, že všichni chceme dát gól a nejlépe po sólu přes celé hřiště. Přestáváme si nahrávat, nedůsledně bráníme a to je šance pro soupeře. Ten toho dokonale využívá a střílí tři branky po sobě 4:10. Nicméně poslední slovo patří opět nám a po brankách Jirky Divína, Denise Kuběje a Štěpána Randuse vítězíme 4:13. Děkuji všem našim fanouškům za podporu a závěrem bych Vás chtěl pozvat na neděli 15.10., kdy v 10:00 na Sahaře hrajeme poslední soutěžní utkání. Trenér Vladimír Nerád
Mladší přípravka
Sestava : Ryboň Samuel, Gerla Jonáš, Pastorek Václav, Pospěch Vít, Maléř Eliáš, Hanák Kryštof, Měrka Damián, Randýsek Vít, Tkačík Stanislav
Šestý z plánovaných osmi turnajů OFS Vsetín se uskutečnil za krásného slunečného počasí v sobotu dopoledne v Hrachovci. Při neúčasti Dolní Bečvy dokázal domácí Hrachovec postavit dvě družstva a tak nás opět čekala porce tří utkání s časem 1x20.min. Hrachovec růžoví, Hrachovec modří, Valašská Bystřice a my. Tentokráte ideální počet hráčů, dvě čtveřice, dva brankáři Samuel a Kryštof a dnes velmi slušná sestava. Tomu také odpovídaly výkony na hřišti. Vyrovnané zápasy, jedna výhra a dvě prohry. O pět vstřelených branek se zasloužili čtyřikrát Eliáš a jednou Vašek. Dnes jsme si dokázali vytvořit nespočet brankových příležitostí, ale rovněž vyrobit spoustu chyb při bránění. Pěkné kombinační akce střídaly ve hře někdy až zbytečné individuální průniky bez nahrávky lépe postavenému spoluhráči. Ale stále se fotbal učíme a učíme se i být pořádným týmem, kdy nad radostí jednotlivce převládá radost celého týmu. Pochvala pro všechny hráče za velice slušně odehrané zápasy a jdeme na podzim do finále. Příští týden předposlední turnaj, opět v sobotu a navíc doma ve Vidči. Trenéři Vladislav Basel a Zdeněk Němec

Prostřední Bečva

Starší přípravka v SD s Horní Bečvou se střetne se Zubřím 13. října.

Mladší žáci v SD s Horní Bečvou porazili Poličnou 11:0.

Starší žáci v SD s Horní Bečvou hrají s SD Vidče/Valašská Bystřice 19. října.

VKK

Starší přípravka v SD s Novým Hrozenkovem Modří hraje se Zubřím 20. října.

Starší přípravka v SD s Novým Hrozenkovem Červení prohrála ve Francově Lhotě 4:8.

Mladší žáci porazili Zlínsko 14:1.

Starší žáci prohráli se stejným soupeřem 0:5.

Dorostenci prohráli v Kelči 4:2.

Liptál

Starší přípravka remizovala v Hovězí 11:1. Jiří Labaj dal šest branek.

Mladší žáci remizovali s SD Francova Lhota/Lačnov 2:2.

Starší žáci hráli v Lidečku 2:2.

Dorostenci porazili Jablůnku 2:0.

Lidečko

Starší přípravka prohrála s Halenkovem 6:18.

Starší žáci remizovali s Liptálem 2:2.

Dorostenci vyhráli ve Štípě 3:1.

Branky: 89. Martin Pekáček - 37. a 63. Jan Janáč, 86. Jakub Číž
Sestava: Lukáš Hyžák – Vojtěch Mikulášek, Filip Kulíšek, Filip Mrázek, Ondřej Fusek, Radim
Loucký, František Novák ©, Matěj Zádrapa, Jakub Číž, Marek Šerý, Jan Janáč, Dominik Hyžák,
Robin Tichý, David Provázek, Jonáš Filák, Matyáš Faldík

Ve druhém venkovním utkání po sobě nás čekalo ve Štípě menší a úzké hřiště
a taky houževnatý a kvalitní soupeř. Do utkání jsme vstoupili aktivně a během celého zápasu
jsme domácí prakticky nepustili do žádné šance. Oba týmy měli kvalitní brankáře, kteří umí i
nohama. Oba týmy si byly v té přípravné fázi dost podobné. My jsme sice byli na míči silní,
ale pouze jen po dvacítku soupeře, chyběla nám rychlá kombinace, překvapivé řešení,
kvalitní a dobře načasovaný náběh za obranu. Ve 37. minutě jsme předvedli, jak se má hrát
do plné obrany. Po souboji ve středu hřiště se k míči dostal Matyáš Faldík, přihrál Matějovi
Zádrapovi a ten krásně z první vyslal do úniku výborně naběhnuvšího Honzu Janáče, který
nadvakrát překonal domácího brankáře, 0:1. Že oba týmy chtěly hrát fotbal ukázalo i to, že
výborný sudí Tureček nemusel během prvního poločasu písknout jediný faul. Ve druhém
poločase se obraz hry nezměnil. Náš tlak byl velký, ale tutových šancí moc nebylo. Zápas
jsme definitivně zlomili v 63. minutě. Dominik Hyžák, po výborném presinku všech hráčů,
vybojoval míč, posunul jej na Matěje Zádrapu, ten předvedl krásnou průnikovou přihrávku
mezi stopery na Honzu Janáče, který tentokrát nedal gólmanovi domácích šanci, 0:2. V 86.
minutě vybojoval míč Radim Loucký, zatáhl míč po lajně, na zadní tyči našel svou přihrávkou
Kubu Číže, který bez problémů zavěsil, 0:3. O čisté konto jsme se zbytečně připravili minutu
před koncem, kdy, po standartce domácích, sebral našemu gólmanovi Lukášovi míč z rukavic
lehkou tečí Filip Kulíšek a domácí Pekáček dorazil míč do prázdné brány, 1:3. I přes výhru
moc dobře víme, že je stále hodně věcí v naší hře, na kterých musíme zapracovat. Domácí
chceme pochválit za výborný týmový výkon. A na závěr chceme vyzdvihnout výkon
rozhodčího Turečka, který utkání odřídil absolutně s přehledem a i on přispěl k tomu, že se
oba týmy soustředily na hru. Více takových sudích u mládežnického fotbalu, který umí zápas
odřídit v klidu, bez excesů, a ještě má respekt k oběma týmům.