Do Přerova jsme jeli v dost okleštěném počtu, a to kvůli zraněním a hlavně přípravě hráčů na přijímací zkoušky na střední školy.

Branky Valmezu:
8. Vozák, 45. Hanáček, 70. Sušeň.

Sestava Valmezu: Svak – Vrána, Hanáček, Kundrát, Hruška – Sušeň, Zeman, Juřík (K) – Vozák, Šimurda, Koňařík
Střídali: Zahradník, Veselý.

Bylo nutné pracovat s týmem podle starého známého a osvědčeného hesla „Hraj to, na co máš hráče“. A tak jsme nastoupili v rozestavení 4 - 3 - 3.

Hráči Přerova byli urostlí, pevní v soubojích a dostatečně rychlostně vybaveni. ValMez je však po taktické stránce jednoznačně přehrál. Plnění osobních úkolů hráči naší sedmnáctky velmi dobře zvládali, a i když se objevovali chyby a vše nebylo ideální, přesto jako trenér můžu být s výkonem celého týmu jednoznačně spokojený.

V osmé minutě vybídl Jarek Hruška na křídle Vaška Vozáka a ten pronikl do vápna. V zakončení proti brankáři domácích byl nekompromisní a ValMez šel do vedení. Domácí dokázali srovnat, když se  útočník Přerova tělem dostal před našeho obránce a namířil si to přímo na Matyho Svaka. Už to vypadalo na smírný poločasový stav, ale z poslední akce Valachů se zrodil ještě jeden gól. Odrazený míč se dostal až ke stoperovi Ríšovi Hanáčkovi a ten vyzkoušel zasažení brány z nějakých třiceti metrů, protože domácí brankář vyběhl až za hranici vlastní šestnáctky. Dobíhající domácí stoper se ještě snažil vyhlavičkovat, ale už si jen uklidil míč, který tam stejně směřoval, do sítě.

Ve druhém poločase jsme i nadále pracovali v nezměněném rozestavení a nechtěli pustit Přerov do hry. Zahrávali jsme celou řadu standardních situací, ale branku vytěžili pouze z jedné. V sedmdesáté minutě zahrával rohový kop kapitán Adam Juřík. Pepa Sušeň se pokusil o nůžky, ale nezasáhl. Po přihrávce Robina Vrány se dostal znovu k míči a tentokrát jednodušším způsobem poslal míč po zemi k tyči placírkou.

Kluci zápas odpracovali a příprava se ubírá tím správným směrem. Na hřišti silného soupeře jsme našli ideální sestavu a hráči odehráli to, co jsem po nich chtěl. Výborně na středu hřiště svoje úkoly splnil Tomáš Zeman a byl skvělý ve hře dopředu  i dozadu. Kluci se vzadu neustále zajišťovali a v této činnost byli skvělí. Příští týden nás čeká odveta na domácím hřišti a tentokrát dostanou příležitost hráči, kteří dnes do zápasu zasáhnout nemohli. Budou mít velkou motivaci se ukázat, protože konkurence je veliká a dnešním výkonem kluci nasadili laťku opravdu vysoko.