13.06.2016

Josef Hyžák komentuje utkání dorostu Vlachovice - Lidečko

Vlachovice - Lidečko 2:4 (0:0) Branky: 56. Rak Vojtěch, 81. Pekárek Jakub – 47. Dominik Ryza, 54. Adam Hruboň, 55. Filip Hynek, 87. Michal Gargulák. Sestava: Kamil Krahulík – Adam Hruboň, Dominik Ryza, Jiří Fusek (65. Radim Mareček), Jan Zádrapa – Patrik Juřička, Vojtěch Ryza, Tomáš Janáč, Filip Hynek – Michal Gargulák, Marek Filák (19. Michal Harnádek).

Vlachovice - Lidečko 2:4 (0:0)

Branky: 56. Rak Vojtěch, 81. Pekárek Jakub – 47. Dominik Ryza, 54. Adam Hruboň, 55. Filip Hynek, 87. Michal Gargulák.

Sestava: Kamil Krahulík – Adam Hruboň, Dominik Ryza, Jiří Fusek (65. Radim Mareček), Jan Zádrapa – Patrik Juřička, Vojtěch Ryza, Tomáš Janáč, Filip Hynek – Michal Gargulák, Marek Filák (19. Michal Harnádek).

Absence: Luboš Janáč, Robin  Žák, Míra Martinka, Kuba Martinka, Pavel Číž, Roman Brhel, Martin Buček, Dominik Bělaška.

Hráč utkání: Dominik Ryza, Tomáš Janáč, Vojtěch Ryza.

V tomto utkání jsme věděli, že nás čeká hodně houževnatý a v defenzivě kvalitní soupeř, který má ve svém týmu vysoké hráče. Hosté Z Lidečka byli od začátku na hřišti jasně lepší. Domácí tým přehrávali, byli pohyblivější, techničtější, důraznější. Z toho pramenily i první šance. Tu největší v první dvacetiminutovce zahodil Patrik Juřička a Vojtěch Ryza. Domácí tým hrál ale vzadu velmi kompaktně. Začátek byl z obou stran zbytečně nervózní a přišly tam zákroky, které na hřiště vůbec nepatří. Ale rozhodčí rozdal na obou stranách pár žlutých karet a vyhrocené utkání se uklidnilo a od 30. minuty se hrál už jen pouze fotbal. Do konce prvního poločasu si hosté vypracovali ještě dvě velké šance, ale ani Tomáš Janáč, ani Michal Gargulák je neproměnili. A tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu už vstoupili hosté jak se patří. Ve 47.minutě zahrával rohový kop kapitán hostí Vojtěch Ryza a Dominik Ryza zamířil hlavou na přední tyči přesně do brány, 0:1. Už o sedm minut později vedlo Lidečko o dvě branky. Vojtěch Ryza si zopakoval rohový kop, opět našel přesně Dominika Ryzu, který ale hlavičkoval v záklonu nad sebe, do další hlavy se prosadil Adam Hruboň a míč skončil v bráně, 54. minuta, 0:2. Hned o minutu později už to bylo o tři branky. Rychlou akci hostí rozjel Jiří Fusek na Filipa Hynka, ten poslal průnikovou přihrávku na Tomáše Janáče, který upaloval sám na bránu, ale trefil brankáře, ale k odraženému míči se dostal Vojta Ryza, poslal míč stříleným centrem po zemi zpátky před bránu a Filip Hynek ji dorazil do brány, 0:3. O necelou minutu později přišla první chyba hostí. Ve středu přišla zbytečná ztráta míče, domácí hráč rozdal míč na levou stranu, kde jej křižoval Adam Hruboň, který ale míč napálil do domácího hráče, který si jej vybojoval a přihrál před prázdnou bránu Rakovi, který se do prázdné mýlit nemohl, 56. minuta 1:3. Po této brance se utkání vyrovnalo. Do této doby celému zápasu jasně dominovalo Lidečko. Domácí se ale nevzdali. Hrál se vyrovnaný fotbal a v 81. minutě snížili domácí na rozdíl jediné branky Pekárkem. Lidečko zápas rozhodlo v 87. minutě, kdy poslal skvělý centr za obranu domácích Michal Harnádek, který si přesně našel Michala Garguláka, ten míč potáhl a na hranici dvacítky jej napálil do šibenice, 2:4.

Josef Hyžák, SK Lidečko: "Domácí potvrdili přesně, co jsme očekávali. Přestože jim někteří hráči chyběli, tak byli houževnatí a nám dlouho trvalo, než jsme se dokázali gólově prosadit. Hráčům chci poděkovat za týmový výkon, za bojovnost. I když jsme v zápase dominovali, měli jsme několik hluchých míst."