30.05.2016

Josef Hyžák komentuje utkání dorostu Újezd - Lidečko

Újezd:Lidečko 4:3 pk (2:2) Branky: 3. Kráčalík František, 14. a 74. Jiří Kamenčák – 23. a 44. Dominik Ryza, 59. Patrik Juřička Sestava: Jakub Martinka – Kamil Krahulík, Adam Hruboň, Jiří Fusek, Miroslav Martinka (84. Michal Harnádek) – Patrik Juřička, Dominik Ryza, Radim Mareček (78. Pavel Číž), Roman Brhel (86. Kuba Zádrapa) – Michal Gargulák, Robin Žák.

Újezd:Lidečko 4:3 pk (2:2)
Branky: 3. Kráčalík František, 14. a 74. Jiří Kamenčák – 23. a 44. Dominik Ryza, 59. Patrik Juřička
Sestava: Jakub Martinka – Kamil Krahulík, Adam Hruboň, Jiří Fusek, Miroslav Martinka (84. Michal Harnádek) – Patrik Juřička, Dominik Ryza, Radim Mareček (78. Pavel Číž), Roman Brhel (86. Kuba Zádrapa) – Michal Gargulák, Robin Žák.
Nejlepší hráč: Kráčalík František, Kamenčák Jiří – Dominik Ryza, Jiří Fusek.
Absence: Vojtěch Ryza, Marek Filák, Filip Hynek, Luboš Janáč, Tomáš Janáč, Honza Zádrapa, Martin Buček, Dominik Bělaška.
V Újezdu se hrálo za velkého dusna a na obou týmech se to v úvodu utkání podepsalo. Začátek byl plný nepřesností a chyb, hlavně hostující Lidečko v těchto činnostech v první čtvrthodině opravdu vynikalo. Do vedení šli domácí, když Dominik Ryza ztratil zbytečně míč ve středu pole, domácí záložník si z hráčů Lidečka udělal kuželky a sám před brankářem zakončil přesně, 1:0. Ve 14. minutě už to bylo o dvě branky. Adam Hruboň a Kamil Krahulík si tak dlouho přihrávali, až si na nich míč vybojoval domácí útočník Kamenčák a svůj nájezd proměnil s přehledem, 2:0. V první dvacetiminutovce se hosté vůbec nemohli dostat do tempa. Byli nepřesní, statičtí, pomalí a kupili chybu za chybou. Od 20. minuty se hra vyrovnala. Hosté začali hrát svůj fotbal, nabízeli se, začali běhat, kvalitně bránit a dostupovat a presovat soupeře, který pomalu odcházel. Kontaktní branku vstřelili hosté ve 23. minutě. Robin Žák výborně zpracoval vysoký míč, vyměnil si přihrávku s Michalem Gargulákem, přihrál na nabíhajícího Dominika Ryzového, který na úrovni penalty, ač nepovedenou střelou, snížil, když se míč odrazil od tyčky domácí brány, 2:1. Od této branky bylo Lidečko lepším týmem. Domácím jakoby odcházeli síly a měli velký problém z presinkem hostujícího Lidečka. Vyrovnání mohl zařídit Michal Gargulák, ale velkou tutovku, kdy zakončoval na malém vápně do prázdné brány, neproměnil. Trefil se až Dominik Ryza minutu před koncem prvního poločasu. Patrik Juřička vybojoval mezi dvěma hráči domácích rohový kop, sám jej i zahrál, přesně našel číhajícího Dominika na zadní tyči, který se opřel do skvělého voleje a nekompromisně zakončil, 44. minuta 2:2.

Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Hosté měli kopat jasný pokutový kop po faulu domácího obránce na Romana Brhla, ale rozhodčí nereagoval. Oba týmy si vytvořili dostatek šancí, aby rozhodli zápas, domácí byli kombinačně lepší, Lidečko mělo zase více vyložených šancí, ale neproměnil je ani Michal Gargulák, Robin Žák, Pavel Číž, Roman Brhel a Dominik Ryza. Trefil se až Patrik Juřička. Robin Žák, díky skvělému presinku opět vybojoval míč na půlce soupeře, přihrál Michalovi Gargulákovi, který nebezpečně vystřelil, gólman vyrazil a Patrik Juřička míč vrátil do domácí brány, 59. minuta 2:3. Domácí ale zaslouženě vyrovnali opět po chybě hostující obrany. Na půlce hosté opět zbytečně ztratili míč, domácí hráč poslal loptu za obranu Lidečka, kde zaspal Míra Martinka a domácí kapitán napálil míč z voleje nad hostujícího brankáře Kubu Martinku, 3:3. V penaltovém rozstřelu se domácí nemýlili ani jednou, hosté z Lidečka 2x, když neproměnil Michal Harnádek a Jakub Zádrapa, a tak dva body zůstaly domácím z Újezdu.
Josef Hyžák, trenér SK Lidečka: "Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně. Hráči vůbec neplnili taktické pokyny a domácí mohli vést i o víc, než jen dvě branky. My jsme se vzpamatovali od 20.minuty, kdy jsme začali hrát svůj fotbal a od této doby jsme byli lepším týmem. Škoda, že jsme neproměnili své šance. Měli jsme jich ve druhém poločase, kdy se hrálo nahoru dolů dostatek."